Saatinizin kurulumu

Saatinizi etkinleştirip şarj etmek için kutudaki kabloyu kullanarak saatinizi bir USB bağlantı noktasına veya USB şarj cihazına bağlayın. Kablo manyetik olarak yerine oturur. Ekranda şarj animasyonunun görünmesinin biraz zaman alabileceğini unutmayın. Saatinizi kullanmaya başlamadan önce pilini şarj etmenizi öneririz. Pilin şarj edilmesi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Pil bölümüne bakın.

Saatinizin kurulumunu yapmak için dilinizi ve tercih ettiğiniz kurulum yöntemini seçin. Saatiniz size kurulum için üç seçenek sunar: Ekranı aşağı veya yukarı kaydırarak size en uygun seçeneği bulun. Seçiminizi onaylamak için ekrana dokunun.

A. Akıllı telefonunuzdan: USB bağlantı noktası olan bir bilgisayara erişiminiz yoksa mobil cihazla kurulum yöntemi daha kolaydır ancak daha fazla zaman alabilir. Bu yöntem için internet bağlantısı gerekir.

B. Bilgisayarınızdan: B. Bilgisayar üzerinden kablolu kurulum daha hızlıdır ve kurulum sırasında saatinizi şarj edebilirsiniz, ancak bu işlem için kullanabileceğiniz bir bilgisayarınız olmalıdır. Bu yöntem için internet bağlantısı gerekir.

A ve B seçenekleri önerilir. Doğru egzersiz verileri için gerekli tüm fiziksel bilgileri tek seferde girebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz bir dili seçebilir ve saatiniz için en son cihaz yazılımını edinebilirsiniz.

C. Saatinizden: Uyumlu bir mobil cihazınız bulunmuyorsa ve internet bağlantısı bulunan bir bilgisayara o an erişemiyorsanız, kuruluma saatinizden başlayabilirsiniz. Saatten kurulum yapılırken saatinizin henüz Polar Flow web hizmetine bağlı olmadığını unutmayın. Ignite 3'nize en yeni cihaz yazılımı güncellemelerini alabilmek için daha sonra A veya B seçeneğiyle kurulum yapmanız önemlidir. Ayrıca Polar Flow'da egzersiz, etkinlik ve uyku verilerinizin daha ayrıntılı bir analizini görebilirsiniz.

A Seçeneği: Akıllı telefon ve Polar Flow uygulamasıyla kurulum yapma

Eşleştirmeyi akıllı telefonunuzun Bluetooth ayarlarından değil Polar Flow Uygulamasından yapmanız gerektiğini unutmayın.

 1. Kurulum sırasında saatiniz ve akıllı telefonunuzu birbirine yakın tutun.
 2. Akıllı telefonunuzun internete bağlı olduğundan emin olun ve Bluetooth'u açın.
 3. Polar Flow uygulamasını App Store veya Google Play'den akıllı telefonunuza indirin.
 4. Telefonunuzda Polar Flow uygulamasını açın.
 5. Polar Flow uygulaması, yakınında tuttuğunuzda saatinizi tanır ve eşleştirmeyi başlatmak isteyip istemediğinizi sorar. Polar Flow uygulamasında Başlat düğmesine dokunun.
 6. Bluetooth Eşleştirme İsteğini onaylama mesajı akıllı telefonunuzda görüntülendiğinde, telefonunuzda görüntülenen kodun saatinizde görüntülenen kodla aynı olup olmadığını kontrol edin.
 7. Akıllı telefonunuzdan gelen Bluetooth eşleştirme isteğini kabul edin.
 8. Ekrana dokunarak saatinizdeki pin kodunu onaylayın.
 9. Eşleştirme tamamlandığında Eşleştirme tamam yazısı gösterilir.
 10. Polar hesabınızla oturum açın veya yeni bir hesap oluşturun. Uygulamada oturum açma ve kurulum işlemlerinizde size rehberlik edeceğiz.

Ayarları seçip Kaydet ve eşitle seçeneğine dokunduğunuzda ayarlarınız saatinizle eşitlenir.

Cihaz yazılımınızı güncellemeniz istenirse güncellemenin sorunsuz biçimde gerçekleştirilmesi için lütfen saatinizi güç kaynağına taktıktan sonra güncellemeyi kabul edin.

B Seçeneği: Bilgisayarınızla kurulum yapma

 1. Flow.polar.com/start adresine gidin ve Polar FlowSync veri aktarım yazılımını bilgisayarınıza indirip yükleyin.
 2. Polar hesabınızla oturum açın veya yeni bir hesap oluşturun. Kutudaki kabloyu kullanarak saatinizi bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına takın. Polar Flow web hizmetinde oturum açma ve kurulum işlemlerinizde size rehberlik edeceğiz.

C Seçeneği: Cihazdan kurulum yapma

Ekranı kaydırarak değerleri düzenleyin ve seçiminizi onaylamak için dokunun. Herhangi bir noktada geri dönmek ve bir ayarı değiştirmek isterseniz değiştirmek istediğiniz ayara gelene kadar düğmeye basın.

Saatten kurulum yapılırken saatinizin henüz Polar Flow web hizmetine bağlı olmadığını unutmayın. Saatinizin cihaz yazılımı güncellemelerini sadece Polar Flow üzerinden edinebilirsiniz. Saatinizden ve Polar'ın benzersiz özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için daha sonra A veya B seçeneğindeki adımları izleyerek Polar Flow web hizmetinden veya Polar Flow mobil uygulamasından kurulum yapmanız gerekir.