Saat kadranları

Saat kadranları size saatten çok daha fazlasını gösterir. Etkinlik durumunuz, kalp atış hızınız, en son egzersiz seanslarınız, Nightly Recharge durumunuz, FitSpark isteğe bağlı egzersiz önerileri, Hava Durumu ve haftalık egzersiz özeti de dahil olmak üzere en doğru ve güncel bilgiler saat kadranınızda gösterilir. Ekranı sola veya sağa kaydırarak saat kadranları arasında gezinebilir ve ekrana dokunarak daha ayrıntılı bir görünüme ulaşabilirsiniz.

Polar Ignite 2'de on farklı saat kadranı desteklenir. Ayarlar > Görünüm seç bölümünden saat görünümünde ekranda görünecek saat kadranlarını seçebilirsiniz.

Saat ayarlarından analog veya dijital ekran arasında seçim yapabilirsiniz.

Saat

Tarihi ve saati gösteren temel saat kadranı.

Etkinlik

Saat kadranının çevresindeki çizgi grafik ile tarih ve saatin altındaki yüzde, günlük etkinlik hedefinize doğru ilerleme durumunuzu gösterir.

Ayrıca, ayrıntıları açarken günlük etkinlik birikiminiz ile ilgili şu detayları görebilirsiniz:

  • Attığınız adım sayısı. Vücut hareketlerinizin miktarı ve türü kaydedilir ve tahmini adım sayısına çevrilir.
  • Etkin süre, sağlığınıza faydalı olan toplam vücut hareketlerinizin süresini size gösterir.
  • Egzersiz, etkinlik ve BMR (Bazal metabolizma hızı: hayatı sürdürmek için gereken en düşük metabolik etkinlik) ile yaktığınız kalori miktarı.

Daha fazla bilgi için 7/24 Etkinlik ölçümü bölümüne bakın.

Kalp atış hızı

Saatiniz, Kesintisiz kalp atış hızı özelliğini kullanırken kalp atış hızınızı sürekli ölçer ve Kalp atış hızı saat kadranında görüntüler.

Kesintisiz Kalp atış hızı özelliğini kullanırken günlük en yüksek ve en düşük kalp atış hızı değerlerinizi takip edebilir ve önceki geceki en düşük kalp atış hızı değerinizin kaç olduğuna bakabilirsiniz. Ayarlar > Genel ayarlar > Kesintisiz HR takibi yolunu izleyerek saatinizdeki Kesintisiz kalp atış hızı özelliğini açabilir, kapatabilir veya yalnızca gece moduna alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Kesintisiz kalp atış hızı özelliği bölümüne bakın.

Kesintisiz kalp atış hızı takibi özelliğini kullanmıyorsanız mevcut kalp atış hızınızı egzersiz seansı başlatmadan hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Bilekliğinizi sıkın, bu saat kadranını seçin ve ekrana dokunarak mevcut kalp atış hızınızı görün. Düğmeye basarak Kalp atış hızı saat kadranına geri dönün.

En son egzersiz seansları

En son egzersiz seansınızda hangi sporu yaptığınızı ve seansınızın üzerinden ne kadar zaman geçtiğini görün.

Ayrıca, ayrıntıları açarken son 14 gündeki egzersiz seanslarınızın özetlerini görüntüleyebilirsiniz. Ekranı yukarı/aşağı kaydırarak istediğiniz egzersiz seansına gidin ve ekrana dokunarak özetini açın. Daha fazla bilgi edinmek için Egzersiz özeti bölümüne bakın.

Nightly Recharge saat kadranı


Uyandığınızda Nightly Recharge durumunuzu görebilirsiniz. Nightly Recharge durumu gecenizin ne kadar canlandırıcı geçtiğini gösterir. Nightly Recharge uykunuzun ilk saatlerinde otonom sinir sisteminizin (ANS) ne kadar rahatladığı (ANS durumu) ve ne kadar iyi uyuduğunuz (uyku durumu) ile ilgili bilgileri bir araya getirir. Daha detaylı bilgi için ANS durumu detaylarına veya Uyku durumu detaylarına dokunun.

Daha fazla bilgi için Nightly Recharge™ dinlenme ölçümü ya da Sleep Plus Stages™ uyku takibi bölümüne bakın.

FitSpark saat kadranı


Saatiniz egzersiz geçmişinizi, kondisyon seviyenizi ve mevcut dinlenme durumunuzu temel alarak sizin için en uygun egzersiz hedeflerini önerir. Önerilen tüm egzersiz hedeflerini görmek için saat kadranına dokunun. Önerilen egzersiz hedefleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bir hedefe dokunun.

Daha fazla bilgi için FitSpark™ günlük egzersiz kılavuzu bölümüne bakın.

Hava durumu

Geçerli günün saatlik hava durumu tahminlerini doğrudan bileğinizde görün. Rüzgar hızı, rüzgar yönü, nem, yağmur ihtimali, ertesi günün 3 saatlik hava durumu tahmini ve sonraki günün 6 saatlik hava durumu tahmini gibi daha detaylı hava durumu bilgilerini görüntülemek için ekrana dokunun.

Daha fazla bilgi için Hava Durumu bölümüne bakın.

Haftalık özet

Egzersiz haftanızın genel bakışını görüntüleyin. Haftalık toplam egzersiz zamanınız farklı egzersiz alanlarına ayrılmış şekilde ekranda gösterilir. Diğer ayrıntıları açmak için ekrana dokunun. Her kalp atış hızı bölgesinde harcanan toplam kaloriyi ve zamanı, mesafeyi ve egzersiz seanslarını görüntüleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak geçen haftanın özeti ve ayrıntılarıyla birlikte sonraki hafta için planlanan seansları da görüntüleyebilirsiniz.

Tek bir seans hakkında daha fazla bilgi görüntülemek için ekranı aşağı kaydırıp ekrana dokunun.

Saat kadranları ve içerikleri düzenlenemez.

Adınız

Saat, tarih ve adınız gösterilir.

Müzik kontrolleri

Müzik kontrolleri saat kadranından akıllı telefonunuzda çalan müziği ve medyayı saatinizle kontrol edin.

Daha fazla bilgi için Müzik kontrolleri bölümüne göz atın.