Barometr

Barometr umożliwia pomiar wysokości, wznoszenia i opadania terenu, wzniesienia i spadku. Do pomiaru wysokości n.p.m. służy czujnik ciśnienia atmosferycznego, który przelicza odczyty ciśnienia na wysokość. Wzniesienie i spadek są pokazywane w metrach/stopach.

Wysokość barometryczna jest kalibrowana automatycznie za pośrednictwem GPS dwukrotnie podczas pierwszych minut sesji treningowej. Na początku sesji, przed kalibracją, wysokość n.p.m. jest mierzona wyłącznie na podstawie ciśnienia powietrza. Wartość ta może być czasami niedokładna w zależności od warunków. Wysokość n.p.m. jest korygowana po kalibracji, więc wszelkie niedokładne odczyty widoczne na początku sesji są automatycznie korygowane później, a poprawione dane można wyświetlić w serwisie internetowym i aplikacji Flow po zakończeniu sesji i zsynchronizowaniu danych.

W celu uzyskania najwyższej dokładności odczytów wysokości, zalecane jest wykonywanie ręcznej kalibracji, zawsze gdy są dostępne rzetelne informacje o wysokości, na przykład, gdy znajdujemy się na szczycie góry, dysponujemy mapą topograficzną, albo jesteśmy na poziomie morza. Kalibrację wysokości można wykonać ręcznie w widoku pełnoekranowym ekranu treningowego. Naciśnij OK, aby ustawić aktualną wysokość.

Błoto i zanieczyszczenia na urządzeniu mogą być przyczyną niedokładnych odczytów wysokości. Utrzymuj urządzenie w czystości, aby zapewnić prawidłowe działanie barometrycznego pomiaru wysokości.

Dane o wysokości, gdy nie trenujesz

Gdy nie trenujesz, możesz sprawdzić swoją aktualną wysokość nad poziomem morza oraz profil wysokości z ostatnich 6 godzin na tarczy zegarka Lokalizacja.

Przejdź do opcji Zestawy tarcz zegarka i dodaj tarczę Lokalizacja, aby móc przeglądać informacje o wysokości nad poziomem morza bezpośrednio na zegarku, gdy nie trenujesz.