Taastumise mõõtmise funktsioon Nightly Recharge™
Nightly Recharge™ on öise taastumise mõõtmise funktsioon, mis näitab, kui hästi sa oma päevastest tegevustest taastud. Sinu Nightly Recharge'i olek põhineb kahel komponendil: kuidas magasid (une olek) ja kui hästi rahunes su autonoomne närvisüsteem (ANS) une varastel tundidel (ANS-i olek). Mõlemad komponendid kujundatakse sinu viimase öö võrdlemisel eelmise 28 päeva tavaliste tasemetega. Sinu kell mõõdab öö jooksul automaatselt nii une olekut kui ka ANS-i olekut.
Nightly Recharge'i olekut saad vaadata nii kellas kui ka Polar Flow' rakenduses. Mõõdetud andmete põhjal saad Polar Flow' rakenduses treeninguteks isiklikke näpunäiteid ning soovitusi, kuidas eriti rasketel päevadel parandada und ja reguleerida energiataset. Nightly Recharge aitab sul üldise heaolu säilitamiseks ja treeningueesmärkide saavutamiseks teha igapäevaelus optimaalseid valikuid.
- Funktsiooni Nightly Recharge toimimiseks peab olema lubatud pidev südame löögisageduse jälgimine. Selleks ava Sätted > Üldsätted > Pidev HR-i jälgimine ja vali Sees või Ainult öörežiim.
- Pinguta randmerihm tihedalt ümber randme ja hoia magades kella käe peal. Kella tagumisel poolel olev andur peab pidevalt naha vastas olema. Üksikasjalikumad kandmisjuhised leiad jaotisest Randmelt mõõdetav südame löögisagedus.
- Enne kui kellas hakatakse kuvama sinu Nightly Recharge’i olekut, pead kella kandma kolmel ööl. See on aeg, mis kulub sinu tavalise taseme kindlaksmääramiseks. Enne Nightly Recharge'i oleku saamist saad vaadata oma une ja ANS-i oleku üksikasju (südame löögisagedust, südame löögisageduse muutust ja hingamissagedust). Pärast kolme edukat öist mõõtmist saad oma kellas vaadata Nightly Recharge'i olekut.
Kui kell on tuvastanud vähemalt neljatunnise uneaja, kuvatakse Nightly Recharge’i kellakuval tekst Juba ärkvel?.
Nightly Recharge'i kellakuvale navigeerimiseks kasuta kellaaja vaates nuppe ÜLES ja ALLA. Üksikasjaliku Nightly Recharge'i vaate avamiseks vajuta nuppu OK.
Keri allapoole, kuni jõuad valikuni ANS-i oleku üksikasjad/Une oleku üksikasjad, ning vajuta oma ANS-i ja une oleku kohta lisateabe saamiseks nuppu OK.
- Nightly Recharge'i oleku graafik
- Nightly Recharge'i oleku skaala: väga halb – halb – häiritud – OK – hea – väga hea.
- ANS-i oleku graafik
- ANS-i oleku skaala on vahemikus -10 kuni +10. Sinu tavaline tase on nullilähedane väärtus.
- ANS-i oleku skaala: tavapärasest palju madalam – tavapärasest madalam – tavaline – tavapärasest kõrgem – tavapärasest palju kõrgem.
- Südame löögisagedus lööki/min (4 tunni keskmine)
- Südamelöökidevaheline intervall, ms (4 tunni keskmine)
- Südame löögisageduse muutus, ms (4 tunni keskmine)
- Hingamissagedus korda/min (4 tunni keskmine)
- Uneskoori graafik
- Uneskoor (1–100) on skoor, mis koondab sinu une kestuse ja kvaliteedi üheks arvuks.
- Une olek = uneskoor, võrrelduna sinu tavalise tasemega. Skaala: tavapärasest palju madalam – tavapärasest madalam – tavaline – tavapärasest kõrgem – tavapärasest palju kõrgem.
- Uneandmed. Üksikasjalikumat teavet leiad jaotisest Uneandmed sinu kellas.
