Buradasınız: Ayarlar > Genel ayarlar

Genel ayarlar

Genel ayarlarınızı görüntülemek ve düzenlemek için Saat görünümünde düğmeye basın, menüyü aşağı kaydırın ve önce Ayarlar, ardından Genel ayarlar seçeneğine dokunun.

Genel ayarlar'de aşağıdakileri bulabilirsiniz:

 • Eşleştirme ve senkronizasyon
 • Kesintisiz kalp atış hızı takibi
 • Uçuş modu
 • Rahatsız etme
 • Telefon bildirimleri
 • Birimler
 • Dil
 • Hareketsizlik uyarısı
 • Titreşim
 • Saatimi takıyorum
 • Yön uyduları
 • Saatiniz hakkında

Eşleştirme ve senkronizasyon

 • Akıllı telefonla eşleştirme ve eşitleme/Sensörle veya başka bir cihazla eşleştir: Sensörleri ya da akıllı telefonları saatinizle eşleştirin. Polar Flow uygulaması ile verilerinizi eşitleyin.
 • Eşleştirilmiş cihazlar: Burada saatinizle eşleştirilmiş tüm cihazları görüntüleyebilirsiniz. Bunlar arasında kalp atış hızı sensörleri ve akıllı telefonlar bulunabilir.

Kesintisiz kalp atış hızı takibi

Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliğini Açık, Kapalı veya Yalnızca gece vakti olarak ayarlayın. Daha fazla bilgi için Kesintisiz Kalp Atış Hızı bölümüne bakın.

Uçuş modu

Açık ya da Kapalı seçeneğini belirleyin.

Uçuş modu, saatinizin tüm kablosuz iletişimini kapatır. Saatinizi kullanmaya devam edebilirsiniz ancak verilerinizi Polar Flow mobil uygulamasıyla eşitleyemez ve kablosuz aksesuarlarla beraber kullanamazsınız.

Rahatsız etme

Rahatsız etme özelliğini Açık, Kapalı veya Açık ( - ) hale getirin. Rahatsız etme özelliğinin açık olacağı zaman aralığını ayarlayın. Başlangıç zamanı ve Bitiş zamanını seçin. Bu özellik açık olduğunda bildirim veya arama uyarısı almayacaksınız. Arka plan ışığını etkinleştirme hareketi de devre dışı bırakılır.

Telefon bildirimleri

Telefon bildirimlerini Kapalı veya Egzersiz Yapmıyorken Açık olarak belirleyin. Egzersiz seansları esnasında bildirim almayacağınızı unutmayın.

Birimler

Metrik (kg, cm) ya da İngiliz ölçü birimini (lb, ft) seçin. Kilo, boy, mesafe ve hız ölçümlerinde kullanılacak birimleri belirleyin.

Dil

Saatinizde kullanmak istediğiniz dili seçebilirsiniz. Saatiniz şu dilleri destekler: Bahasa Indonesia, Čeština, Dansk, Deutsch, English, Español, Français, Italiano, Nederlands, Norsk, Polski, Português, Русский, Suomi, Svenska, 简体中文, 日本語 ve Türkçe.

Hareketsizlik uyarısı

Hareketsizlik uyarısını Açık veya Kapalı olarak ayarlayın.

Titreşim

Menü öğelerinde gezinirken titreşimi Açık veya Kapalı olarak ayarlayın.

Saatimi takıyorum

Sol el veya Sağ el seçeneğini belirleyin.

Yön uyduları

Cihaz yazılımı 2.0.25 sürümünden itibaren GPS'e ek olarak saatinizde kullanılan uydu navigasyon sistemini değiştirebilirsiniz. Bu ayar saatinizde Genel ayarlar > Yön Uyduları'nda yer alır.GPS + GLONASS, GPS + Galileo veya GPS + QZSS seçeneğini belirleyebilirsiniz.GPS + GLONASS varsayılan ayardır.Bu seçenekler farklı uydu navigasyon sistemlerini test etme ve kapsadıkları alanlarda daha iyi performans verip vermediklerini görme olanağı sunar.

GPS + GLONASS

GLONASS Rus global uydu navigasyon sistemidir. Üç seçenek arasında global uydu görünürlüğü ve güvenilirliği açısından en iyi seçenek olduğu ve genel olarak tarafımızca önerildiği için varsayılan ayar olarak belirlenmiştir.

GPS + Galileo

Galileo, Avrupa Birliği tarafından oluşturulmuş bir global uydu sistemidir. Geliştirme çalışmaları devam etmektedir ve 2020'nin sonunda hazır olması öngörülmektedir.

GPS + QZSS

QZSS, özellikle Japonya'ya odaklanan ve Asya ile Okyanusya bölgelerinde GPS performansını güçlendirmek üzere geliştirilen dört uyduluk bölgesel saat aktarım sistemi ve uydu tabanlı güçlendirme sistemidir.

Saatiniz hakkında

Saatinizin cihaz kimliğine, cihaz yazılımı sürümüne, HW modeline ve A-GPS son geçerlilik tarihine ve Polar Ignite'a özel yasal etiketlere bakın.

Saatinizi yeniden başlatın: Saatinizde bir sorunla karşılaşmanız durumunda cihazı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Saatinizi yeniden başlattığınızda, saatteki ayarlarınız veya kişisel verileriniz silinmez. Yeniden başlatmak için ekrana dokunduktan sonra yine ekrana dokunarak seçiminizi onaylayın. Ayrıca saatinizi GERİ düğmesini 10 saniye basılı tutarak da yeniden başlatabilirsiniz.