Polar Grit X2 Pro Kullanım Kılavuzu

Bu kullanım kılavuzu, yeni saatinizi kullanmaya başlamanıza yardımcı olur. Eğitim videolarını ve SSS bölümünü görmek için support.polar.com/en/grit-x2-pro adresine gidin.

Giriş

Yeni Polar Grit X2 Pro'nuzu güle güle kullanın.

Polar Grit X2 Pro, kaşiflerin ve macera tutkunlarının gönül rahatlığıyla her ortamda gezinip performans gösterebilmesi için yüksek teknolojili araç seti sunan, dayanıklı, sağlam ve askeri standartlarda bir outdoor spor saatidir. Çizilmeye karşı dayanıklı safir kristal cam ve paslanmaz çelik çerçeveyle güçlendirilen yüksek çözünürlüklü AMOLED dokunmatik ekran, en zorlu koşullarda bile önemli bilgileri net bir şekilde görüntüler. Uzun pil ömrünün yanı sıra kapsamlı egzersiz ve toparlanma araçları paketiyle donatılan Polar Grit X2 Pro, dünyayı ve vücudunuzu keşfetmeniz için tasarlanmış bir yol arkadaşıdır.

Çift Frekanslı GPS ve çevrimdışı haritalar sayesinde doğru rotadan ayrılmadan adım attığınız her yeri güvenle keşfedin. Polar Flow web hizmetinden ayrıntılı topografik haritaları indirebilir ve bilgisayarınızı kullanarak bunları saatinize aktarabilirsiniz. Egzersiz sırasında haritalar, tam ekran harita navigasyonu egzersiz görünümü olarak kullanılabilir. Egzersiz dışında ise haritalara navigasyon görünümden erişilebilir. Çevrimdışı haritalar özelliği Rota Rehberi, Komoot rotaları, Aynı rotadan geri dön ve Başlangıca geri dön dahil olmak üzere saatinizdeki diğer navigasyon özellikleriyle kullanılabilir. Komoot ile ayrıntılı rotalar planlayabilir ve Polar Flow uygulamasını kullanarak saatinizle eşitleyip hareket halindeyken adım adım rota rehberliğinden yararlanabilirsiniz. Rota ve yükseklik profilleri sayesinde bir sonraki maceranızı daha iyi planlayabilir ve rotadaki ilerleyişinizi görebilirsiniz. Geri dönüş rotası, coğrafi etiketli işaretçilerin izini takip ederek harita üzerinde geldiğiniz yoldan adımlarınızı izlemenizi sağlar. Aynı rotadan geri dön ve Başlangıca geri dön özellikleri başlangıç noktasına dönmeniz için size yol gösterir. Geldiğiniz rotadan başlangıç rotanıza geri dönme veya başlangıç noktanızın yönünü gösterme seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Saatiniz Dikey hız, VAM ve 3D Hız dahil olmak üzere gelişmiş outdoor egzersiz ölçümlerine sahiptir. Dikey hız, yalnızca rakımı hesaba katarak tırmanış veya iniş hızınızı dakika başına metre ya da fit cinsinden hesaplamak için yükseliş veya inişleri anında, gerçek zamanlı ölçer. VAM, hem 30 saniyelik bir zaman aralığındaki hem de tur başlangıcından itibaren ortalama tırmanış hızınızı saat başına dikey metre cinsinden ölçer. 3D Hız, hızınızı ölçmek için hem dikey hem yatay düzlemdeki hareketleri dikkate alır. Hill Splitter™ özelliğiyle egzersiz seansınızda yokuş çıkarken ve yokuş inerken nasıl performans gösterdiğinizi öğrenebilirsiniz. Hill Splitter; hız, mesafe ve rakım verilerini kullanarak tüm yokuş çıkışları ve yokuş inişleri otomatik olarak tespit eder.

Polar Elixir Biyoalgılama teknolojisiyle donatılan Polar Grit X2 Pro deri sıcaklığı, kan oksijen seviyesi ve Bilekten EKG ile kalbinizden gelen elektrik sinyalleri ölçümünün yanı sıra Gen-4 Optik Kalp Atış Hızı ölçümü özelliklerine sahiptir.

Egzersiz yükü ve dinlenme izleme araçları egzersizini optimize etmenize ve aşırı egzersiz yapmaktan kaçınmanıza yardımcı olur. Benzersiz dinlenme çözümü Recovery Pro, aşırı egzersiz yapmanızı ve sakatlanmanızı önlemeye yardımcı olur. Bu özellik vücudunuzun ne kadar dinlendiğini ölçer ve dinlenme geri bildirimi sunarak size yol gösterir. Bilekten EKG ile eşleştirilmiş Polar kalp atış hızı sensörü kullanmadan Ortostatik test yapabilirsiniz. Ortostatik test, Recovery Pro özelliğinin önemli bir parçasıdır. Training Load Pro ile en iyi performansınızı gösterebilmek için ideal miktarda egzersiz yapın. Polar testleriyle zaman içerisindeki ilerlemenizi takip edin. Koşu Performansı Testi ile koşu performansınızın ne durumda olduğunu takip edebilir ve kalp atış hızınızı, koşu hızınızı ve güç bölgelerinizi kişiselleştirerek koşularınızdan her zaman en yüksek verimi alabilirsiniz. Bu testle maksimum kalp atış hızınızı da öğrenebilirsiniz. Bisiklet Performansı Testi, güç bölgelerinizi kişiselleştirmenizi sağlar ve size kişisel fonksiyonel eşik gücünüzü gösterir. Bacak Kasları için Toparlanma Testi, herhangi bir uzman ekipmanına ihtiyaç duymadan birkaç dakika içinde, yüksek yoğunluklu egzersize başlamak için bacaklarınızın hazır olup olmadığını belirtir. Tek ihtiyacınız olan şey saatinizdir.

