Polari jooksuprogramm

Polari jooksuprogramm on teie füüsilise võimekuse tasemel põhinev programm, mille eesmärk on tagada, et treeniksite õigesti ja väldiksite ületreenimist. Tegemist on intelligentse programmiga, mis kohandub vastavalt teie arengule ning annab teada, millal peaksite endale veidi puhkust andma ja millal tempot juurde lisama. Iga programm on kohandatud vastavalt eelseisvale spordiüritusele, võttes arvesse teie isiklikke näitajaid, treeningu ajalugu ja ettevalmistusaega. Programm on tasuta kättesaadav Polar Flow veebikeskkonnas aadressil flow.polar.com.

Programmid on saadaval 5 km jooksu, 10 km jooksu, poolmaratoni ja maratoni jaoks. Iga programm koosneb kolmest faasist: baastreeningud (base building), koormuse tõstmine (build-up) ja koormuse alandamine (tapering). Need faasid aitavad teil oma sooritusvõimet järk-järgult parandada ja võistluspäevaks valmistuda. Jooksutreeningud jagunevad viite erinevasse liiki: kerge sörk, keskmaajooks, pikamaajooks, tempojooks ja intervalljooks. Parimate tulemuste tagamiseks koosnevad kõik treeningud omakorda soojendus-, treening- ja lõdvestusfaasidest. Oma arengu toetamiseks on teil võimalik valida lihasjõudu, üldfüüsist ja liikuvust arendavate harjutuste vahel. Iga treeningnädal koosneb kahest kuni viiest jooksutreeningust. Jooksutreeningute kogukestus nädalas varieerub ühest kuni seitsme tunnini sõltuvalt teie füüsilise võimekuse tasemest. Programmi minimaalne kestus on üheksa nädalat ja maksimaalne kestus 20 kuud.

Lisateavet Polari jooksuprogrammi kohta leiate sellest põhjalikust juhendist. Lugege ka jooksuprogrammi kasutuselevõtmise juhendit.

Polari jooksuprogrammi loomine

 1. Logige sisse Flow veebikeskkonda aadressil flow.polar.com.
 2. Valige ülevalt menüüribalt Programs.
 3. Valige üritus, pange sellele nimi ning seadke ürituse toimumise kuupäev ja aeg, millal soovite programmi alustada.
 4. Vastake teie füüsilise aktiivsuse taset puudutavatele küsimustele.*
 5. Valige, kas soovite lisada programmi toetavaid harjutusi.
 6. Lugege ja vastake füüsiliseks aktiivsuseks valmisoleku küsimustikule.
 7. Vaadake programm üle ja kohandage vajadusel selle sätteid.
 8. Kui olete valmis, valige Start program.

*Kui saadaval on neljanädalane treeningute ajalugu, on küsimustele juba eelnevalt vastatud.

Eesmärgiga jooksutreeningu alustamine

Enne treeningu alustamist veenduge, et olete oma treeningu eesmärgi sünkrooninud kellaga. Treeningud sünkroonitakse kellaga treeningu eesmärkidena.

Käesolevale päevale planeeritud treeningu alustamiseks:

 1. Sisenege treeningu valikurežiimi, vajutades esmalt nuppu ja puudutades seejärel valikut Start training.
 2. Teilt küsitakse, kas soovite alustada käesolevale päevale planeeritud treeningut.

 3. Treeningueesmärgi andmete vaatamiseks puudutage ikooni .
 4. Vajutage nuppu, et naasta treeningu valikurežiimi. Valige spordiprofiil, mida soovite kasutada.
 5. Kui kell on leidnud kõik signaalid, puudutage ekraani. Ekraanil kuvatakse tekst Recording started. Võite alustada treenimist.

Edusammude jälgimine

Sünkroonige treeningu tulemused Flow veebikeskkonnaga, kasutades USB-kaablit või Flow rakendust. Jälgige oma edusamme menüüs Programs. Seal kuvatakse ülevaade käimasolevast programmist ja teie edusammudest.