Energiaallikad

Energiaallikate jaotus näitab, millisel määral te erinevaid energiaallikaid (rasvad, süsivesikud, valgud) treeningu ajal kasutasite. Energiaallikate jaotus kuvatakse treeningu kokkuvõttes kohe pärast treeningu lõpetamist. Üksikasjalikumat teavet näete pärast andmete sünkroonimist Flow mobiilirakenduses.

Füüsilise tegevuse ajal kasutab teie keha peamiste energiaallikatena süsivesikuid ja rasva. Mida intensiivsem on treening, seda rohkem kasutatakse energiaallikana süsivesikuid ja vastupidi. Valkude roll on tavaliselt üsna väike, kuid intensiivsete tegevuste ja pikkade treeningute korral suudab keha valkudest saada ligikaudu 5–10% energiast.

Erinevate energiaallikate kasutamismäära arvutamine põhineb teie südame löögisagedusel ja füüsilistel näitajatel. Need füüsilised näitajad on teie vanus, sugu, pikkus, kehakaal, maksimaalne südame löögisagedus, puhkeoleku südame löögisagedus, VO2max ning aeroobne ja anaeroobne lävi. Kõige usaldusväärsemate energiaallikate tarbimise andmete saamiseks on oluline, et need näitajad oleksid võimalikult täpsed.

Energiaallikate kokkuvõte

Pärast treeningut kuvatakse treeningu kokkuvõttes järgmised andmed:

Treeningu jooksul kasutatud süsivesikud, valgud ja rasvad.

Oluline on, et te ei tõlgendaks saadud tagasisidet (st kasutatud energiaallikaid ja nende osakaalu) kui soovitusi treeningujärgseks toitumiseks.

Üksikasjalik analüüs Flow mobiilirakenduses

Flow rakenduses näete lisaks seda, millisel määral kasutasite energiaallikaid konkreetsetes treeninguetappides ja kogu treeningu jooksul. Graafik näitab, kuidas teie keha kasutab erinevaid energiaallikaid erinevatel intensiivsuse tasemetel ja erinevates treeninguetappides. Lisaks saate võrrelda sarnaste treeningute energiaallikate jaotust pikema aja jooksul ja vaadata, kuidas areneb teie keha võime kasutada esmase energiaallikana rasva.

Lisateavet energiaallikate kohta leiate siit.