Nacházíte se tady: Funkce > Smart Coaching > Běžecký program od Polaru

Běžecký program od Polaru

Jedná se o personalizované programy založené na vaší fyzické kondici, které jsou koncipované tak, abyste trénovali správně a nepřepínali se. Je inteligentní, přizpůsobuje se podle vašich pokroků a dá vám vědět, kdy by bylo vhodné trochu ubrat, a kdy je naopak potřeba zabrat. Každý program je vytvořen na míru příslušnému sportovnímu výkonu a bere v potaz vaše osobní předpoklady, frekvenci tréninku a čas na přípravu. Program je zdarma a je k dispozici ve webové službě Polar Flow na adrese flow.polar.com.

Programy jsou dostupné pro závody na 5 km, 10 km, půlmaraton a maraton. Každý program má tři fáze: základní posilování, specializovaný trénink a zvyšování výkonnosti. Tyto fáze jsou koncipované tak, aby postupně rozvíjely vaši výkonnost a zajistily, že budete v den závodu připravení. Běžecké tréninky jsou rozdělené na pět typů: lehký jogging, střední běh, dlouhý běh, tempový běh a intervalový běh. Každý trénink zahrnuje fázi zahřátí, pracovní fázi a uvolnění, abyste dosahovali optimálních výsledků. Kromě toho si můžete také zvolit cvičení na sílu, zpevnění hlubokého svalového stabilizačního systému a mobilitu, která podpoří váš rozvoj. Každý tréninkový týden zahrnuje dva až pět běžeckých tréninků a celkové trvání běžeckých tréninků týdně se pohybuje od jedné do sedmi hodin podle vaší fyzické kondice. Minimální délka programu je 9 týdnů a maximální 20 měsíců.

Více informací o běžeckém programu od Polaru naleznete v tomto podrobném průvodci. Nebo můžete získat více informací o tom, jak začít s běžeckým programem.

Vytvoření běžeckého programu od Polaru

 1. Přihlaste se k webové službě Flow na adrese flow.polar.com.
 2. Na kartě zvolte Programy.
 3. Vyberte si závod, pojmenujte ho, nastavte datum závodu a kdy chcete program zahájit.
 4. Odpovězte na otázky ohledně úrovně fyzické aktivity.*
 5. Vyberte si, jestli do programu chcete zahrnout doplňková cvičení.
 6. Přečtěte si a vyplňte dotazník týkající se připravenosti z hlediska fyzické aktivity.
 7. Prohlédněte si program a v případě potřeby upravte nastavení.
 8. Jakmile budete hotovi, zvolte Zahájit program.

*Pokud jsou k dispozici čtyři týdny tréninkové historie, budou předvyplněné.

Spuštění tréninkového cíle

Před zahájením tréninku nezapomeňte do svého zařízení synchronizovat tréninkový cíl. Tréninky se synchronizují do vašeho zařízení jako tréninkové cíle.

Zahájení tréninkového cíle naplánovaného na aktuální den:

 1. Vstupte do předtréninkového režimu tak, že nejprve stisknete tlačítko ZPĚT a potom klepnete na možnost Zahájit trénink.
 2. Budete vyzváni, abyste zahájili tréninkový cíl naplánovaný na aktuální den.

 3. Chcete-li zobrazit informace o tréninkovém cíli, klepněte na ikonu zelená ikona zaškrtnutí.
 4. Pro návrat do předtréninkového režimu stiskněte tlačítko ZPĚT a vyberte sportovní profil, který chcete použít.
 5. Jakmile hodinky najdou všechny signály, klepněte na displej. Na displeji se zobrazí Záznam zahájen a můžete začít trénovat.

Sledování pokroku

Synchronizujte tréninkové výsledky z hodinek do webové služby Flow pomocí USB kabelu nebo aplikace Polar Flow. Sledujte svůj pokrok na kartě Programy. Uvidíte přehled aktuálního programu a svůj pokrok.