Buradasınız: Başlarken > Saat kadranları

Saat kadranları

Polar Ignite saat kadranları size saatten fazlasını gösterir. Etkinlik durumunuz, kalp atış hızınız, en son egzersiz seanslarınız, Nightly Recharge durumunuz ve FitSpark isteğe bağlı egzersiz önerileri de dahil olmak üzere en doğru ve güncel bilgiler saat kadranınızda görüntülenir. Ekranı sola veya sağa kaydırarak saat kadranları arasında gezinebilir ve ekrana dokunarak daha ayrıntılı bir görünüme ulaşabilirsiniz.

Saat ayarlarından analog veya dijital ekran arasında seçim yapabilirsiniz.

Saat

Tarihi ve saati gösteren temel saat kadranı.

 

Etkinlik

Saat kadranının çevresindeki çizgi grafik ve tarih ve saatin altındaki yüzde günlük etkinlik hedefinize doğru ilerleme durumunuzu gösterir.

Ayrıca, ayrıntıları açarken günlük etkinlik birikiminiz ile ilgili şu detayları görebilirsiniz:

  • Attığınız adım sayısı. Vücut hareketlerinizin miktarı ve türü kaydedilir ve tahmini adım sayısına çevrilir.
  • Etkin süre, sağlığınıza faydalı olan toplam vücut hareketlerinizin süresini size gösterir.
  • Egzersiz, etkinlik ve BMR (Bazal metabolizma hızı: hayatı sürdürmek için gereken en düşük metabolik etkinlik) ile yaktığınız kalori miktarı.

Daha fazla bilgi için 7/24 Etkinlik ölçümü bölümüne bakın.

 

Kalp atış hızı

Saatiniz, Kesintisiz kalp atış hızı özelliğini kullanırken kalp atış hızınızı sürekli ölçer ve Kalp atış hızı saat kadranında görüntüler.

Gün içindeki en yüksek ve en düşük kalp atış hızı değerlerinize göz atabilir, önceki gece ölçülen en düşük kalp atış hızınızı görebilirsiniz. Ayarlar > Genel ayarlar > Kesintisiz HR takibi yolunu izleyerek saatinizdeki Kesintisiz kalp atış hızı özelliğini açabilir, kapatabilir veya yalnızca gece vakti moduna alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Kesintisiz kalp atış hızı özelliği bölümüne bakın.

Kesintisiz kalp atış hızı takibi özelliğini kullanmıyorsanız mevcut kalp atış hızınızı bir egzersiz seansı başlatmadan hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Bilekliğinizi sıkın, bu saat kadranını seçin ve ekrana dokunarak hemen mevcut kalp atış hızınızı görün. GERİ düğmesine basarak Kalp atış hızı saat kadranına geri dönün.

 

En son egzersiz seansları

En son egzersiz seansınızda hangi sporu yaptığınızı ve seansınızın üzerinden ne kadar zaman geçtiğini görün.

Ayrıca, ayrıntıları açarken son 14 gündeki egzersiz seanslarınızın özetlerini görüntüleyebilirsiniz. Ekranı yukarı/aşağı kaydırarak istediğiniz egzersiz seansına gidin ve ekrana dokunarak özetini açın. Daha fazla bilgi edinmek için Egzersiz özeti'ne bakın.

 

Nightly Recharge saat kadranı

Uyandığınızda Nightly Recharge durumunuzu görebilirsiniz. Nightly Recharge durumu gecenizin ne kadar canlandırıcı geçtiğini gösterir. Nightly Recharge uykunuzun ilk saatlerinde otonom sinir sisteminizin (ANS) ne kadar rahatladığı (ANS durumu) ve ne kadar iyi uyuduğunuz (uyku durumu) hakkında bilgileri bir araya getirir. Daha detaylı bilgi için ANS durumu detaylarına veya Uyku durumu detaylarına dokunun.

Daha fazla bilgi için Nightly Recharge™ dinlenme ölçümü ya da Sleep Plus Stages™ uyku takibi bölümüne bakın.

 

FitSpark saat kadranı

Saatiniz, egzersiz geçmişiniz, kondisyon seviyeniz ve mevcut dinlenme durumunu temel alarak sizin için en uygun egzersiz hedeflerini önerir. Önerilen tüm egzersiz hedeflerini görmek için saat kadranına dokunun. Önerilen egzersiz hedefleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bir hedefe dokunun.

Daha fazla bilgi için FitSpark™ günlük egzersiz kılavuzu'na bakın.

Saat kadranları ve içerikleri düzenlenemez.