Kalp atış hızınıza göre optimum dinlenme aracı

Antrenmanlarınızdan mümkün olan en iyi etkiyi almak için egzersiz ritminizi ve verimliliğinizi optimize edin. Optimum dinlenme aracı, egzersiz seansının idman ve dinleme aşamasında kalp atış hızınızı analiz ederek idmana tekrar başlayabileceğiniz en uygun süre konusunda kişiselleştirilmiş rehberlik sunar. Antrenman seti sırasında otomatik olarak kalp atış hızınızı algılayarak bir sonraki setinize başlamak için yeterli düzeyde dinlenip dinlenmediğiniz konusunda sizi yönlendirir.

Optimum dinlenme aracı özelliğini egzersiz seansları sırasında kullanmak için Optimum dinlenme aracı egzersiz görünümünü ilgili spor profiline eklemeniz gerekir. Optimum dinlenme aracı egzersiz görünümü şu spor profillerinde varsayılan olarak ayarlıdır: Güç Egzersizi, Dairesel Egzersiz, Yüksek yoğunluklu aralıklı egzersiz, Fonksiyonel egzersiz, Bootcamp ve Kettlebell. Egzersiz görünümünü, Polar Flow uygulaması veya web hizmetindeki spor profili ayarlarından istediğiniz spor profiline ekleyebilirsiniz.

Optimum dinlenme aracı ile egzersiz

Antrenmanınızın sağladığı faydayı en üst düzeye çıkarmak için güzelce ısındıktan sonra egzersiz seansına başlayın. Isınarak hem antrenman seansınızın verimliliğini artırır hem de sakatlık riskini azaltırsınız. Egzersiz seansının idman aşamasına başlamaya hazır olduğunuzda Optimum dinlenme aracını ayarlayın. Optimum dinlenme aracı egzersiz görünümünde gezinmek için YUKARI ve AŞAĞI düğmelerini kullanın. Özelliği etkinleştirmek için TAMAM düğmesine basın.

Ekrandan yönlendirme

Optimum dinlenme aracı görünümü mevcut kalp atış hızınızı ve gerçek zamanlı kalp atış hızı grafiğini gösterir. Farklı renkler egzersiz yaptığınız kalp atış hızı bölgesini belirtir. Aşağıda, egzersiz seansınızın idman ve dinlenme aşamasında sizi yönlendiren talimatları bulabilirsiniz.

İdman aşamasına başlamak için kalp atış hızınızı artırmanız gerekirse Kalp atış hızınızı artırın uyarısı gösterilir. Kalp atış hızınız idman aşaması için yeterli düzeye yükseldiğinde ekrandaki yazı İdmana başlayın olarak değişir. Setinizi tamamladığınızda saatiniz hem idman aşamasının sonlandığını hem de idman aşamasında ulaşılan en yüksek kalp atış hızını otomatik olarak tespit eder. TAMAM seçeneğine dokunarak idman aşamasını manuel olarak da sonlandırabilirsiniz.

Saatiniz, hedeflenen toparlanma kalp atış hızınızı tanımladığında titreyerek ekranda HR düşene kadar dinlenin yazısını gösterir. Dinlenme aşaması sırasında ekranda mevcut kalp atış hızınızı ve hedeflenen toparlanma kalp atış hızınızı görebilirsiniz. Gerçek zamanlı kalp atış hızı grafiğindeki kesik çizgi, hedef kalp atış hızını belirtir. Minimum dinleme süresi 20 saniyedir. Hedeflenen kalp atış hızına daha erken ulaşırsanız ekranda Birkaç saniye daha dinlenin yazısı gösterilir.

Kalp atış hızınıza göre dinlenme aşaması belirlenemezse süreye dayalı dinlenme aşaması gösterilir. 30 saniyelik geri sayım zamanlayıcısından sonra ekranda İdman süresi bitti. Dinlenme zamanı. uyarısı gösterilir.

Bir sonraki setinize başlamak için yeterli düzeyde dinlendiğinizde saat, titreşimle birlikte ekranda İdmana başlayın! uyarısını görüntüleyerek sizi bilgilendirir.

Özelliği kapatmak için Optimum dinlenme aracındaki GERİ düğmesine basın. Optimum dinlenme aracı durdurulsun mu? uyarısı gösterilir. Onaylamak için TAMAM düğmesine basın. Optimum dinlenme aracını durdurma işlemi, egzersiz seansını durdurmaz.

Özellikle güç egzersizlerinde, ağırlık kaldırma veya barfiks gibi bileklerinizde ciddi düzeyde baskı oluşturacak egzersizler yaptığınızda kalp atış hızınızı bilek üzerinden yeterli doğrulukla tespit etmek daha zor olabilir. Bu nedenle, kalp atış hızınızın doğru ölçüldüğünden ve Optimum dinlenme aracının düzgün şekilde çalıştığından emin olmak için Polar H10 kalp atış hızı sensörü veya Polar Verity Sense optik kalp atış hızı sensörü kullanmanızı öneririz.

Optimum dinlenme aracı hakkında daha fazla bilgi edinin.