Saat kadranları

Saat kadranları size saatten çok daha fazlasını gösterir. En doğru ve güncel bilgiler saat kadranınızda görüntülenir. Görüntülemek istediğiniz saat kadranlarını seçmek için Genel ayarlar'a gidin. Saat, Günlük etkinlik, Kardiyo yükü durumu, Sürekli kalp atış hızı takibi, En son egzersiz seansları, En son gece uykusu, FitSpark egzersiz kılavuzu, Hava durumu ve Haftalık özet arasından seçim yapabilirsiniz.

YUKARI ve AŞAĞI düğmeleriyle saat kadranlarınız arasında geçiş yapabilir ve TAMAM düğmesine basarak daha fazla ayrıntı görüntüleyebilirsiniz.

Saat ayarlarından analog veya dijital ekran arasında seçim yapabilirsiniz.

Saat

Saat ve tarih. Saat tarzını ve rengini özelleştirebilirsiniz.

Daha fazlasını keşfetmek için Saat ayarları bölümüne bakın.

 

Etkinlik

Saat kadranının çevresindeki daire ile tarih ve saatin altındaki yüzde, günlük etkinlik hedefinize doğru ilerleme durumunuzu gösterir. Siz aktif oldukça daire açık mavi renkle dolar.

Ayrıca, ayrıntıları açarken günlük etkinlik birikiminiz ile ilgili şu detayları görebilirsiniz:

  • Attığınız adım sayısı. Vücut hareketlerinizin miktarı ve türü kaydedilir ve tahmini adım sayısına çevrilir.
  • Etkin süre, sağlığınıza faydalı olan toplam vücut hareketlerinizin süresini size gösterir.
  • Egzersiz, etkinlik ve BMR (Bazal metabolizma hızı: hayatı sürdürmek için gereken en düşük metabolik etkinlik) ile yaktığınız kalori miktarı.

Daha fazla bilgi için 7/24 Etkinlik ölçümü bölümünü inceleyin.

 

Kardiyo Yükü Durumu

Kardiyo Yükü Durumu kısa dönem egzersiz yükü (Zorlanma) ve uzun dönem egzersiz yükü (Tolerans) değerleriniz arasındaki ilişkiye bakar. Buna bağlı olarak egzersiz yükü durumunuzun egzersiz yetersiz, koruma, verimli egzersiz ve aşırı egzersiz durumlarından hangisine uyduğunu gösterir.

Ayrıca, ayrıntıları açarken Kardiyo Yükü Durumunuz, Zorlanmanız ve Toleransınız için sayısal değerler elde edebilir ve Kardiyo yükü durumunuzun sözlü açıklamasını görebilirsiniz.

  • Kardiyo yükü durumunuzu gösteren sayısal değer Zorlanmanın Toleransa bölümüne eşittir.
  • Zorlanma son zamanlarda egzersizler esnasında ne kadar zorlandığınızı gösterir. Bu seçenekle son 7 gün içindeki ortalama günlük kardiyo yükünüzü görebilirsiniz.
  • Tolerans kardiyo antrenmanına dayanıklılık açısından ne kadar hazır olduğunuzu gösterir.Bu seçenekle son 28 gün içindeki ortalama günlük kardiyo yükünüzü görebilirsiniz.
  • Kardiyo yükü durumunuzun sözlü açıklaması.

Daha fazla bilgi için Training Load Pro bölümüne bakın.

 

Kalp atış hızı

Saatiniz, Kesintisiz kalp atış hızı özelliğini kullanırken kalp atış hızınızı sürekli ölçer ve Kalp atış hızı saat kadranında görüntüler.

Gün içindeki en yüksek ve en düşük kalp atış hızı değerlerinize göz atabilir, önceki gece ölçülen en düşük kalp atış hızınızı görebilirsiniz. Ayarlar > Genel ayarlar > Kesintisiz HR takibi bölümüne giderek saatinizdeki Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliğini açabilir ve kapatabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliği bölümüne bakın.

Kesintisiz kalp atış hızı takibi özelliğini kullanmıyorsanız mevcut kalp atış hızınızı bir egzersiz seansı başlatmadan hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Bilekliğinizi sıkıca takın ve bu saat kadranını seçin. TAMAM düğmesine bastığınızda kalp atış hızınız saat kadranında hemen görüntülenecektir. GERİ düğmesine basarak Kalp atış hızı saat kadranına geri dönün.

