Eşitleme

Bluetooth bağlantısı ile saatinizden Polar Flow uygulamasına kablosuz olarak veri aktarabilirsiniz. Dilerseniz USB bağlantı noktası ve FlowSync yazılımını kullanarak saatinizi Polar Flow web hizmetiyle eşitleyebilirsiniz. Saatinizle Polar Flow uygulaması arasında veri eşitlemek için bir Polar hesabınız olması gerekir. Doğrudan saatinizden web hizmetine veri eşitlemek istiyorsanız Polar hesabının yanı sıra FlowSync yazılımına ihtiyacınız vardır. Saatinizi kurduysanız bir Polar hesabınız var demektir. Saatinizi bilgisayar kullanarak kurduysanız bilgisayarınızda FlowSync yazılımı var demektir.

Verilerinizi saatiniz, web hizmeti ve mobil uygulama arasında mümkün olduğunca eşitlemeyi ve güncel tutmayı unutmayın.

Flow mobil uygulaması ile eşitleme

Eşitleme yapmadan önce şunlardan emin olun:

  • Bir Polar hesabınız ve Polar Flow uygulamanız olmalıdır.
  • Mobil cihazınızda Bluetooth özelliği açık, uçak/uçuş modu kapalı olmalıdır.
  • Saatinizi mobil cihazınızla eşleştirmiş olmanız gerekir. Daha fazla bilgi için Eşleştirme bölümüne bakın.

Verilerinizi eşitlemek için:

  1. Polar Flow uygulamasında oturum açın ve saatinizin ekranında Akıllı telefona bağlanılıyor ifadesini görene kadar saatinizin düğmesini basılı tutun.
  2. Saatinizin ekranında Polar Flow uygulamasına bağlanılıyor yazısı gösterilir.
  3. İşlem tamamlandığında saatinizin ekranında Eşitleme tamamlandı yazısı gösterilir.

Akıllı telefonunuz Bluetooth kapsama alanındaysa saatiniz, saat başı Polar Flow uygulamasıyla otomatik olarak eşitlenir. Bu otomatik eşitleme işlemi, bir egzersiz seansı tamamladığınızda veya saatinizin ayarlarını değiştirdiğinizde de gerçekleştirilir. Saatiniz Polar Flow uygulamasıyla eşitlendiğinde, etkinlik ve egzersiz verileriniz de bir internet bağlantısı aracılığıyla otomatik olarak Flow web hizmetiyle eşitlenir.

Polar Flow uygulamasının kullanımı ile ilgili daha fazla bilgi ve destek edinmek için support.polar.com/en/support/Flow_app adresine gidin.

FlowSync aracılığı ile Flow Web Hizmeti ile Eşitleme

Flow web hizmeti ile veri eşitlemek için FlowSync yazılımı gerekir. Eşitleme yapmaya çalışmadan önce flow.polar.com/start adresine giderek yazılımı indirin ve yükleyin.

  1. Saatinizi bilgisayarınıza takın. FlowSync yazılımının çalıştığından emin olun.
  2. FlowSync penceresi bilgisayarınızda açılır ve eşitleme başlar.
  3. Tamamlandığında Tamamlandı mesajı görüntülenir.

Saatinizi bilgisayarınıza her takışınızda, Polar FlowSync yazılımı verilerinizi Polar Flow web hizmetine aktarır ve değişmiş olabilecek tüm ayarlarınızı eşitler. Eşitleme işlemi otomatik olarak başlamazsa masaüstü simgesini kullanarak (Windows) veya uygulamalar klasöründen (Mac OS X) FlowSync yazılımını başlatın. Her cihaz yazılımı güncellemesi geldiğinde FlowSync size haber verecek ve yüklemenizi isteyecektir.

Saatiniz bilgisayarınıza takılıyken Flow web hizmetinde bazı ayarları değiştirirseniz ayarları saatinize aktarmak için FlowSync yazılımındaki eşitle düğmesine basın.

Flow web hizmetinin kullanımı ile ilgili destek ve daha fazla bilgi için support.polar.com/en/support/flow adresine gidin.

FlowSync yazılımının kullanımı hakkında daha fazla bilgi ve destek almak için support.polar.com/en/support/FlowSync adresine gidin.