Buradasınız: Özellikler > Telefon bildirimleri

Telefon bildirimleri

Telefon bildirimleri özelliği sayesinde uygulamalardan gelen çağrı, mesaj ve bildirimler hakkındaki uyarıları saatinizde görebilirsiniz. Saatinizde, telefon ekranında gördüğünüz bildirimlerin aynısı gösterilir. Telefon bildirimleri hem iOS hem de Android telefonlarda mevcuttur.

Telefon bildirimlerini kullanmak için telefonunuzda Flow uygulamasının çalışması ve saatinizle eşleştirilmesi gerekir. Bunu nasıl yapacağınıza dair talimatlar için Mobil cihazların saatinizle eşleştirilmesi bölümünü inceleyin

Telefon bildirimlerini açma

Saatinizden Ayarlar > Genel ayarlar > Telefon bildirimleri hedefine giderek bu bildirimleri açın. Telefon bildirimlerini Kapalı veya Egzersiz Yapmıyorken Açık olarak belirleyin. Egzersiz seansları esnasında bildirim almayacağınızı unutmayın.

Flow uygulamasında Cihazlar menüsüne gidin, cihazınızı seçin ve Akıllı bildirimler/Telefon bildirimleri seçeneğinin Açık olduğundan emin olun.

Bildirimleri açtıktan sonra Polar Flow uygulamasıyla saatinizi eşitleyin.

Telefon bildirimleri açıldığında Bluetooth sürekli açık olacağı için saatinizin ve telefonunuzun pilinin daha çabuk biteceğini unutmayın.

Rahatsız etme

Bildirimleri ve arama uyarılarını belirli bir dönem boyunca devre dışı bırakmak istiyorsanız rahatsız etme seçeneğini açın. Rahatsız etme açıkken belirlediğiniz zaman aralığı boyunca bildirimler ve arama uyarıları almayacaksınız.

Saatinizden Ayarlar > Genel ayarlar > Rahatsız etme yolunu izleyin. Kapalı, Açık veya Açık (22.00 -07.00) seçeneklerinden birini belirleyerek rahatsız etmenin açık olacağı zaman aralığını seçin. Başlangıç zamanı ve Bitiş zamanını seçin.

Bildirimleri görüntüleme

Her bildirim aldığınızda saatiniz titrer ve ekranın alt kısmında kırmızı bir nokta görünür. Ekranın alt kısmından yukarı kaydırarak veya saat titrer titremez bileğinizi çevirip saatinize bakarak bildirimi görüntüleyin.

Bir arama aldığınızda saatiniz titrer ve arayan kişinin adını gösterir. Ayrıca aramayı saatinizden cevaplayabilir veya reddedebilirsiniz.

Telefon bildirimleri, Android telefonunuzun modeline göre farklı şekillerde çalışabilir.