 

En son egzersiz seansları

En son egzersiz seansınızda hangi sporu yaptığınızı ve seansınızın üzerinden ne kadar zaman geçtiğini görün.

Ayrıca, ayrıntıları açarken son 14 gündeki egzersiz seanslarınızın özetlerini görüntüleyebilirsiniz. YUKARI/AŞAĞI düğmesini kullanarak istediğiniz egzersiz seansına gidin ve TAMAM düğmesine basarak bu seansın özetini açın. Daha fazla bilgi edinmek için Egzersiz özeti bölümüne bakın.

 

Nightly Recharge


Uyandığınızda Nightly Recharge durumunuzu görebilirsiniz. Nightly Recharge durumu gecenizin ne kadar canlandırıcı geçtiğini gösterir. Nightly Recharge uykunuzun ilk saatlerinde otonom sinir sisteminizin (ANS) ne kadar rahatladığı (ANS durumu) ve ne kadar iyi uyuduğunuz (uyku durumu) hakkında bilgileri bir araya getirir.

Bu özellik varsayılan olarak kapalıdır. Saatinizde Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliğini açık tuttuğunuzda pil daha hızlı tükenir. Nightly Recharge'ın çalışabilmesi için kesintisiz kalp atış hızı takibinin etkin halde olması gerekir. Hem pil kullanımını azaltmak hem de Nightly Recharge'ı kullanmak isterseniz sürekli kalp atış hızı izleme özelliğini sadece gece çalışacak şekilde saatinizin ayarlarından ayarlayın.

Daha fazla bilgi için Nightly Recharge™ dinlenme ölçümü ya da Sleep Plus Stages™ uyku takibi bölümüne bakın.

 

FitSpark saat kadranı


Saatiniz, egzersiz geçmişinizi, kondisyon seviyenizi ve mevcut dinlenme durumunuzu temel alarak sizin için en uygun egzersiz hedeflerini önerir. Önerilen tüm egzersiz hedeflerini görmek için TAMAM tuşuna basın. Önerilen egzersiz hedefi hakkında daha detaylı bilgi almak için bir hedef seçin.

Daha fazla bilgi için FitSpark™ günlük egzersiz kılavuzu bölümüne bakın.

 

Hava Durumu

Geçerli günün saatlik hava durumu tahminlerini doğrudan bileğinizde görün. Rüzgar hızı, rüzgar yönü, nem, yağmur ihtimali, ertesi günün 3 saatlik hava durumu tahmini ve sonraki günün 6 saatlik hava durumu tahmini gibi daha detaylı hava durumu bilgilerini görüntülemek için TAMAM düğmesine basın.

Daha fazla bilgi için Hava Durumu bölümüne bakın.

 

Haftalık özet

Egzersiz haftanızın genel bakışını görüntüleyin. Haftalık toplam egzersiz zamanınız farklı egzersiz alanlarına ayrılmış şekilde ekranda gösterilir. Diğer ayrıntıları açmak için TAMAM düğmesine basın. Her kalp atış hızı bölgesinde harcanan toplam kaloriyi ve zamanı, mesafeyi ve egzersiz seanslarını görüntüleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak geçen haftanın özeti ve ayrıntılarıyla birlikte sonraki hafta için planlanan seansları da görüntüleyebilirsiniz.

Tek bir seans hakkında daha fazla bilgi görüntülemek için aşağı kaydırıp TAMAM düğmesine basın.

 

Müzik kontrolleri

Egzersiz yapmadığınız zamanlarda müzik kontrolleri saat kadranından akıllı telefonunuzda çalan müziği ve medyayı kontrol edebilirsiniz. Önceki/sonraki ve duraklat/oynat düğmelerini görüntülemek için TAMAM düğmesine basın. YUKARI/AŞAĞI düğmeleriyle önceki veya sonraki şarkıya gidin ve müziği duraklatmak için TAMAM düğmesini kullanın. Ses düzeyi kontrolüne erişmek için IŞIK düğmesine basın.

Egzersiz sırasında müziği egzersiz ekranından kontrol edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz. Müzik kontrolleri.

 

Adınız

Saat, tarih ve adınız görüntülenir.