Polar Vantage V2 Kullanım Kılavuzu

Bu kullanım kılavuzu, yeni saatinizi kullanmaya başlamanıza yardımcı olur. Eğitim videolarını ve SSS bölümünü görmek için support.polar.com/en/vantage-v2 adresine gidin.

Giriş

Yeni Polar Vantage V2'nizi güle güle kullanın!

Polar Vantage V2, tüm Polar spor uzmanlığını tek bir pakette sunan premium çoklu spor saatidir. Gelişmiş bilekten kalp atış hızı izleme ve GPS özelliklerine sahiptir. Polar Vantage V2 ile egzersiz sırasındaki durumunuzu görüntüleyebilir ve kolayca ilerlemenizi takip edebilirsiniz. Egzersiz yükü ve dinlenme izleme araçları egzersizini optimize etmenize ve aşırı egzersiz yapmaktan kaçınmanıza yardımcı olur. Koşu ve bisiklet performans testleri ile performansını test edin ve kalp atış hızı, hız ve güç bölgelerinizi kişiselleştirin. Premium malzemeler, ürünün hafif tasarımını tamamlar. Polar Vantage V2; müzik kontrolleri, hava durumu ve telefon bildirimleri gibi temel akıllı saat özellikleriyle birlikte gelir.

Benzersiz dinlenme çözümü Recovery Pro, aşırı egzersiz yapmanızı ve sakatlanmanızı önlemeye yardımcı olur. Bu özellik vücudunuzun ne kadar dinlendiğini ölçer ve dinlenme geri bildirimi sunarak size yol gösterir.

Egzersiz seanslarınızın vücudunuzun farklı bölümlerini nasıl zorladığına ve bu durumun performansınızı nasıl etkilediğine dair bütüncül bir görünüm sağlayan Training Load Pro ile en iyi performansınızı gösterebilmek için ideal miktarda egzersiz yapın.

Koşu Performansı Testi, ilerlemenizin kaydını tutmanıza ve kalp atış hızı, hız ve güç bölgelerinizi kişiselleştirmenize yardım eder.

Bisiklet Performansı Testi, güç bölgelerinizi kişiselleştirmenizi sağlar ve size kişisel fonksiyonel eşik gücünüzü gösterir.

Bacak Kasları için Toparlanma Testi, herhangi bir uzman ekipmanına ihtiyaç duymadan birkaç dakika içinde, yüksek yoğunluklu egzersize başlamak için bacaklarınızın hazır olup olmadığını belirtir. Tek ihtiyacınız olan şey saatinizdir.

Müzik kontrolleri: Doğrudan saatinizden ses düzeyini ayarlayın ve çalma listenizde kolayca gezinin. Polar Vantage V2, müzik uygulamanıza bağlanır ve telefonunuzu çıkarmadan müziğinizi kontrol etmenize olanak sağlar.

Hill Splitter™ ile egzersiz seansınızda yokuş çıkarken ve yokuş inerken nasıl performans gösterdiğinizi bileceksiniz. Egzersiz seansınızın yükseklik profili hakkında ayrıntılı veriler elde edip farklı seanslar arasında yokuş istatistiklerini karşılaştırabilirsiniz. Hill Splitter™; hız, mesafe ve rakım verilerini kullanarak tüm yokuş çıkışları ve yokuş inişleri otomatik olarak tespit eder. Rotanızda algılanan tüm yokuşlar için mesafe, hız, tırmanış ve iniş gibi değerlerle birlikte performansınıza yönelik ayrıntılı bilgiler gösterir.

Yeni FuelWise™ enerji depolama asistanı ile egzersiz seanslarınız boyunca enerjinizi koruyun. FuelWise™, uzun seanslarınız sırasında size yeterli enerji düzeyini korumanız ve enerji depolamanız için hatırlatma yapar. Vücudunuzun egzersiz seansı sırasında farklı enerji kaynaklarını nasıl kullandığını görün. Enerji kullanımınız karbonhidratlar, proteinler ve yağlar olarak ayrılır.

Polar Vantage V2 ve Komoot ile doğru patikadan ayrılmayın. Ücra patikalarda sınırlarınızı zorlarken gittiğiniz yolu bilmek hayati önem taşır. Polar Flow veya Komoot'taki rotalarınızı içe aktarın ve saatinizdeki gerçek zamanlı rota rehberini takip edin. Rotanızı doğrudan Komoot'tan içe aktardığınızda detaylı bir adım adım rota rehberi görüntülenir.

