Instrukcja obsługi Polar Grit X2 Pro

Niniejsza instrukcja obsługi pomoże Ci zapoznać się z nowym zegarkiem. Poradniki wideo i odpowiedzi na często zadawane pytania (FAQ) są dostępne pod adresem support.polar.com/en/grit-x2-pro.

Wstęp

Gratulujemy zakupu nowego produktu Polar Grit X2 Pro!

Polar Grit X2 Pro to wytrzymały zegarek klasy militarnej do sportów outdoorowych, który zapewnia odkrywcom i poszukiwaczom przygód zaawansowany technologicznie i niezawodny zestaw narzędzi do nawigacji oraz treningu w każdym środowisku. Ekran dotykowy AMOLED o wysokiej rozdzielczości, chroniony przez odporne na zarysowania szafirowe szkiełko i ramkę ze stali nierdzewnej, wyraźnie pokazuje najważniejsze informacje nawet w najbardziej wymagających warunkach. Wyposażony w wytrzymałą baterię i kompleksowy zestaw funkcji treningowych i do pomiaru regeneracji Polar Grit X2 Pro to niezbędny element Twojego wyposażenia, zaprojektowany z myślą o odkrywaniu cudów natury i organizmu.

GPS o podwójnej częstotliwości i mapy offline utrzymują Cię na właściwej ścieżce, dzięki czemu możesz odkrywać nieznane otoczenie z całkowitą pewnością siebie. Możesz pobierać dokładne mapy topograficzne z serwisu Polar Flow i przesyłać je do zegarka za pomocą komputera. Podczas treningu mapy są dostępne w formacie pełnoekranowym na ekranie treningowym. Poza treningiem możesz uzyskać do nich dostęp z widoku Nawigacja. Możesz używać map offline w połączeniu z innymi funkcjami nawigacji, takimi jak Nawigowanie po trasie, Trasy komoot, Nawigacja z powrotem i Powrót do miejsca startu. Możesz planować szczegółowe trasy za pomocą komoot i synchronizować je z zegarkiem za pomocą aplikacji Polar Flow, aby korzystać z precyzyjnego nawigowania po trasie! Profile trasy i przewyższenia pozwolą Ci dowiedzieć się więcej o nadchodzących wyzwaniach i sprawdzać swoje postępy na szlaku. Dzięki ścieżce powrotnej odtworzysz swoje kroki na podstawie znaczników geograficznych. Funkcje Nawigacja z powrotem i Powrót do miejsca startu poprowadzą Cię z powrotem do punktu początkowego. Możesz wybrać prowadzenie tą samą trasą lub wskazywanie kierunku do punktu początkowego.

Zegarek jest wyposażony w zaawansowane wskaźniki dla treningu na świeżym powietrzu, w tym prędkość pionową, VAM i prędkość 3D. Prędkość pionowa to błyskawiczny, wykonywany w czasie rzeczywistym pomiar wzniesień i spadków. Używa się jej do obliczenia liczby metrów lub stóp wzniesienia lub spadku w ciągu minuty, przy uwzględnieniu wyłącznie wysokości nad poziomem morza. VAM to średnia prędkość wznoszenia, wyrażana w metrach różnicy wysokości na godzinę, zarówno podczas okresu 30 sekund, jak i od początku okrążenia. Prędkość 3D uwzględnia Twoją prędkość w pionie i w poziomie. Dzięki funkcji Hill Splitter™ poznasz swoje wyniki na odcinkach biegnących w górę i w dół. Hill Splitter automatycznie wykrywa wszystkie odcinki biegnące w górę i w dół, wykorzystując do tego dane na temat prędkości, dystansu i danych wysokości n.p.m.

Dzięki zastosowaniu nowej technologii biosensorów Polar Elixir, zegarek Polar Grit X2 Pro uzyskał możliwość pomiaru temperatury skóry, poziomu saturacji oraz elektrycznego sygnału pracy serca za pomocą EKG z nadgarstka, a także optycznego pomiaru tętna 4. generacji.

Funkcje monitorowania obciążenia treningowego i czasu regeneracji pomagają optymalizować trening i unikać przetrenowania. Wyjątkowe rozwiązanie wspomagające regenerację – Recovery Pro – uchroni Cię przed przetrenowaniem i urazami. Ta funkcja mierzy stopień regeneracji organizmu oraz dostarcza zaleceń i wskazówek. EKG z nadgarstka umożliwia wykonywanie Testu ortostatycznego stanowiącego integralną część funkcji Recovery Pro, bez połączenia z dodatkowym czujnikiem tętna Polar. Osiągnij idealne obciążenie treningowe, aby uzyskać najlepszą formę dzięki Training Load Pro. Sprawdzaj osiągane postępy, korzystając z testów Polar. Dzięki Biegowemu testowi wydolnościowemu dowiesz się, na jakim poziomie jest Twoja wydolność biegowa i spersonalizujesz strefy tętna, prędkości i mocy, aby zawsze maksymalnie wykorzystać swoje treningi. Dzięki temu testowi poznasz również swoje tętno maksymalne. Kolarski test wydolnościowy umożliwia personalizację stref mocy i określa Twoją wartość progową mocy. Test regeneracji nóg w zaledwie kilka minut i bez dodatkowego sprzętu sprawdzi, czy Twoje nogi są gotowe na trening o wysokiej intensywności. Potrzebujesz do niego tylko zegarka.

