Nastavení úsporného režimu

Úsporný režim umožňuje prodloužit délku tréninku změnou intervalu záznamu GPS, vypnutím měření tepové frekvence na zápěstí a pomocí spořiče displeje. Tato nastavení vám umožní optimalizovat využití baterie a získat více času na mimořádně dlouhé tréninky nebo pokud je baterie slabá.

Nastavení úsporného režimu naleznete v rychlé nabídce. Do rychlé nabídky můžete vstoupit z předtréninkového režimu, během tréninku při pozastavení a během přechodového režimu při multisportovním tréninku. V předtréninkovém režimu lze do nabídky vstoupit klepnutím na nebo stisknutím tlačítka OSVĚTLENÍ. Při pozastavení a přechodovém režimu lze do nabídky vstoupit pouze stisknutím tlačítka OSVĚTLENÍ.

Po nastavení některého z úsporných režimů uvidíte v předtréninkovém režimu jeho vliv na odhadovanou výdrž baterie během tréninku. Pamatujte, že úsporný režim se nastavuje pro každý trénink samostatně. Tato nastavení se neukládají.

Upozorňujeme, že výdrž baterie během tréninku ovlivňuje teplota. Trénujete-li v chladném počasí, může být skutečná výdrž baterie během tréninku kratší, než je uvedeno na jeho začátku.

Interval záznamu GPS

Nastavte interval záznamu GPS na delší hodnotu (1 minuta nebo 2 minuty). To je praktické pro mimořádně dlouhé tréninky, které vyžadují dlouhou životnost baterie.

Upozorňujeme, že chcete-li používat navigační funkce, jako např. průvodce trasou, trasy Komoot a Segmenty Strava Live, interval záznamu GPS musí být nastaven na 1 sekundu. Mohou být ovlivněny i další funkce, například běžecký výkon, rychlost/tempo a vzdálenost v závislosti na sportovním profilu a použitých snímačích.

Měření tepové frekvence na zápěstí

Vypněte měření tepové frekvence na zápěstí. Pokud nezbytně nepotřebujete údaje o tepové frekvenci, můžete šetřit baterii vypnutím této funkce. Pokud používáte snímač tepové frekvence s hrudním popruhem, měření tepové frekvence na zápěstí je ve výchozím nastavení vypnuto.

Spořič displeje

Spořič displeje zapínejte při trénincích, při kterých nemusíte průběžně sledovat tréninková data.

Pokud je zapnutý spořič displeje, zobrazuje se pouze čas. Chcete-li spořič displeje přerušit a zobrazit tréninková data, stiskněte libovolné tlačítko. Spořič displeje se znovu zapne po přibližně 8 sekundách.