FuelWise™

Saad treeningu ajal energiataseme hoidmiseks kasutada uut energiataasteabilist FuelWise™. FuelWise™ hõlmab endas kolme funktsiooni, mis tuletavad meelde taastumise vajadust ja aitavad pika treeningukorra ajal hoida piisavat energiataset. Need funktsioonid on nutikas süsivesiku meeldetuletus, käsitsi seatav süsivesiku meeldetuletus ja joogi meeldetuletus.

Iga tõsiseltvõetava vastupidavusala harrastaja jaoks on ülioluline hoida piisavat energiataset ja juua piisavalt kogu pika treeningu vältel. Pikal võistlusel või treeningukorral tuleb parimate tulemuste saavutamiseks varustada organismi süsivesikutega ja juua korrapäraselt. Süsivesiku ja joogi meeldetuletuste abil aitab FuelWise sul leida optimaalse energia taastamise viisi ja jälgida, et jood piisavalt.

Energia taastamiseks sobivad ideaalselt süsivesikud, kuna erinevalt rasvadest või valkudest imenduvad need kiiresti ja muunduvad glükoosiks. Glükoos on peamine treeningu ajal kasutatav energiaallikas. Mida intensiivsem on treening, seda rohkem kasutatakse energiaallikana glükoosi, võrreldes rasvadega. Kui sinu treening on lühem kui 90 minutit, ei vaja sa energia taastamiseks tavaliselt süsivesikuid. Täiendavad süsivesikud võivad siiski aidata paremini keskenduda ja olla tähelepanelikum, isegi lühemal treeningukorral.

Fuelwise'i abil treenimine

FuelWise™ asub peamenüü jaotises Energiataaste ja koosneb kolme tüüpi meeldetuletustest, mida antakse treeningukorra ajal. Need on nutikas süsivesiku meeldetuletus, käsitsi seatav süsivesiku meeldetuletus ja joogi meeldetuletus. Nutikas süsivesikute tarbimise meeldetuletus hindab vajaminevat süsivesikute kogust vastavalt treeningu intensiivsusele ja kestusele, võttes arvesse sinu treenituse taset ja kehalisi näitajaid. Käsitsi seatav süsivesiku meeldetuletus ja joogi meeldetuletus on ajapõhised, mis tähendab, et saad meeldetuletuse eelmääratletud intervallidega, näiteks iga 15 või 30 minuti järel.

Energiataaste funktsioone kasutades tuleb treeningukorda alustada menüüst Energiataaste. Pärast meeldetuletuse seadmist ja suvandi Edasi valimist siseneb kell kohe treeningu valikurežiimi. Seejärel vali soovitud spordiala ja alusta treeningukorda.

Nutikas süsivesiku meeldetuletus

Kui soovid kasutada nutikat süsivesiku meeldetuletust, määra esmalt treeningukorra eeldatav kestus ja intensiivsus ning selle põhjal arvutatakse välja treeningukorral energia taastamiseks vajalik süsivesikukogus. Vajaliku süsivesikukoguse hindamisel võetakse arvesse sinu treeningu ajalugu ja kehalisi sätteid, sealhulgas sinu vanust, sugu, pikkust, kaalu, maksimaalset südame löögisagedust, südame löögisagedust puhkeolekus, VO2max-i ning aeroobset ja anaeroobset südame löögisageduse läve.

Sinu keha võimet süsivesikuid omastada hinnatakse sinu treeningu ajaloo põhjal. Sellega piiratakse maksimaalset süsivesikute kogust (grammi tunnis), mida nutikas süsivesikute meeldetuletus sulle soovitada võib. Neid andmeid kasutatakse sinu südame löögisageduse ja süsivesikute tarbimise määra suhte eelnevaks väljaarvutamiseks vastavalt sinu kehalistele sätetele. Seejärel kohandatakse soovituslikku süsivesikute tarbimise määra suuremaks või väiksemaks (miinimumi/maksimumi piirides), tuginedes sinu südame löögisageduse andmetele ning eelnevalt väljaarvutatud südame löögisageduse ja süsivesikute tarbimise määra suhtele.

Treeningu ajal jälgib kell sinu tegelikku energiakulu ja reguleerib vastavalt sellele meeldetuletuste sagedust, kuid toidukoguse suurus (süsivesikud grammides) on treeningukorra ajal alati sama.

Meeldetuletuse seadmine

  1. Vali peamenüüst Energiataaste > Nutikas süsivesiku meeldetuletus.
  2. Määra treeningukorra eeldatav kestus. Minimaalne kestus on 30 minutit.
  3. Määra treeningukorra eeldatav intensiivsus. Intensiivsus määratakse südame löögisageduse tsoonide põhjal. Lisateavet erinevate intensiivsuse tasemete kohta leiad jaotisest Südame löögisageduse tsoonid.
  4. Määra oma eelistatud energiaallika süsivesikute kogus portsjoni kohta (5–100 grammi).
  5. Seejärel vali Edasi

Pärast meeldetuletuse seadmist kuvatakse sinu valikute ülevaade. Soovi korral saad äsja seatud meeldetuletuse eemaldada või lisada joogi meeldetuletuse. Kui oled valmis treeningut alustama, vali Kasuta kohe ja kell siseneb treeningu valikurežiimi.

Kui lisad joogi meeldetuletuse, kuvatakse ka sinu hinnanguline vedelikuvajadus. Selle aluseks on keskmine higistamise intensiivsus mõõdukates tingimustes.

Kui on aeg tarbida süsivesikuid, annab kell värinaga märku ning ekraanil kuvatakse tekst Söö ( ) g süsivesikuid!.

 

Käsitsi seatav süsivesiku meeldetuletus

See on ajapõhine meeldetuletus, mis aitab sul hoida energiataset ja tuletab kindlate ajavahemike järel meelde süsivesikute tarbimist. Meeldetuletust saab seada korduma 5- kuni 60-minutiliste intervallidega.

Süsivesiku meeldetuletuse seadmine käsitsi

  1. Vali peamenüüst Energiataaste > Käsitsi seatav süsivesiku meeldetuletus.

  2. Määra meeldetuletuse kordumise intervall (5–60 minutit).

Pärast meeldetuletuse seadmist kuvatakse sinu valikute ülevaade. Soovi korral saad äsja seatud meeldetuletuse eemaldada või lisada joogi meeldetuletuse. Kui oled valmis treeningut alustama, vali Kasuta kohe ja kell siseneb treeningu valikurežiimi.

Kui on aeg tarbida süsivesikuid, annab kell värinaga märku ning ekraanil kuvatakse tekst Söö süsivesikuid!

Joogi meeldetuletus

See on ajapõhine meeldetuletus, mis aitab meeles pidada piisavat joomist. Meeldetuletust saab seada korduma 5- kuni 60-minutiliste intervallidega.

Joogi meeldetuletuse seadmine

  1. Vali peamenüüst Energiataaste > Joogi meeldetuletus.

  2. Määra meeldetuletuse kordumise intervall (5–60 minutit).

Pärast meeldetuletuse seadmist kuvatakse sinu valikute ülevaade. Soovi korral saad äsja seatud meeldetuletuse eemaldada või lisada süsivesiku meeldetuletuse. Kui oled valmis treeningut alustama, vali Kasuta kohe ja kell siseneb treeningu valikurežiimi.

Kui on aeg juua, annab kell värinaga märku ning ekraanil kuvatakse tekst Joo!

Lisateavet funktsiooni FuelWise™ kohta leiad siit.