Cihaz yazılımının güncellenmesi

Cihazınızı güncel tutmak için OH1'inizin cihaz yazılımını güncelleyebilirsiniz. Yeni bir sürüm kullanıma sunulduğunda Flow uygulaması aracılığıyla bildirim alırsınız. Cihaz yazılımı güncellemeleri, OH1'inizin işlevlerinde iyileştirmeler yapmak için gerçekleştirilir. Bunlar arasında mevcut özelliklerde iyileştirmeler, tamamen yeni özellikler eklenmesi ya da hata düzeltmeleri sayılabilir. Yeni bir sürümü hazır olduğunda OH1'inizin cihaz yazılımını güncellemenizi öneririz.

Cihaz yazılımı güncellemesi nedeniyle herhangi bir veri kaybı yaşamazsınız. Güncelleme başlamadan önce, OH1'inizdeki verileriniz Flow web hizmetiyle eşitlenir.

Mobil cihaz veya tablet ile

Egzersiz ve etkinlik verilerinizi eşitlemek için Polar Flow mobil uygulamasını kullanıyorsanız cihaz yazılımını mobil cihazınızla güncelleyebilirsiniz. Uygulama yeni bir güncelleme olup olmadığını size bildirecek ve sizi yönlendirecektir. Güncelleme işlemini kesintiye uğramadan gerçekleştirmek için güncellemeye başlamadan önce OH1'i bir güç kaynağına takmanızı öneririz.

Bağlantınıza bağlı olarak, kablosuz cihaz yazılımı güncellemesi 20 dakikaya kadar zaman alabilir.

Bilgisayar ile

Yeni bir cihaz yazılımı sürümü kullanıma sunulduktan sonra OH1'i bilgisayara bağlarsanız FlowSync yeni sürüm olduğunu size bildirir. Cihaz yazılımı güncellemeleri FlowSync yazılımı aracılığı ile indirilir.

Cihaz yazılımını güncellemek için:

  1. Sensörü, lens yukarı bakacak şekilde USB adaptöre yerleştirin. Böylece sensör ve USB adaptörün temas noktaları birleşir.
  2. USB adaptörü bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına takın.
  3. FlowSync verilerinizi eşitlemeye başlar.
  4. Eşitleme işleminden sonra aygıt yazılımını güncellemeniz istenir.
  5. Evet'i seçin. Yeni cihaz yazılımı yüklenir (bu işlemin tamamlanması 10 dakikayı bulabilir). OH1'i bilgisayarınızdan çıkarmadan önce lütfen cihaz yazılımı güncellemesinin tamamlanmasını bekleyin.