Grit X2 Pro, sabah uyandığınızda vücudunuzun gece boyu toparlanma durumuyla ilgili tam analizin yanı sıra günün kalan kısmında da enerji ve atik olma seviyenizin tahminlerini sağlar. Sleep Plus Stages™ uyku takibi özelliği, uyku aşamalarınızı (REM uykusu, hafif uyku ve derin uyku) izler ve size hem uykunuz hakkında geri bildirim sağlar hem de sayısal bir uyku puanı verir. Nightly Recharge™, gün boyu zorlanan vücudunuzun ne kadar dinlenebildiğini gösteren gecelik bir dinlenme ölçümüdür. Sleepwise™ özelliği, uykunun günlük atik olma ve günlük performans seviyelerinize ne kadar katkı sağladığını gösterir.

Ürünün öne çıkan diğer özellikleri arasında şunlar yer alır:

 • Yeni FuelWise™ akıllı enerji depolama yardımcısı ile egzersiz seanslarınız boyunca enerjinizi koruyun. FuelWise™, uzun seanslarınız sırasında size yeterli enerji düzeyini korumanız ve enerji depolamanız için hatırlatma yapar.

 • Vücudunuzun egzersiz seansı sırasında farklı enerji kaynaklarını nasıl kullandığını görün.

 • Strava Live Segmentleri ile koşularınızı ve sürüşlerinizi daha heyecan verici hale getirin. Yakındaki segmentler hakkında uyarılar alın, segment sırasında gerçek zamanlı performans verilerini görün ve egzersiz sonrasında hemen sonuçlarınızı kontrol edin.
 • Koşu gücü özelliğiyle koşu seanslarınızın yoğunluk derecesiyle ilgili daha kapsamlı analizler edinin.
 • Yüzme ölçümleri özelliği; kalp atış hızınızı, yüzme stilinizi, mesafenizi, temponuzu, kulaç sayınızı ve dinlenme sürelerinizi otomatik olarak algılar. Mesafeniz ve kulaçlarınız açık suda yüzerken de izlenmeye devam eder.
 • Optimum Dinlenme Aracı güç egzersizi yaptığınızda kalp atış hızınızı analiz eder ve dinlenmenizi optimize etmeniz için size kişiselleştirilmiş rehberlik sağlar. Sonraki setinize başlamaya hazır olduğunuzda sizi bilgilendirir. Bu sayede her sette yeterli düzeyde dinlenmenize yardımcı olur.

 • FitSpark™ egzersiz kılavuzu; dinlenme, hazırlık ve egzersiz geçmişinize uygun olarak hazırlanan günlük antrenmanlar ile patika hedeflerinize yönelik hazırlıkları yaptığınızdan emin olmanızı sağlar.
 • Sesli Rehberlik özelliği, Polar Flow uygulaması aracığıyla egzersiz sırasında kulaklık ve hoparlörünüzden gerçek zamanlı rehberlik almanızı sağlar.
 • Polar Grit X2 Pro, temel akıllı saat özellikleriyle birlikte sunulur: müzik kontrolleri, hava durumu ve telefon bildirimleri.
 • Değiştirilebilir bilekliklerle saatinizi kişiselleştirerek her duruma ve tarza uygun hale getirebilirsiniz.
 • Polar Grit X2 Pro, 150'den fazla farklı sporu destekler. Favori sporlarınızı Polar Flow'dan saatinize ekleyebilir, tercihlerinize ve egzersiz sırasında izlemek istediğiniz ölçümlere göre spora özel egzersiz görünümlerini özelleştirebilirsiniz.

Daha iyi kullanıcı deneyimi sunmak için ürünlerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz. Saatinizi güncel tutmak ve en iyi performansı göstermesini sağlamak için yeni bir sürüm kullanıma sunulduğunda cihaz yazılımını güncellediğinizden emin olun. Cihaz yazılımı güncellemeleri, geliştirmeler sayesinde saatinizin işlevselliğini yükseltir.

Polar Grit X2 Pro'nuzun tüm avantajlarından yararlanın

Polar ekosistemine bağlanarak saatinizden en iyi şekilde yararlanın.

Polar Flow Uygulaması

App Store® veya Google PlayTM'den Polar Flow uygulamasını indirin. Egzersiz sonrası saatinizi Polar Flow uygulamasıyla eşitleyerek egzersiz sonuçlarınızı ve performansınıza dair bilgileri içeren geri bildirime anında ulaşabilirsiniz. Polar Flow uygulamasında gün boyunca ne kadar hareketli olduğunuzu, vücudunuzun egzersiz ve stres sonrasında gece ne kadar dinlendiğini ve nasıl uyuduğunuzu da görebilirsiniz. Nightly Recharge otomatik gece ölçümleri ve diğer parametrelerinize göre Polar Flow uygulaması üzerinden egzersiziniz, uykunuz ve özellikle zorlu geçen günlerde enerji seviyelerinizi düzenlemeniz için ipuçları ve püf noktalar alırsınız.

Polar Flow web hizmeti

Bilgisayarınızdaki FlowSync yazılımını veya Polar Flow uygulamasını kullanarak egzersiz verilerinizi Polar Flow web hizmetiyle eşitleyin. Web hizmetini kullanarak egzersizinizi planlayabilir, başarılarınızı takip edebilir, yol gösterici bilgiler edinebilir ve egzersiz sonuçlarınızın, etkinliğinizin ve uykunuzun ayrıntılı bir analizini görebilirsiniz. Başarılarınızı tüm arkadaşlarınızla paylaşın, sporcu arkadaşlar bulun ve sosyal egzersiz topluluğunuzdan motivasyon alın.

Bunların tümünü flow.polar.com adresinde bulabilirsiniz