Instrukcja obsługi Polar Vantage V2

Niniejsza instrukcja obsługi pomoże Ci zapoznać się z nowym zegarkiem. Poradniki wideo i odpowiedzi na często zadawane pytania (FAQ) są dostępne pod adresem support.polar.com/en/vantage-v2.

Wstęp

Gratulujemy zakupu nowego produktu Polar Vantage V2!

Polar Vantage V2 to zegarek sportowy klasy premium, który w jednym opakowaniu zawiera całą ekspertyzę sportową firmy Polar. Wykorzystuje on zaawansowaną technologię pomiaru tętna z nadgarstka i GPS. Dzięki Polar Vantage V2, na bieżąco śledzisz swoją kondycję i łatwo monitorujesz postępy. Funkcje monitorowania obciążenia treningowego i czasu regeneracji pomagają Ci optymalizować trening i uniknąć przetrenowania. Sprawdź swoją kondycję i personalizuj strefy tętna, prędkości i mocy dzięki testom wydolnościowym dla biegaczy i kolarzy. Lekki design i materiały klasy premium. Polar Vantage V2 jest wyposażony we wszystkie funkcje niezbędne w zegarku sportowym: sterowanie muzyką, pogodę i powiadomienia z telefonu.

Wyjątkowe rozwiązanie wspomagające regenerację – Recovery Pro – uchroni Cię przed przetrenowaniem i urazami. Ta funkcja mierzy stopień regeneracji organizmu oraz dostarcza zaleceń i wskazówek.

Uzyskaj idealne obciążenie treningowe, aby osiągnąć najlepszą formę dzięki funkcji Training Load Pro, która dostarcza kompleksowej wiedzy o tym, jak sesje treningowe obciążają różne układy Twojego organizmu i jak to wpływa na wyniki.

Biegowy test wydolnościowy pozwoli Ci sprawdzić Twoją kondycję i personalizować strefy tętna, prędkości i mocy.

Kolarski test wydolnościowy umożliwia personalizację stref mocy i określa Twoją wartość progową mocy.

Test regeneracji nóg w zaledwie kilka minut i bez dodatkowego sprzętu sprawdzi, czy Twoje nogi są gotowe na trening o wysokiej intensywności. Potrzebujesz do niego tylko zegarka.

Sterowanie muzyką: Łatwo przeglądaj playlistę i dostosowuj głośność wprost z zegarka. Polar Vantage V2 łączy się z Twoją aplikacją muzyczną i umożliwia sterowanie muzyką, bez konieczności wyjmowania telefonu.

Dzięki Hill Splitter™ poznasz swoje wyniki na odcinkach biegnących w górę i w dół. Funkcja ta dostarczy Ci dokładnych danych dotyczących profilu przewyższenia sesji treningowej i umożliwi porównywanie statystyk poszczególnych sesji treningowych. Hill Splitter™ automatycznie wykrywa wszystkie odcinki biegnące w górę i w dół, określając je na podstawie Twojej prędkości, dystansu i danych na temat wysokości n.p.m. Przedstawia również szczegółowe dane takie jak dystans, prędkość, suma wzniesień i suma spadków terenu dla każdego przewyższenia wykrytego na trasie.

Utrzymuj stały poziom energii podczas całej sesji treningowej z nowym asystentem uzupełniania energii FuelWise™. FuelWise™ przypomina o potrzebie uzupełnienia energii i pomaga w utrzymywaniu jej odpowiedniego poziomu podczas długich sesji treningowych. Dowiedz się, jak Twój organizm wykorzystuje różne źródła energii podczas sesji treningowej. Zużycie energii dzielone jest na węglowodany, białka i tłuszcze.

Podążaj we właściwym kierunku z Polar Vantage V2 i Komoot. Kiedy przekraczasz swoje granice z dala od wytyczonych szlaków, nawigacja to podstawa. Importuj trasy z Polar Flow lub Komoot i korzystać z nawigowania po trasie w czasie rzeczywistym, używając zegarka. Jeśli pobierzesz trasę bezpośrednio z serwisu Komoot, będziesz otrzymywać szczegółowe wskazówki nawigacyjne.