Ürünün öne çıkan diğer özellikleri arasında şunlar yer alır:

  • Precision Prime™ sensör füzyonu teknolojisiyle gelişmiş bilekten kalp atış hızı ölçümü yapın.
  • Ayrıntılı hava durumu verilerini doğrudan saatinizden takip edin. Anlık hava durumu bilgisini ve 2 günlük hava durumunu tahminini doğrudan saatinizden öğrenin.
  • FitSpark™ egzersiz kılavuzu; dinlenme, hazırlık ve egzersiz geçmişinize uygun olarak hazırlanan günlük antrenmanlar ile patika hedeflerinize yönelik hazırlıkları yaptığınızdan emin olmanızı sağlar.
  • Nightly Recharge™ ile gece boyunca ne kadar iyi dinlendiğinizi öğrenin.
  • Koşu gücü özelliğiyle koşu seanslarınızın yoğunluk derecesiyle ilgili daha kapsamlı analizler edinin.
  • Yüzme ölçümleri özelliği; kalp atış hızınızı, yüzme stilinizi, mesafenizi, temponuzu, kulaç sayınızı ve dinlenme sürelerinizi otomatik olarak algılar. Mesafeniz ve kulaçlarınız açık suda yüzerken de izlenmeye devam eder.
  • Telefon bildirimleri ile hiçbir şeyi kaçırmayın. Gelen aramalar, mesajlar, e-postalar, takvim etkinlikleri ve daha fazlası için uyarı alın.
  • Strava Live Segmentleri ile koşu ve sürüşlerinizi daha heyecan verici hale getirin. Yakındaki segmentler hakkında uyarılar alın, segment sırasında gerçek zamanlı performans verilerini görün ve egzersiz sonrasında hemen sonuçlarınızı kontrol edin.
  • Polar Vantage V2 130'dan fazla farklı sporu destekler. Favori sporlarınızı Polar Flow'dan saatinize ekleyebilirsiniz.

Daha iyi kullanıcı deneyimi sunmak için ürünlerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz. Saatinizi güncel tutmak ve en iyi performansı göstermesini sağlamak için yeni bir sürüm kullanıma sunulduğunda cihaz yazılımını güncellediğinizden emin olun. Cihaz yazılımı güncellemeleri, yeni özellikler ve geliştirmeler sayesinde saatinizin işlevselliğini yükseltir.

Vantage V2'nizin tüm avantajlarından yararlanın

Saatinizi hemen kullanmaya başlayabilir ya da eksiksiz Polar deneyimi için saatinizi ücretsiz uygulamamız ve web hizmetimiz Polar Flow'a bağlayabilirsiniz.

Polar Flow Uygulaması

App Store® veya Google PlayTM'den Polar Flow uygulamasını indirin. Egzersiz sonrası saatinizi Flow uygulamasıyla eşitleyerek egzersiz sonuçlarınız ve performansınıza dair bilgileri içeren geri bildirime anında ulaşabilir ve başarılarınızı arkadaşlarınızın tamamıyla paylaşabilirsiniz. Flow uygulamasında ne kadar uyuduğunuzu ve gün içinde ne kadar hareketli olduğunuzu da öğrenebilirsiniz.

Polar Flow web hizmeti

Bilgisayarınızdaki FlowSync yazılımını veya Flow uygulamasını kullanarak egzersiz verilerinizi Polar Flow web hizmetiyle eşitleyin. Web hizmetini kullanarak egzersizinizi planlayabilir, başarılarınızı takip edebilir, yol gösterici bilgiler edinebilir ve egzersiz sonuçlarınızın, etkinliğinizin ve uykunuzun ayrıntılı analizini görebilirsiniz. Başarılarınızı tüm arkadaşlarınızla paylaşın, sporcu arkadaşlar bulun ve sosyal egzersiz topluluğunuzdan motivasyon alın. Uzun süreli takip için tüm test verilerini Polar Flow web hizmetinde tek bir yerde topladık. Testler sayfasında, gerçekleştirdiğiniz tüm testleri görebilir ve sonuçlarını karşılaştırabilirsiniz. Uzun vadede ilerlemenizi görüntüleyebilir ve performansınızdaki değişiklikleri kolayca izleyebilirsiniz.

Bunların tümünü flow.polar.com adresinde bulabilirsiniz.