Podłączony GPS

Za pomocą zegarka Polar Unite możesz rejestrować trasę, prędkość, tempo i dystans sesji treningowych na świeżym powietrzu, korzystając z GPS telefonu komórkowego. W tym celu musisz mieć aplikację Polar Flow zainstalowaną w telefonie komórkowym i połączoną z zegarkiem oraz zezwolić aplikacji Flow na korzystanie z lokalizacji telefonu. To trzeba zrobić tylko raz, przy pierwszym użyciu. Podczas kolejnych sesji treningowych nie musisz już udzielać pozwolenia, po prostu miej ze sobą telefon komórkowy.

Gdy otwierasz aplikację Polar Flow po raz pierwszy, zostaniesz poproszony o zgodę na korzystanie z lokalizacji telefonu komórkowego przez Polar Flow. Wybierz opcję Zawsze pozwalaj na telefonie z systemem iOS lub Zawsze zezwalaj na telefonie z systemem Android.

W przypadku konieczności późniejszego dostosowania uprawnień lokalizacyjnych, można uzyskać do nich dostęp w następujący sposób:

iOS: Ustawienia> Prywatność > Usługi lokalizacji > Polar Flow.

Android: Przejdź do Ustawień, poszukaj uprawnień aplikacji. Zezwól aplikacji Polar Flow na korzystanie z lokalizacji. W niektórych telefonach z systemem Android, ta ścieżka wygląda następująco: Ustawienia > Aplikacje i powiadomienia > Uprawnienia.

Aby włączyć korzystanie z GPS przez telefon komórkowy

  1. Wyjdź na zewnątrz z telefonem komórkowym i zegarkiem.
  2. Otwórz aplikację Polar Flow i trzymaj telefon komórkowy blisko zegarka.
  3. Naciśnij przycisk WSTECZ, aby przejść do menu głównego, naciśnij Rozpocznij trening i przejdź do dyscypliny sportowej uprawianej na świeżym powietrzu.
  4. Gdy GPS będzie gotowy, okrąg wokół ikony podłączonego GPS zmieni kolor na zielony, a zegarek powiadomi Cię o tym wibracją.
  5. Dotknij ekranu, aby rozpocząć rejestrację sesji treningowej.

Musisz mieć telefon ze sobą podczas sesji treningowej.

Pamiętaj, że dokładność zarejestrowanych danych lokalizacyjnych zależy od dokładności GPS w telefonie. Może się ona różnić w zależności od używanego telefonu.