Komoot

Plánujte podrobné trasy na mapách s aplikací komoot, přeneste je do hodinek Polar a nechte se při tréninku krok za krokem navigovat. Komoot je špičková aplikace pro plánování tras a navigaci, která vám umožní snadno objevovat outdoorový svět, ať již vyjedete na silničním, cestovním či horském kole nebo vyrazíte na pěší túru.

Pokud ještě nemáte účet komoot, vytvořte si jej. Když se zaregistrujete do služby komoot, získáte zdarma region, kde můžete otestovat všechny základní funkce. Komoot doporučuje, abyste si jako bezplatný region zvolili svoji domovskou oblast. Poté připojte komoot k aplikaci Polar Flow, abyste své trasy přenesli do hodinek. Při každé synchronizaci hodinek se trasy služby Flow automaticky synchronizují zpět do služby komoot.

Potřebujete-li pomoci s používáním aplikace Komoot, navštivte stránku podpory support.komoot.com/hc/en-us

Komoot vyžaduje interval záznamu GPS 1 sekundu. Nelze ji používat s intervalem záznamu 1 min. nebo 2 min.

Propojte své účty komoot a Polar Flow

Nejprve musíte mít vytvořené účty Polar Flow a komoot. Účty komoot a Polar Flow můžete propojit ve webové službě nebo v aplikaci Polar Flow.

Ve webové službě Polar Flow přejděte do Nastavení > Partneři > Komoot > Připojit.

nebo

V aplikaci Polar Flow přejděte do nabídky Obecná nastavení > Připojit > Komoot (k připojení posuňte tlačítko do strany)

Po propojení vašich účtů komoot a Polar Flow budou všechny vaše plánované trasy komoot, které začínají v oblasti, kterou jste odemkli ve svém účtu komoot, synchronizovány s vašimi oblíbenými v aplikaci Flow.

Synchronizace tras komoot do hodinek

Trasy, které chcete přenést do hodinek, si můžete vybrat ve webové službě Polar Flow. V hodinkách můžete mít najednou uloženo maximálně 100 oblíbených položek.

Ve webové službě Flow klikněte na ikonu oblíbených v nabídce na horním okraji stránky Oblíbené.

 1. Kliknutím na výběrová pole vlevo v seznamu tras vyberte trasy a přesuňte je do seznamu synchronizace hodinek vpravo. Pokud jste naplánovali nové trasy pomocí aplikace komoot, můžete je zařadit do seznamu tras kliknutím na tlačítko .
 2. Pořadí tras v hodinkách si můžete změnit přetažením. Můžete odebrat jednotlivé trasy kliknutím na X nebo všechny trasy kliknutím na ODSTRANIT. Pamatujte, že trasy, které odeberete z hodinek, stále zůstávají v oblíbených.
 3. Chcete-li uložit změny, synchronizujte hodinky.

V aplikaci Polar Flow přejděte do nabídky Zařízení a vyberte hodinky. Přejděte na stránce dolů a klepnutím na Přidat/odebrat zobrazte aktuální oblíbené trasy v hodinkách.

 1. Pořadí tras na hodinkách můžete změnit klepnutím a podržením tlačítka (iOS)/ (Android) vpravo a přetažením tras na požadované místo.
 2. Chcete-li přidat nebo odebrat trasu, klepněte znovu na Přidat/odebrat, aby se zobrazily oblíbené trasy.
 3. Oblíbené položky můžete řadit podle názvu, data změny a typu.
 4. Chcete-li trasu odebrat z hodinek, přesuňte přepínač doleva. Chcete-li trasu přidat, přesuňte přepínač doprava.
 5. Chcete-li změny uložit, synchronizujte hodinky s aplikací.

 

Další informace o správě oblíbených položek ve webové službě a aplikaci Polar Flow najdete v části Správa oblíbených tras a tréninkových cílů v aplikaci Polar Flow.

Zahájení tréninku na trase komoot

 1. V předtréninkovém režimu stiskněte tlačítko OSVĚTLENÍ pro vstup do rychlé nabídky.
 2. Vyberte možnost Trasy a následně vyberte ze seznamu, kterou trasu komoot chcete použít. Nejbližší trasa se zobrazí na prvním místě.
 3. Vyberte, kde chcete trasu zahájit: Zvýchozího bodu trasy nebo z bodu na trase.
 4. Vyberte sportovní profil, který chcete použít, a zahajte trénink.
 5. Vaše hodinky vás po trase povedou. Až dosáhnete výchozího bodu, zobrazí se zpráva Výchozí bod trasy nalezen a vy budete připraveni vyrazit.

Hodinky vás budou na trase průběžně navigovat.