Yarış temposu

Yarış temposu özelliği temponuzu sabit tutmanıza ve belirlenmiş bir mesafe için hedef sürenizi başarmanıza yardımcı olur. Örneğin, 10 kilometrelik bir mesafe için 45 dakika hedef süre belirleyin ve önceden belirlenmiş hedefinize karşılık ne kadar önde ya da geride olduğunuzu takip edin.

Yarış temposu saatinizden ayarlanabilir. Bununla birlikte Flow web hizmetinde ya da uygulamasında Yarış Temposu hedefi belirleyebilir ve hedefinizi saatinize eşitleyebilirsiniz.

Söz konusu gün için yarış temposu planladıysanız saatiniz, egzersiz öncesi moduna girerken yarış temponuzu başlatmanızı önerir.

Saatinizde yarış temposu hedefi oluşturma

Egzersiz öncesi modunda Hızlı menüden bir yarış temposu hedefi oluşturabilirsiniz.

  1. Egzersiz öncesi moduna girmek için saat görünümünde TAMAM düğmesini basılı tutarak veya GERİ düğmesine basarak ana menüye girin ve Egzersizi başlat seçeneğini belirleyin.
  2. Egzersiz öncesi modunda Hızlı menü simgesine dokunun veya IŞIK düğmesine basın.
  3. Ardından listeden Yarış Temposu seçeneğini belirleyip mesafe ile süreyi ayarlayın. Onaylamak için TAMAM düğmesine basın. Saat, hedef sürenize ulaşmanızı sağlayacak tempo/hız değerini gösterir ve egzersiz öncesi moduna döner. Buradan egzersiz seansınıza başlayabilirsiniz.

Flow web hizmetinde yarış temposu hedefi oluşturma

  1. Flow web hizmetinde Günlük bölümüne gidin ve Ekle > Egzersiz hedefi seçeneğine tıklayın.
  2. Egzersiz hedefi ekle ekranında, Spor'u seçin ve Hedef adı (en fazla 45 karakter), Tarih ve Saat alanlarını doldurup varsa eklemek istediğiniz Notları girin.
  3. Yarış Temposu seçeneğini belirleyin.
  4. Şu değerlerden ikisini girin: Süre, Mesafe ya da Yarış Temposu. Üçüncü değer otomatik oluşturulacaktır.
  5. Favorilere ekle simgesine tıklayarak hedefi favorilere ekleyebilirsiniz.
  6. Hedefi Günlük bölümüne eklemek için Kaydet'e tıklayın.

Hedefi FlowSync kullanarak saatinizle eşitleyebilirsiniz. Artık hazırsınız!