Bağlı GPS

Telefonunuzun GPS özelliğini kullanarak Polar Unite'ınız ile açık havadaki egzersiz seanslarınızda rota, hız, tempo ve mesafe gibi bilgileri kaydedebilirsiniz. Bunun için Polar Flow uygulaması telefonunuza yüklenmiş, saatinizle eşleştirilmiş olmalı ve Flow uygulamasına telefonunuzun konum bilgilerini kullanma izni verilmiş olmalıdır. Bu izni yalnızca uygulamayı ilk kez kullanırken, bir kere vermeniz gerekir. Sonraki egzersiz seanslarında tekrar izin vermeniz gerekmez. Telefonunuzu egzersiz sırasında yanınızda tutmanız yeterlidir.

Polar Flow uygulamasını ilk kez açtığınızda, Polar Flow'un telefonunuzun konum bilgilerini kullanmasına izin verip vermediğiniz sorulur. iOS kullanan telefonlarda Uygulamayı Kullanırken İzin Ver seçeneğini, Android telefonlarda Her zaman izin ver seçeneğini belirleyin.

Konum izinlerini daha sonra değiştirmek isterseniz şu yolu izleyerek bu ayarlara erişebilirsiniz:

iOS: Ayarlar > Gizlilik > Konum servisleri > Polar Flow.

Android: Ayarlar'a gidin ve uygulama izinlerini arayın. Polar Flow uygulaması için konum izinleri verin. Bazı Android telefonlarda Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler > İzinler yolunu izlemeniz gerekebilir.

Cep telefonu üzerinden GPS'i etkinleştirmek için

  1. Cep telefonunuz ve saatiniz ile dışarı çıkın.
  2. Polar Flow uygulamasını açın ve cep telefonunuzu saatinizin yakınında tutun.
  3. GERİ düğmesine basarak ana menüye girin, Egzersizi başlat seçeneğine dokunun ve bir açık hava sporuna geçin.
  4. Bağlı GPS simgesinin etrafındaki daire, GPS hazır olduğunda yeşil renge döner ve saatiniz de size titreşimle bildirim gönderir.
  5. Egzersiz kaydını başlatmak için ekrana dokunun.

Egzersiz seansı sırasında mobil cihazınızın yanınızda olması gerekir.

Kaydedilen konumun doğruluğunun, cep telefonunuzun GPS'inin doğruluğuna bağlı olduğunu lütfen unutmayın. Bu, kullandığınız mobil cihaza göre değişebilir.