Buradasınız: ÖNEMLİ BİLGİLER > PİLLER

Pil

Polar ürünün kullanım ömrünün sonunda yerel atık imha yönetmeliklerine uyarak ve mümkün olduğunda elektronik cihazların ayrı olarak toplandığı merkezlere başvurarak atıkların çevreye ve halk sağlığına olası etkilerini en aza indirmenizi önermektedir. Bu ürünü sınıflandırılmamış evsel atık olarak çöpe atmayın.

OH1 pilinin şarj edilmesi

OH1'de dahili ve şarj edilebilir bir pili bulunur. Şarj edilebilir pillerin yeniden şarj edilebilme sayısı sınırlıdır. Pili, kapasitesinde önemli bir azalma olmadan 300 defadan fazla şarj edebilir ve boşaltabilirsiniz. Yeniden şarj edilebilme sayısı da, kullanıma ve çalışma koşullarına göre farklılık göstermektedir.

Sıcaklık 0°C/+32°F değerlerinin altındayken veya +40°C/+104°F değerlerinin üstündeyken ve şarj temas noktaları ıslakken pili şarj etmeyin.

Cihazınızı bilgisayarınızdaki USB bağlantı noktası ile şarj etmek için ürünle birlikte verilen USB adaptörü kullanın. Pili duvardaki bir elektrik priziyle de şarj edebilirsiniz. Duvar prizinde şarj ederken USB güç adaptörü kullanın. (Ürün setine dahil değildir). Bir USB güç adaptörü kullanıyorsanız adaptörün üzerinde "output 5Vdc" (çıkış 5 Vdc) yazdığından ve en az 500 mA akım sağladığından emin olun. Yalnızca yeterli güvenlik onayına sahip bir USB güç adaptörü kullanın ("LPS", "Limited Power Supply" veya "UL listed" işaretli).

Şarj etmeden önce OH1 veya OH1 USB adaptör konnektörlerinde nem, tüy, toz veya kir bulunmadığından emin olun. Yavaşça silerek kiri temizleyin ve tozu giderin. Cihazın çizilmesini önlemek için temizlik sırasında sivri aletler kullanmayın.

Bilgisayarınızdan şarj etmek için OH1'inizi bilgisayarınıza bağlamanız yeterlidir. Böylece aynı zamanda cihazınızın FlowSync ile eşitlenmesini de sağlayabilirsiniz.

  1. Sensörü, lens yukarı bakacak şekilde USB adaptöre yerleştirin. Böylece sensör ve USB adaptörün temas noktaları birleşir (resim 1).
  2. USB adaptörü bilgisayarın USB bağlantı noktasına veya duvara takılı bir USB güç prizine takın (resim 2).