Polar Flow'daki spor profilleri

Saatinizde varsayılan olarak 14 spor profili bulunur. Polar Flow uygulamasında veya web hizmetinde, spor listenize yeni spor profilleri ekleyebilir ve ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Saatinizde en fazla 20 spor profili bulunabilir. Polar Flow uygulamasında ve web hizmetinde 20'den fazla spor profili varsa eşitleme yaparken listedeki ilk 20 spor profili saatinize aktarılır.

Sürükleyip bırakarak spor profillerinizin sırasını değiştirebilirsiniz. Taşımak istediğiniz spor profilini seçin ve sürükleyip listede istediğiniz yere bırakın.

 

Spor profili ekleme

Polar Flow mobil uygulamasında:

 1. Spor profilleri kısmına gidin.
 2. Sağ üst köşedeki artı simgesine dokunun.
 3. Listeden bir spor profili seçin. Android uygulamasında Bitti seçeneğine dokunun. Spor, spor profilleri listesine eklenir.

 

Polar Flow web hizmetinde:

 1. Sağ üst köşede bulunan isminize/fotoğrafınıza tıklayın.
 2. Spor profilleri seçeneğini belirleyin.
 3. Spor profili ekle seçeneğine tıklayın ve listeden bir spor seçin.
 4. Seçtiğiniz spor listeye eklenir.

Kendiniz yeni sporlar oluşturamazsınız. Her sporun, kalori hesaplaması, egzersiz yükü ve dinlenme gibi özellikleri etkileyen belirli varsayılan ayarları ve değerleri bulunduğundan, spor listesi Polar tarafından kontrol edilir.

Spor profilinin düzenlenmesi

Polar Flow mobil uygulamasında:

 1. Spor profilleri kısmına gidin.
 2. Bir spor seçin ve Ayarları değiştir seçeneğine dokunun.
 3. Hazır olduğunuzda Bitti seçeneğine dokunun. Ayarları saatinizle eşitlemeyi unutmayın.

 

Flow web hizmetinde:

 1. Sağ üst köşede bulunan isminize/fotoğrafınıza tıklayın.
 2. Spor profilleri seçeneğini belirleyin.
 3. Düzenlemek istediğiniz sporun altında Düzenle seçeneğine tıklayın.

Her spor profilinde şu bilgileri düzenleyebilirsiniz:

Temel bilgiler

 • Otomatik tur (Süre veya mesafeye göre ayarlanabilir veya kapatılabilir)

Kalp Atış Hızı

 • Kalp atış hızı görünümü (dakikadaki atış sayısı veya maksimumun yüzdesi)
 • Kalp atış hızının diğer cihazlara görünürlüğü (Bu, spor salonu ekipmanları gibi Bluetooth Smart kablosuz teknolojisini kullanan uyumlu cihazların kalp atış hızınızı algılayabileceği anlamına gelir. Saatinizi ayrıca kalp atış hızınızı Polar Club sisteminde yayınlamak için Polar Club derslerinde de kullanabilirsiniz.)
 • Kalp atış hızı bölgesi ayarları (Kalp atış hızı bölgeleri ile kolayca egzersiz zorluk seviyelerini seçebilir ve takip edebilirsiniz. Varsayılan seçeneğini belirlerseniz kalp atış hızı sınırlarını değiştiremezsiniz. Serbest seçeneğini belirlerseniz tüm sınırları değiştirebilirsiniz. Varsayılan kalp atış hızı bölgeleri, maksimum kalp atış hızınıza göre hesaplanır.)

Hız/Tempo ayarları

 • Hız/Tempo görünümü (Hız için km/sa veya mil/sa, tempo için dk/km veya dk/mil arasından seçim yapın)
 • Hız/tempo bölgesi ayarları (Hız/tempo bölgeleri ile seçiminize bağlı olarak hızınızı veya temponuzu seçip takip edebilirsiniz. Varsayılan bölgeler, nispeten yüksek kondisyon seviyesine sahip kişiler için örnek hız/tempo bölgeleridir. Varsayılan seçeneğini belirlerseniz sınırları değiştiremezsiniz. Serbest seçeneğini belirlerseniz tüm sınırları değiştirebilirsiniz.)

Egzersiz görünümleri

Egzersiz seanslarınız sırasında egzersiz görünümlerinizde hangi bilgilerin görüntülendiğini seçin. Her spor profili için toplam sekiz farklı egzersiz görünümüne sahip olabilirsiniz. Her egzersiz görünümünde maksimum dört farklı veri alanı olabilir.

Düzenlemek için mevcut bir görünümün yanındaki kalem simgesine tıklayın veya Yeni görünüm ekle seçeneğine tıklayın.

Hareketler ve geri bildirim

 • Titreşimle geri bildirim (Titreşimin açık veya kapalı olmasını seçebilirsiniz)

GPS ve yükseklik

 • Otomatik duraklatma: Egzersiz sırasında Otomatik duraklatma özelliğini kullanmak için GPS'i Yüksek doğruluk olarak ayarlamanız veya Polar adım sensörü kullanmanız gerekir. Durduğunuzda seansınız otomatik olarak duraklatılır ve başladığınızda otomatik olarak devam eder.
 • GPS kayıt sıklığını seçin.

Spor profili ayarlarını bitirdiğinizde Kaydet seçeneğine tıklayın. Ayarları saatinizle eşitlemeyi unutmayın.

Lütfen unutmayın: Bazı iç mekan sporlarında, grup sporlarında ve takım sporlarında HR diğer cihazlara görünür ayarı varsayılan olarak etkinleştirilmiştir. Bu, spor salonu ekipmanları gibi Bluetooth Smart kablosuz teknolojisini kullanan uyumlu cihazların kalp atış hızınızı algılayabileceği anlamına gelir. Polar Spor profili listesinden hangi sporların Bluetooth yayınının etkin olduğunu kontrol edebilirsiniz. Spor profili ayarlarından Bluetooth yayınını etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.