Zegarek Grit X2 Pro dostarcza pełną analizę stanu regeneracji organizmu po nocnym odpoczynku oraz prognozę poziomu energii i uważności na nadchodzący dzień. Funkcja monitorowania snu Sleep Plus Stages™ obserwuje Twoje fazy snu (REM, sen płytki i sen głęboki) i dostarcza informacji o jakości snu oraz ocenia wynik snu w postaci liczbowej. Dzięki Nightly Recharge™ dowiesz się, jak każdej nocy regeneruje się Twój organizm po obciążeniach poprzedniego dnia. Funkcja Sleepwise™ pomoże Ci zorientować się jak sen wpływa na Twoją uważność i gotowość do treningu.

Dodatkowe funkcje to między innymi:

 • Utrzymuj wysoki poziom energii podczas całej sesji treningowej z nowym inteligentnym asystentem uzupełniania energii FuelWise™. FuelWise™ przypomina o potrzebie uzupełnienia energii i pomaga w utrzymywaniu jej odpowiedniego poziomu podczas długich sesji treningowych.

 • Dowiedz się, jak Twój organizm wykorzystuje różne źródła energii podczas sesji treningowej.

 • Uatrakcyjnij biegi i rowerowe przejażdżki dzięki segmentom Strava Live. Odbieraj powiadomienia o zbliżających się segmentach Strava, przeglądaj bieżące wyniki i podsumowania po ukończeniu segmentów.
 • Uzyskuj kompleksowe informacje na temat intensywności swoich sesji biegowych korzystając z funkcji Moc biegowa.
 • Wskaźniki pływackie automatycznie wykrywają Twoje tętno, styl pływania, dystans, tempo, liczbę ruchów ręką, a także czasy odpoczynku. Dystans i liczba ruchów ręką monitorowane są także podczas pływania w wodach otwartych.
 • Optymalizacja przerw analizuje Twoje tętno podczas treningu siłowego i dostarcza osobistych wskazówek na temat jak najlepszego wykorzystywania odpoczynku. Powiadamia Cię o gotowości do rozpoczęcia następnego zestawu ćwiczeń, dzięki czemu nie zaczynasz jej, zanim nie zregenerujesz się odpowiednio.

 • Wskazówki treningowe FitSpark™ zapewnią Ci optymalne przygotowanie przed wyruszeniem na szlak, dzięki gotowym sesjom treningowym, dostosowanym do stanu Twojej regeneracji, kondycji i historii treningów.
 • Funkcja Wskazówki głosowe umożliwia otrzymywanie podczas sesji treningowej bieżących wskazówek głosowych z aplikacji Polar Flow za pomocą słuchawek lub głośników.
 • Polar Grit X2 Pro jest wyposażony we wszystkie funkcje niezbędne w zegarku sportowym: sterowanie muzyką, pogodę i powiadomienia z telefonu.
 • Dzięki wymiennym paskom możesz dostosować swój zegarek do różnych sytuacji i stylów.
 • Polar Grit X2 Pro obsługuje ponad 150 różnych dyscyplin sportowych. Dodawaj ulubione dyscypliny sportowe do zegarka za pomocą Polar Flow i dostosuj widoki treningowe dla każdej z nich w oparciu o swoje preferencje i wskaźniki, które chcesz śledzić podczas treningu.

Stale rozwijamy nasze produkty, aby zapewnić klientom lepsze doświadczenia. Aby być na bieżąco i zapewnić jak najlepsze działanie zegarka, aktualizuj oprogramowanie sprzętowe, gdy tylko dostępna jest nowa wersja. Aktualizacje oprogramowania sprzętowego zwiększają funkcjonalność zegarka przez wprowadzane ulepszenia.

Wykorzystaj w pełni możliwości Polar Grit X2 Pro

Przyłącz się do społeczności Polar i korzystaj z zegarka w pełni.

Aplikacja Polar Flow

Pobierz aplikację Polar Flow ze sklepu App Store® lub Google PlayTM. Po zakończeniu treningu zsynchronizuj zegarek z aplikacją Polar Flow, aby uzyskać natychmiastowy podgląd danych treningowych oraz informacje o rezultatach treningu i wydajności. W aplikacji Polar Flow możesz także sprawdzić swoją aktywność w ciągu dnia, stopień regeneracji po ostatnim treningu i przeżyciach oraz parametry snu. Aplikacja Polar Flow dostarcza również spersonalizowane, bazujące na automatycznym pomiarze nocnym Nightly Recharge oraz innych zmierzonych parametrach, wskazówki dotyczące ćwiczeń, snu i regulacji poziomu energii w szczególnie wymagających dniach.

Serwis Polar Flow

Synchronizuj dane treningowe z serwisem Polar Flow za pomocą oprogramowania FlowSync na komputerze lub za pomocą aplikacji Flow. W serwisie internetowym możesz planować treningi, monitorować swoje osiągnięcia, otrzymywać przydatne wskazówki, a także zapoznać się ze szczegółową analizą rezultatów swoich treningów, aktywności oraz snu. Podziel się swoimi osiągnięciami ze znajomymi, poznaj innych ćwiczących i przygotuj się na dawkę motywacji od społeczności Polar.

To wszystko znajdziesz na flow.polar.com.