Polar Pacer Kullanım Kılavuzu

Bu kullanım kılavuzu, yeni saatinizi kullanmaya başlamanıza yardımcı olur. Eğitim videoları ve SSS bölümü için support.polar.com/en/pacer adresini ziyaret edin.

Giriş

Yeni Polar Pacer'ınızı güle güle kullanın!

Polar Pacer, güçlü ve zayıf yönlerinizi izlemek için tüm hareketlerinizi yakalayan profesyonel bir koşu saatidir. Teknolojisi güçlü, kendisi hafif bu saat, modern koşuculara süre, tempo, mesafe, tur bilgisi, her zaman doğru GPS ve hassas kalp atış hızı takibi gibi koşuya dair tüm temel özelliklerin yanı sıra özel egzersiz, uyku ve toparlanma araçları sunar. Tüm bu özelliklerle tek hedefimiz: Daha iyi koşmanız.

  • Çok hafif tasarım: Maksimum konfor ve ideal performans için sade, ince, hafif muhafaza, alüminyum çerçeve ve çok iyi tutuşlu düğmeler.
  • İyileştirilmiş İşlemci: Daha hızlı, sorunsuz, güçlü performans ve ekran geçişleri.
  • MIP Renkli Ekran: Günün her saatinde iyileştirilmiş ekran kontrastı, netliği ve deneyimi için daha ince cam ve gelişmiş arka plan ışığı fonksiyonu.

Running Index ve Koşu Programları gibi gelişmiş koşu özellikleriyle koşu egzersizlerinizdeki ilerleme düzeyinizi izleyin. Aerobik kondisyonunuzun gelişimini takip etmek için de Yürüyüş Testinden yararlanabilirsiniz. Yürüyüş Testi kolay, güvenli ve tekrarlaması kolay bir testtir. Koşu Performansı Testi ile koşu performansınızın ne durumda olduğunu takip edebilir ve kalp atış hızınızı, koşu hızınızı ve güç bölgelerinizi kişiselleştirerek koşularınızdan her zaman en yüksek verimi alabilirsiniz. Bu testle maksimum kalp atış hızınızı da öğrenebilirsiniz.

Training Load Pro ile en iyi performansınızı gösterebilmek için ideal miktarda egzersiz yapın. Yeni FuelWise™ enerji depolama yardımcısı ile egzersiz seanslarınız boyunca enerjinizi koruyun. FuelWise™, uzun seanslarınız sırasında size yeterli enerji düzeyini korumanız ve enerji depolamanız için hatırlatma yapar. Vücudunuzun egzersiz seansı sırasında farklı enerji kaynaklarını nasıl kullandığını görün. Enerji kullanımınız karbonhidratlar, proteinler ve yağlar olarak ayrılır. Strava Live Segmentleri ile koşu ve sürüşlerinizi daha heyecan verici hale getirin. Yakındaki segmentler hakkında uyarılar alın, segment sırasında gerçek zamanlı performans verilerini görün ve egzersiz sonrasında hemen sonuçlarınızı kontrol edin.

Kesintisiz kalp atış hızı takibi özelliği, kalp atış hızınızı gün boyu ölçer. Bu özellik 7/24 etkinlik ölçümü ile birlikte günlük etkinliğinizin genel hatlarını eksiksiz biçimde size sunar. Nightly Recharge™, gün boyu zorlanan vücudunuzun ne kadar dinlenebildiğini gösteren gecelik bir dinlenme ölçümüdür. Sleep Plus Stages™ uyku takibi özelliği, uyku aşamalarınızı (REM uykusu, hafif uyku ve derin uyku) izler ve size hem uykunuz hakkında geri bildirim sağlar hem de sayısal bir uyku puanı verir. FitSpark™ egzersiz kılavuzu; dinlenme, hazırlık ve egzersiz geçmişinize uygun olarak hazırlanan günlük antrenmanlar ile patika hedeflerinize yönelik hazırlıkları yaptığınızdan emin olmanızı sağlar. Serene™ rehberli nefes egzersizi ile saatiniz, rahatlamanıza ve stresten arınmanıza yardımcı olur.

Kalp atış hızı sensörü modunda Polar Pacer'ınızı kolayca kalp atış hızı sensörüne dönüştürebilir ve kalp atış hızınızı egzersiz uygulamaları, spor salonu ekipmanları veya bisiklet bilgisayarları gibi diğer Bluetooth cihazlarıyla paylaşabilirsiniz. Kalp atış hızınızı Polar Club sisteminde yayınlamak için Pacer'ınızı Polar Club dersleri sırasında da kullanabilirsiniz. Polar Pacer'da müzik kontrolleri, hava durumu ve telefon bildirimleri gibi temel akıllı saat özellikleri de bulunur. Favori sporlarınızı Polar Flow'dan saatinize ekleyebilirsiniz. Polar Pacer 130'dan fazla farklı sporu destekler. Ayrıca her bir spor profili için özel ayarlar tanımlayabilirsiniz. Değiştirilebilir bilekliklerle saatinizi kişiselleştirerek her duruma ve tarza uygun hale getirebilirsiniz.

Daha iyi kullanıcı deneyimi sunmak için ürünlerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz. Saatinizi güncel tutmak ve en iyi performansı göstermesini sağlamak için yeni bir sürüm kullanıma sunulduğunda cihaz yazılımını güncellediğinizden emin olun. Cihaz yazılımı güncellemeleri, geliştirmeler sayesinde saatinizin işlevselliğini yükseltir.

Pacer'ınızın bütün avantajlarından yararlanın

Polar ekosistemine bağlanarak saatinizden en iyi şekilde yararlanın.

Polar Flow Uygulaması

App Store® veya Google PlayTM'den Polar Flow uygulamasını indirin. Egzersiz sonrası saatinizi Polar Flow uygulamasıyla eşitleyerek egzersiz sonuçlarınızı ve performansınıza dair bilgileri içeren geri bildirime anında ulaşabilirsiniz. Polar Flow uygulamasında gün boyunca ne kadar hareketli olduğunuzu, vücudunuzun egzersiz ve stres sonrasında gece ne kadar dinlendiğini ve nasıl uyuduğunuzu da görebilirsiniz. Nightly Recharge otomatik gece ölçümleri ve diğer parametrelerinize göre Polar Flow uygulaması üzerinden egzersiziniz, uykunuz ve özellikle zorlu geçen günlerde enerji seviyelerinizi düzenlemeniz için ipuçları ve püf noktalar alırsınız.

Polar Flow web hizmeti

Bilgisayarınızdaki FlowSync yazılımını veya Flow uygulamasını kullanarak egzersiz verilerinizi Polar Flow web hizmetiyle eşitleyin. Web hizmetini kullanarak egzersizinizi planlayabilir, başarılarınızı takip edebilir, yol gösterici bilgiler edinebilir ve egzersiz sonuçlarınızın, etkinliğinizin ve uykunuzun ayrıntılı analizini görebilirsiniz. Başarılarınızı tüm arkadaşlarınızla paylaşın, başka sporcularla tanışın ve sosyal egzersiz topluluğunuzdan motivasyon alın.

Bunların tümünü flow.polar.com adresinde bulabilirsiniz