Öine nahatemperatuur
Öise nahatemperatuuri mõõtmisega jälgitakse magamise ajal automaatselt sinu nahatemperatuuri. Siis võrreldakse tulemust sinu 28-päevase keskmisega ning kuvatakse erinevus sellest keskmisest. Sinu nahatemperatuuri erinevuste jälgimine võib sul aidata märgata oma keha seisundi muutusi.
Vastupidiselt keha sisetemperatuurile, mis on tavajuhul üsna stabiilselt ligikaudu 37 Celsiuse kraadi (98,6 °F), võib sinu nahatemperatuur palju rohkem muutuda. Põhjuseks on see, et keha reguleerib oma temperatuuri naha verevarustuse muutmise abil. Nahatemperatuuri mõjutavad ka keskkonnategurid. Nahatemperatuuri puhul peetakse tavapäraseks kõikumist +-1 Celsiuse kraadi / +-1,8 Fahrenheiti kraadi. Madalamad temperatuurid võivad sageli esineda keskkonnategurite tõttu, näiteks jahedam toatemperatuur või magamine, käsi teki alt väljas. Kõrgemad temperatuurid võivad anda märku lähenevast haigestumisest. Kõrgemad temperatuurid võivad osutada ka menstruaaltsükli hilisemale osale (ovulatsioon või luteaalfaas).
Nahatemperatuuri funktsiooni ei saa kasutada termomeetrina, sest see ei näita absoluutseid temperatuuriväärtusi, vaid ainult keskmise nahatemperatuuri muutusi. Kui tunned end kehvasti, kontrolli oma kehatemperatuuri ka kraadimisega.
Temperatuuri mõõtmise funktsioon ja andmed pole mõeldud meditsiiniliseks, diagnostika- ega raviotstarbeks.

- Öise nahatemperatuuri mõõtmise funktsiooni toimimiseks peab olema lubatud pidev südame löögisageduse jälgimine. Selleks ava Sätted > Üldsätted > Pidev HR-i jälgimine ja vali Sees või Ainult öörežiim.
- Pinguta randmerihm tihedalt ümber randme ja hoia magades kella käe peal. Üksikasjalikud kandmisjuhised leiad jaotisest Randmelt mõõdetav südame löögisagedus.
- Enne kui kellas hakatakse kuvama sinu öise nahatemperatuuri tulemusi, pead kella kandma kolmel ööl. Kolme öö järel teame su keskmist nahatemperatuuri ja see kuvatakse sinu algtasemena (null). Algtaseme arvutamisel võetakse arvesse viimast 28 ööd.

Kui su kell tuvastab, et oled ärganud, võrdleb see une ajal mõõdetud nahatemperatuuri sinu keskmise nahatemperatuuriga ning kuvab erinevuse sellest keskmisest. Vaate Öine nahatemperatuur avamiseks libista kellakuval sõrmega paremale või vasakule.
Kui su kell ei ole veel unekokkuvõtet teinud, saad une jälgimise ka käsitsi peatada. Kui kell on tuvastanud vähemalt neljatunnise uneaja, kuvatakse öise nahatemperatuuri vaates Zzz.... Ekraani puudutamisel kuvatakse küsimus Juba ärkvel? Kinnitamiseks puuduta ikooni ja kell annab kohe sinu unest ülevaate. Kui und ei ole tuvastatud, ei ole nahatemperatuur saadaval.

Öise nahatemperatuuri vaates kuvatakse näiteks järgmine teave:
-
Sinu keskmise nahatemperatuuri muutus.
-
Sinu nahatemperatuur võrreldes tavapärase tasemega. Skaala: tavapärasest madalam – tavapärane – tavapärasest kõrgem – tavapärasest palju kõrgem.
Nahatemperatuuri kõikumist +-1 kraadi Celsiuse / +-1,8 kraadi Fahrenheiti järgi peetakse tavapäraseks. Kui sinu keskmise nahatemperatuuri muutus on üle +2 Celsiuse kraadi või +3,6 Fahrenheiti kraadi, peetakse seda tavapärasest palju kõrgemaks.
-
Graafik viimase 7 öö nahatemperatuuri mõõtmistega.

Oma nahatemperatuuri vaatamiseks Polar Flow' rakenduses sünkrooni oma kell rakendusega. Arvesta, et pead oma kella sünkroonima Flow' rakenduse abil. Nahatemperatuuri andmeid ei saa sünkroonida sinu arvutis oleva tarkvara Polar FlowSync abil.
Vali Polar Flow' rakenduses menüüst Nahatemperatuur (1). Vaates Nahatemperatuur (2) saad vaadata viimase öö mõõtmise tulemust ja ka seda, kuidas su nahatemperatuur nädala või kuu lõikes muutub. Samuti saad viimase öö mõõtmise tulemust vaadata päeviku kaardil (3). Vaate Nahatemperatuur avamiseks puuduta kaarti.