Öine nahatemperatuur

Öise nahatemperatuuri mõõtmisega jälgitakse magamise ajal automaatselt sinu nahatemperatuuri. Siis võrreldakse tulemust sinu 28-päevase keskmisega ning kuvatakse erinevus sellest keskmisest. Sinu nahatemperatuuri erinevuste jälgimine võib sul aidata märgata oma keha seisundi muutusi.

Vastupidiselt keha sisetemperatuurile, mis on tavajuhul üsna stabiilselt ligikaudu 37 Celsiuse kraadi (98,6 °F), võib sinu nahatemperatuur palju rohkem muutuda. Põhjuseks on see, et keha reguleerib oma temperatuuri naha verevarustuse muutmise abil. Nahatemperatuuri mõjutavad ka keskkonnategurid. Nahatemperatuuri puhul peetakse tavapäraseks kõikumist +-1 Celsiuse kraadi / +-1,8 Fahrenheiti kraadi. Madalamad temperatuurid võivad sageli esineda keskkonnategurite tõttu, näiteks jahedam toatemperatuur või magamine, käsi teki alt väljas. Kõrgemad temperatuurid võivad anda märku lähenevast haigestumisest. Kõrgemad temperatuurid võivad osutada ka menstruaaltsükli hilisemale osale (ovulatsioon või luteaalfaas).

Nahatemperatuuri funktsiooni ei saa kasutada termomeetrina, sest see ei näita absoluutseid temperatuuriväärtusi, vaid ainult keskmise nahatemperatuuri muutusi. Kui tunned end kehvasti, kontrolli oma kehatemperatuuri ka kraadimisega.

Temperatuuri mõõtmise funktsioon ja andmed pole mõeldud meditsiiniliseks, diagnostika- ega raviotstarbeks.