Gece Deri Sıcaklığı

Gece Deri Sıcaklığı siz uyurken otomatik olarak deri sıcaklığınızı ölçer. Ardından bu analizlerden edinilen değeri 28 günlük ortalamayla karşılaştır ve ortalamaya göre farkı gösterir. Deri sıcaklığınızdaki değişimleri izlemek, vücudunuzun durum değişikliklerini tespit etmenize yardımcı olabilir.

İç vücut ısısı, genelde +37 Santigrat derece (98,6 °F) civarında sabit bir şekilde seyreder. Buna karşın deri sıcaklığınız çok daha fazla değişkenlik gösterebilir. Bu durum, vücudun derideki kan akışını değiştirerek iç vücut ısısını düzenlemesinden kaynaklanır. Çevresel faktörler de deri sıcaklığını etkiler. Deri sıcaklığının +-1 Santigrat derece / +-1,8 Fahrenhayt derece değişmesi normal olarak kabul edilmektedir. Düşük oda sıcaklığı veya kolunuzun uyurken örtünün dışında kalması gibi çevresel faktörler nedeniyle sıklıkla düşük sıcaklık değerleri ölçülebilir. Yüksek sıcaklıklar yaklaşan bir hastalığın habercisi olabilir. Bunun yanı sıra yüksek sıcaklıklar, menstrual döngünün ikinci aşamasında (ovulasyon ve luteal) olduğunuza işaret edebilir.

Deri sıcaklığı özelliği, yalnızca ortalama deri sıcaklığınızdaki değişimi gösterir. Mutlak sıcaklık değeri göstermediği için termometre olarak kullanılamaz. Hasta olduğunuzu hissediyorsanız termometre ile vücut sıcaklığınızı tekrar kontrol edin.

Ateş ölçümü özelliği ve verileri tıbbi, teşhis veya tedavi amaçları doğrultusunda kullanılmamalıdır.