Program treningu biegowego Polar

Program biegowy Polar to spersonalizowany program dostosowany do Twojego poziomu wytrenowania, który został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić Ci optymalny trening i nie dopuścić do przeciążenia. Program wykorzystuje inteligentne mechanizmy, dostosowuje się do Twojego rozwoju i daje Ci znać, kiedy trzeba zwiększyć lub zmniejszyć intensywność treningu. Każdy program dostosowany jest do Twojego wydarzenia i bierze pod uwagę Twoje indywidualne predyspozycje, dotychczasowe doświadczenie i przygotowania. Program jest całkowicie darmowy i dostępny w serwisie Polar Flow pod adresem flow.polar.com.

Dostępne są programy przygotowujące do biegów 5 km, 10 km, półmaratonów i maratonów. Każdy program składa się z trzech faz: trening bazowy, trening przygotowujący i tapering. Fazy te są zaprojektowane tak, aby stopniowo poprawiać Twoje osiągi i zapewnić doskonałe przygotowanie na dzień startu w zawodach. Biegowe sesje treningowe są podzielone są na pięć typów: spokojny bieg, średni bieg, długi bieg, bieg tempowy i interwałowy. Wszystkie sesje obejmują rozgrzewkę, wysiłek i schłodzenie, aby uzyskać optymalne rezultaty. Ponadto, możesz włączyć do treningu ćwiczenia siłowe, wzmacniające mięśnie głębokie i rozciągające, które będą wspierać Twój rozwój. Każdy tydzień treningowy składa się z dwóch do pięciu sesji biegowych, a całkowity czas trwania sesji w tygodniu waha się od jednej do siedmiu godzin w zależności od Twojego poziomu sprawności fizycznej. Minimalny czas trwania programu to 9 tygodni, a maksymalny to 20 miesięcy.

Dowiedz się więcej o programie treningu biegowego Polar z tego szczegółowego przewodnika. Możesz też przeczytać o tym, jak rozpocząć program treningu biegowego.

Tworzenie programu treningu biegowego Polar

 1. Zaloguj się do serwisu Flow na stronie flow.polar.com.
 2. Z menu wybierz opcję Programy.
 3. Wybierz wydarzenie, nazwij je, ustaw datę wydarzenia i kiedy chcesz rozpocząć program.
 4. Odpowiedz na pytania dotyczące Twojej aktywności fizycznej.*
 5. Wybierz, czy chcesz włączyć do programu ćwiczenia wspomagające.
 6. Przeczytaj i wypełnij formularz dotyczący gotowości do aktywności fizycznej.
 7. Przejrzyj program i dostosuj ustawienia w razie potrzeby.
 8. Kiedy skończysz, wybierz Rozpocznij program.

* Jeśli dostępna jest historia treningów z czterech tygodni, te pozycje zostaną wstępnie wypełnione.

Rozpoczynanie celu biegowego

Przed rozpoczęciem sesji, sprawdź czy cel sesji treningowej został zsynchronizowany z urządzeniem. Sesje są synchronizowane z urządzeniem jako cele treningowe.

Aby rozpocząć cel treningowy zaplanowany na bieżący dzień:

 1. Przejdź do trybu przedtreningowego, naciskając przycisk, a następnie dotykając opcji Rozpocznij trening.
 2. Wyświetlone zostanie pytanie, czy rozpocząć realizację celu treningowego zaplanowanego na bieżący dzień.

 3. Dotknij , aby zobaczyć informacje o celu.
 4. Naciśnij przycisk, aby wrócić do trybu przedtreningowego i wybierz profil sportowy, którego chcesz używać.
 5. Gdy zegarek wyszuka wszystkie sygnały, dotknij wyświetlacza. Wyświetli się komunikat Rozpoczęto rejestrowanie, co oznacza, że w tej chwili możesz rozpocząć trening.

Monitorowanie postępów

Synchronizuj rezultaty treningu z zegarka z serwisem Flow przez kabel USB lub z aplikacją Polar Flow. Monitoruj swoje postępy w zakładce Programy. Znajdziesz tam przegląd aktualnie wykonywanego programu z informacjami o osiągniętych postępach.