Erinevatel öödel mõõdetud Nightly Recharge'i andmeid saad võrrelda ja analüüsida Polar Flow' rakenduses. Üksikasjaliku ülevaate oma viimasest ööst saad, kui valid Flow' rakenduse menüüst Nightly Recharge. Eelnevate ööde Nightly Recharge'i andmete vaatamiseks libista sõrmega paremale. Kui soovid oma ANS-i või une oleku kohta üksikasjalikumat teavet, puuduta vastavaid kaste.
ANS-i oleku andmed Flow' rakenduses
ANS-i olek annab teavet selle kohta, kui hästi su autonoomne närvisüsteem (ANS) öösel rahunes. Skaala on vahemikus -10 kuni +10. Sinu tavaline tase on nullilähedane väärtus. ANS-i oleku saamiseks mõõdetakse umbes esimese nelja unetunni jooksul su südame löögisagedust, südame löögisageduse muutust ja hingamissagedust.
Täiskasvanute normaalne südame löögisagedus jääb vahemikku 40–100 lööki minutis. Sinu südame löögisagedus võib erinevatel öödel olla erinev. Vaimne või kehaline stress, hilisõhtune treenimine, haigus või alkoholi tarbimine võivad varastel unetundidel põhjustada südame löögisageduse tõusu. Kõige parem on võrrelda oma eelmise öö väärtust oma tavalise tasemega.
Südame löögisageduse muutus viitab järjestikuste südamelöökide vaheliste intervallide erinevusele. Üldiselt on suur südame löögisageduse muutus seotud hea tervise, kardiovaskulaarse võimekuse ja hea stressitaluvusega. See on väga individuaalne ja võib jääda vahemikku 20 kuni 150. Kõige parem on võrrelda oma eelmise öö väärtust oma tavalise tasemega.
Hingamissagedus näitab sinu esimese nelja unetunni keskmist hingamissagedust. See arvutatakse su südamelöökidevaheliste intervallide põhjal. Sissehingamisel südamelöökidevahelised intervallid lühenevad ja väljahingamisel pikenevad. Magades hingamissagedus langeb ja muutub koos unefaaside vaheldumisega. Terve täiskasvanu hingamissagedus jääb puhkeolekus vahemikku 12 kuni 20 hingetõmmet minutis. Tavalisest kõrgemad väärtused võivad viidata palavikule või eelseisvale haigusele.
Une oleku andmed Polar Flow' rakenduses ja võrguteenuses
Teavet une oleku andmete kohta Polar Flow' rakenduses leiad jaotisest Uneandmed Flow' rakenduses ja võrguteenuses.
Mõõdetud andmete põhjal saad Polar Flow' rakenduses isiklikke näpunäiteid treeninguteks ning soovitusi, kuidas eriti rasketel päevadel parandada und ja reguleerida energiataset. Päeva näpunäited kuvatakse Nightly Recharge'i avavaates Flow' rakenduses.
Treeninguteks
Saad iga päev treeninguteks näpunäiteid. Näiteks soovitatakse sul võtta hoogu maha või lasta käia. Näpunäited põhinevad järgmisel:
- Nightly Recharge'i olek
- ANS-i olek
- Une olek
- Kardiokoormuse olek
Une parandamiseks
Kui sa ei maganud nii hästi kui tavaliselt, antakse sulle näpunäiteid une parandamiseks. Sulle õpetatakse, kuidas parandada neid une aspekte, mis polnud nii head kui tavaliselt. Lisaks parameetritele, mida me mõõdame magamise ajal, võtame arvesse järgmist:
- unerütm pikema ajavahemiku jooksul
- kardiokoormuse olek
- eelmise päeva treeningud
Energiataseme reguleerimiseks
Kui sinu ANS-i olek või une olek on eriti kehv, antakse sulle näpunäiteid, kuidas päev väiksema energiakuluga üle elada. Need on praktilised näpunäited, kuidas lõõgastuda, kui oled üle pingutanud, ja kuidas saada lisaenergiat.
Lisateavet funktsiooni Nightly Recharge kohta leiad sellest põhjalikust juhendist.