FuelWise™

Kasutage treeningu ajal energiataseme hoidmiseks FuelWise™-i nutikat energiataasteabilist. FuelWise™ hõlmab endas kolme funktsiooni, mis tuletavad meelde taastumise vajadust ja aitavad hoida pika treeningu ajal piisavat energiataset. Need funktsioonid on Smart carbs reminder (nutikas süsivesikute meeldetuletus), Manual carbs reminder (käsitsi seatav süsivesikute meeldetuletus) ja Drink reminder (joogi meeldetuletus).

Iga tõsiseltvõetava vastupidavusala harrastaja jaoks on ülioluline hoida piisavat energiataset ja tarbida piisavalt vedelikku kogu pika treeningu vältel. Pika võistluse või treeningu korral tuleb parimate tulemuste saavutamiseks varustada organismi süsivesikutega ja tarbida regulaarselt vedelikku. Süsivesikute ja joogi tarbimise meeldetuletuste abil aitab FuelWise leida optimaalse energia taastamise viisi ja jälgida, et tarbite piisavalt vedelikku.

Energia taastamiseks sobivad ideaalselt süsivesikud, kuna erinevalt rasvadest või valkudest suudavad need kiiresti imenduda ja glükoosiks muunduda. Glükoos on peamine treeningu ajal kasutatav energiaallikas. Mida intensiivsem on treening, seda rohkem kasutatakse energiaallikana glükoosi võrdluses rasvadega. Kui teie treening on lühem kui 90 minutit, ei vaja te energia taastamiseks tavaliselt süsivesikuid. Täiendavad süsivesikud võivad siiski aidata paremini keskenduda ja olla tähelepanelikum, isegi lühema treeningu puhul.

Fuelwise'i abil treenimine

FuelWise™ asub peamenüü jaotises Fueling ja koosneb kolme tüüpi meeldetuletustest treeningu ajal. Need on Smart carbs reminder (nutikas süsivesikute meeldetuletus), Manual carbs reminder (käsitsi seatav süsivesikute meeldetuletus) ja Drink reminder (joogi meeldetuletus). Nutikas süsivesikute meeldetuletus hindab vajaminevat süsivesikute kogust vastavalt treeningu intensiivsusele ja kestusele, võttes arvesse teie treeningu ajalugu ja füüsilisi näitajaid. Käsitsi seatav süsivesikute meeldetuletus ja joogi meeldetuletus on ajapõhised, mis tähendab, et saate meeldetuletuse eelnevalt kindlaksmääratud intervallidega, näiteks iga 15 või 30 minuti järel.

Energiataaste funktsioone kasutades tuleb treeningut alustada menüüst Fueling. Pärast meeldetuletuse seadmist ja valiku Next valimist siseneb kell koheselt treeningu valikurežiimi. Seejärel valige soovitud spordiprofiil ja alustage treeningut.

Nutikas süsivesikute meeldetuletus

Kui soovite kasutada nutikat süsivesikute meeldetuletust, määrake esmalt treeningu eeldatav kestus ja intensiivsus ning selle põhjal arvutatakse välja treeningu ajal energia taastamiseks vajalik süsivesikute kogus. Vajaliku süsivesikute koguse hindamisel võetakse arvesse teie treeningu ajalugu ja füüsilisi näitajaid, sealhulgas teie vanust, sugu, pikkust, kaalu, maksimaalset südame löögisagedust, südame löögisagedust puhkeolekus, VO2max-i ning aeroobset ja anaeroobset läve.

Teie keha võimet süsivesikuid omastada hinnatakse teie treeningu ajaloo põhjal. Sellega piiratakse maksimaalset süsivesikute kogust (grammi tunnis), mida nutikas süsivesikute meeldetuletus võib teile soovitada. Neid andmeid kasutatakse teie südame löögisageduse ja süsivesikute tarbimise määra suhte eelnevaks väljaarvutamiseks vastavalt teie füüsilistele näitajatele. Seejärel kohandatakse soovituslikku süsivesikute tarbimise määra suuremaks või väiksemaks (miinimumi/maksimumi piirides), tuginedes teie südame löögisageduse andmetele ning eelnevalt väljaarvutatud südame löögisageduse ja süsivesikute tarbimise määra suhtele.

Treeningu ajal jälgib kell teie tegelikku energiakulu ja reguleerib vastavalt sellele meeldetuletuste sagedust, kuid toidukoguse suurus (süsivesikud grammides) on treeningu ajal alati sama.

Meeldetuletuse seadmine

  1. Valige peamenüüst Fueling > Smart carbs reminder.
  2. Määrake treeningu eeldatav kestus. Minimaalne kestus on 30 minutit.
  3. Määrake treeningu eeldatav intensiivsus. Intensiivsuse määramine toimub südame löögisageduse tsoonide põhjal. Lisateavet erinevate intensiivsuse tasemete kohta leiate peatükist Südame löögisageduse tsoonid.
  4. Määrake carbs per serving (süsivesikute kogus portsjoni kohta, 5–100 grammi).
  5. Seejärel valige Next.

Pärast meeldetuletuse seadmist kuvatakse ekraanil selle ülevaade. Soovi korral saate äsja seatud meeldetuletuse eemaldada või lisada joogi meeldetuletuse. Kui olete valmis treeningut alustama, valige Use now ja kell siseneb treeningu valikurežiimi.

Kui lisate joogi meeldetuletuse, kuvatakse ekraanil ka teie hinnanguline vedelikuvajadus. Selle aluseks on keskmine higistamise intensiivsus mõõdukates tingimustes.

Kui on aeg tarbida süsivesikuid, annab kell sellest värinaga märku ning ekraanil kuvatakse tekst Söö ( ) g süsivesikuid!.

 

Käsitsi seatav süsivesikute meeldetuletus

Tegemist on ajapõhise meeldetuletusega, mis aitab teil hoida energiataset, tuletades kindlate ajavahemike järel meelde süsivesikute tarbimist. Meeldetuletust on võimalik seada korduma 5- kuni 60-minutiliste intervallidega.

Meeldetuletuse seadmine

  1. Valige peamenüüst Fueling > Manual carbs reminder.

  2. Määrake meeldetuletuse kordumise intervall (5–60 minutit).

Pärast meeldetuletuse seadmist kuvatakse ekraanil selle ülevaade. Soovi korral saate äsja seatud meeldetuletuse eemaldada või lisada joogi meeldetuletuse. Kui olete valmis treeningut alustama, valige Use now ja kell siseneb treeningu valikurežiimi.

Kui on aeg tarbida süsivesikuid, annab kell sellest värinaga märku ning ekraanil kuvatakse tekst Söö süsivesikuid!.

Joogi meeldetuletus

Tegemist on ajapõhise meeldetuletusega, mis aitab meeles pidada piisavat vedeliku tarbimist. Meeldetuletust on võimalik seada korduma 5- kuni 60-minutiliste intervallidega.

Meeldetuletuse seadmine

  1. Valige peamenüüst Fueling > Drink reminder.

  2. Määrake meeldetuletuse kordumise intervall (5–60 minutit).

Pärast meeldetuletuse seadmist kuvatakse ekraanil selle ülevaade. Soovi korral saate äsja seatud meeldetuletuse eemaldada või lisada süsivesikute meeldetuletuse. Kui olete valmis treeningut alustama, valige Use now ja kell siseneb treeningu valikurežiimi.

Kui on aeg juua, annab kell sellest värinaga märku ning ekraanil kuvatakse tekst Joo!

Lisateavet FuelWise™-i kohta leiate siit.