Instrukcja obsługi Polar Grit X

Niniejsza instrukcja obsługi pomoże Ci zapoznać się z nowym zegarkiem. Poradniki wideo i odpowiedzi na często zadawane pytania znajdują się na stronie support.polar.com/en/grit-x.

Wstęp

Gratulujemy zakupu nowego produktu Polar Grit X!

Zegarek outdoorowy Polar Grit X to lekki, wytrzymały zegarek z kompasem. Idealny do biegów górskich, kolarstwa górskiego i trekkingu.

Wznieś swój trening na wyżyny i optymalizuj wyniki z Polar Grit X, outdoorowym zegarkiem sportowym, zaprojektowanym z myślą o chwilach, kiedy chcesz wyruszyć w nieznane. Wykorzystaj GPS, kompas i wysokościomierz, a także unikalne funkcje treningowe Polar.

Dzięki Polar Grit X i Hill Splitter™ poznasz swoje wyniki na odcinkach biegnących w górę i w dół. Funkcja ta dostarczy Ci dokładnych danych dotyczących profilu przewyższenia sesji treningowej i umożliwi porównywanie statystyk poszczególnych sesji treningowych. Hill Splitter™ automatycznie wykrywa wszystkie odcinki biegnące w górę i w dół, określając je na podstawie Twojej prędkości, dystansu i danych na temat wysokości n.p.m. Przedstawia również szczegółowe dane takie jak dystans, prędkość, suma wzniesień i suma spadków terenu dla każdego przewyższenia wykrytego na trasie.

Utrzymuj stały poziom energii podczas całej sesji treningowej z nowym asystentem uzupełniania energii FuelWise™. FuelWise™ przypomina o potrzebie uzupełnienia energii i pomaga w utrzymywaniu jej odpowiedniego poziomu podczas długich sesji treningowych. Dowiedz się, jak Twój organizm wykorzystuje różne źródła energii podczas sesji treningowej. Polar Grit X dzieli zużycie energii ze względu na źródło: węglowodany, białka i tłuszcze.

Podążaj we właściwym kierunku z Polar Grit X i Komoot. Kiedy przekraczasz swoje granice z dala od wytyczonych szlaków, nawigacja to podstawa. Gdy używasz Polar Grit X, możesz importować trasy z Polar Flow lub Komoot i korzystać z nawigowania po trasie w czasie rzeczywistym, używając zegarka. Jeśli pobierzesz trasę bezpośrednio z serwisu Komoot, będziesz otrzymywać szczegółowe wskazówki nawigacyjne.

Dodatkowe funkcje to między innymi:

  • Zaawansowany pomiar tętna z nadgarstka za pomocą multisensorycznej technologii Precision Prime™.
  • Szczegółowa prognoza pogody dostępna w zegarku. Możesz sprawdzić na zegarku informacje o pogodzie oraz prognozę na kolejne dwa dni.
  • Wskazówki treningowe FitSpark™ zapewnią Ci optymalne przygotowanie przed wyruszeniem na szlak dzięki gotowym sesjom treningowym, dostosowanym do stanu Twojej regeneracji, kondycji i historii treningów.
  • Dowiedz się jak skuteczna jest Twoja nocna regeneracja dzięki Nightly Recharge™.
  • Uzyskaj kompleksowe informacje na temat intensywności swoich sesji biegowych korzystając z funkcji Moc biegowa.
  • Wskaźniki pływackie zegarka Polar Grit X automatycznie wykrywają Twoje tętno, styl pływania, dystans, tempo, liczbę ruchów ręką, a także czasy odpoczynku. Dystans i liczba ruchów ręką monitorowane są także podczas pływania w wodach otwartych.
  • Bądź na bieżąco dzięki powiadomieniom z telefonu. Otrzymuj powiadomienia o połączeniach, wiadomościach, e-mailach, wydarzeniach z kalendarza i innych.
  • Uatrakcyjnij biegi i rowerowe przejażdżki dzięki segmentom Strava Live. Odbieraj powiadomienia o zbliżających się segmentach Strava, przeglądaj bieżące wyniki i podsumowanie po ukończeniu danego segmentu.
  • Polar Grit X obsługuje ponad 130 dyscyplin sportowych. Dodawaj ulubione dyscypliny do swojego zegarka sportowego przez Polar Flow.

Stale usprawniamy nasze produkty, aby zapewnić klientom lepsze doświadczenia. Aby być na bieżąco i uzyskać najlepszą wydajność, aktualizuj oprogramowanie urządzenia, gdy tylko dostępna jest nowa wersja. Aktualizacje oprogramowania sprzętowego mają na celu poprawę funkcjonalności zegarka poprzez nowe funkcje i usprawnienia.

Korzystaj w pełni z zegarka Grit X

Przyłącz się do społeczności Polar i korzystaj z zegarka w pełni.

Aplikacja Polar Flow

Pobierz aplikację Polar Flow ze sklepu App Store® lub Google PlayTM. Po zakończeniu treningu zsynchronizuj zegarek z aplikacją Flow, aby uzyskać natychmiastowy podgląd danych treningowych, informacji o rezultacie treningu i efektach oraz podzielić się swoimi osiągnięciami ze znajomymi. W aplikacji Flow możesz także sprawdzić parametry snu oraz swoją aktywność w ciągu dnia.

Serwis Polar Flow

Zsynchronizuj swoje dane treningowe z serwisem internetowym Polar Flow za pomocą oprogramowania FlowSync lub aplikacji Flow. W serwisie internetowym możesz planować treningi, monitorować swoje osiągnięcia, otrzymywać przydatne wskazówki, a także zapoznać się ze szczegółową analizą rezultatów swoich treningów, aktywności oraz snu. Podziel się swoimi osiągnięciami ze znajomymi, poznaj innych ćwiczących i przygotuj się na dawkę motywacji od społeczności Polar.

To wszystko znajdziesz na flow.polar.com.