Dodatkowe funkcje to między innymi:

  • Zaawansowany pomiar tętna z nadgarstka za pomocą multisensorycznej technologii Precision Prime™.
  • Szczegółowa prognoza pogody dostępna w zegarku. Możesz sprawdzić na zegarku informacje o pogodzie oraz prognozę na kolejne dwa dni.
  • Wskazówki treningowe FitSpark™ zapewnią Ci optymalne przygotowanie przed wyruszeniem na szlak dzięki gotowym sesjom treningowym, dostosowanym do stanu Twojej regeneracji, kondycji i historii treningów.
  • Dowiedz się jak skuteczna jest Twoja nocna regeneracja dzięki Nightly Recharge™.
  • Uzyskaj kompleksowe informacje na temat intensywności swoich sesji biegowych korzystając z funkcji Moc biegowa.
  • Wskaźniki pływackie automatycznie wykrywają Twoje tętno, styl pływania, dystans, tempo, liczbę ruchów ręką, a także czasy odpoczynku. Dystans i liczba ruchów ręką monitorowane są także podczas pływania w wodach otwartych.
  • Bądź na bieżąco dzięki powiadomieniom z telefonu. Otrzymuj powiadomienia o połączeniach, wiadomościach, e-mailach, wydarzeniach z kalendarza i innych.
  • Uatrakcyjnij biegi i rowerowe przejażdżki dzięki segmentom Strava Live. Odbieraj powiadomienia o zbliżających się segmentach Strava, przeglądaj bieżące wyniki i podsumowanie po ukończeniu danego segmentu.
  • Polar Vantage V2 obsługuje ponad 130 dyscyplin sportowych. Dodawaj ulubione dyscypliny do zegarka za pomocą Polar Flow.

Stale usprawniamy nasze produkty, aby zapewnić klientom lepsze doświadczenia. Aby być na bieżąco i zapewnić jak najlepsze działanie zegarka, aktualizuj oprogramowanie sprzętowe, gdy tylko dostępna jest nowa wersja. Aktualizacje oprogramowania sprzętowego mają na celu poprawę funkcjonalności zegarka poprzez nowe funkcje i usprawnienia.

Korzystaj w pełni z zegarka Vantage V2

Możesz od razu zacząć używać zegarka, ale aby w pełni wykorzystać potencjał firmy Polar, połącz go z naszą darmową aplikacją i serwisem Polar Flow.

Aplikacja Polar Flow

Pobierz aplikację Polar Flow ze sklepu App Store® lub Google PlayTM. Po zakończeniu treningu zsynchronizuj zegarek z aplikacją Flow, aby uzyskać natychmiastowy podgląd danych treningowych, informacji o rezultacie treningu i efektach oraz podzielić się swoimi osiągnięciami ze znajomymi. W aplikacji Flow możesz także sprawdzić parametry snu oraz swoją aktywność w ciągu dnia.

Serwis Polar Flow

Zsynchronizuj swoje dane treningowe z serwisem internetowym Polar Flow za pomocą oprogramowania FlowSync lub aplikacji Flow. W serwisie internetowym możesz planować treningi, monitorować swoje osiągnięcia, otrzymywać przydatne wskazówki, a także zapoznać się ze szczegółową analizą rezultatów swoich treningów, aktywności oraz snu. Podziel się swoimi osiągnięciami ze znajomymi, poznaj innych ćwiczących i przygotuj się na dawkę motywacji od społeczności Polar. Dane treningowe są zgromadzone w serwisie Polar Flow, aby umożliwić długoterminowe śledzenie rezultatów. Na stronie testów zobaczysz rezultaty wszystkich testów, wykonanych do tej pory i porównasz je. Łatwo monitoruj swoje długoterminowe postępy i przeglądaj zmiany kondycji.

To wszystko znajdziesz na flow.polar.com.