Uživatelská příručka k hodinkám Polar Grit X2 Pro

Tato uživatelská příručka vám pomůže začít pracovat s novými hodinkami. Chcete-li se podívat na instruktážní videa a přečíst si odpovědi na časté dotazy, přejděte na adresu support.polar.com/en/grit-x2-pro.

Úvod

Gratulujeme vám k pořízení nových hodinek Polar Grit X2 Pro!

Polar Grit X2 Pro jsou odolné a robustní outdoorové sportovní hodinky vojenské třídy, které poskytují průzkumníkům a dobrodruhům sadu hi-tech nástrojů pro orientaci a výkon v jakémkoli prostředí s naprostou jistotou. Dotykový displej AMOLED s vysokým rozlišením chráněná safírovým sklíčkem odolným proti poškrábání a rámečkem z nerezové oceli jasně zobrazuje důležité informace i v těch nejnáročnějších podmínkách. Hodinky Polar Grit X2 Pro disponují velkou výdrží baterie a rozsáhlou sadou tréninkových a regeneračních nástrojů, a představují tak základní výbavu k objevování divů světa a těla.

S dvoufrekvenčním GPS a mapami offline se neztratíte, takže můžete s naprostou jistotou prozkoumat jakékoli prostředí. Podrobné topografické mapy si můžete stáhnout z webové služby Polar Flow a přenést je do hodinek pomocí počítače. Během tréninku jsou mapy k dispozici v tréninkovém náhledu s navigací na celé obrazovce a mimo trénink k nim máte přístup prostřednictvím navigačního zobrazení. Mapy offline můžete používat s dalšími navigačními funkcemi hodinek, jako jsou průvodce trasou, trasy Komoot, Stejnou trasou zpět a Zpět na začátek. Pomocí aplikace Komoot si můžete naplánovat podrobné trasy, synchronizovat je s hodinkami pomocí aplikace Polar Flow a nechat se při tréninku krok za krokem navigovat. Profily trasy a převýšení vám pomohou lépe se připravit na nové dobrodružství a sledovat svůj postup na trase. Záchytné body vám umožní sledovat vaše kroky po stopách geoznaček, které jste zanechali. Funkce Stejnou trasou zpět a Zpět na začátek vás dovedou zpět k výchozímu bodu – můžete si vybrat navádění buď po stejné trase, nebo zobrazením směru k výchozímu bodu.

Hodinky jsou vybaveny pokročilými ukazateli pro venkovní trénink,, včetně vertikální rychlosti, VAM a 3D rychlosti. Vertikální rychlost je okamžité měření stoupání a klesání v reálném čase, které se používá k výpočtu toho, kolik metrů nebo stop stoupáte nebo klesáte za minutu, s přihlédnutím pouze k nadmořské výšce. VAM měří průměrnou rychlost stoupání ve výškových metrech za hodinu, a to jak během 30sekundového okna, tak od začátku úseku. 3D rychlost při měření započítává vertikální i horizontální pohyb. Díky funkci Hill Splitter™ budete vědět, jak jste si vedli v úsecích z kopce a do kopce. Hill Splitter automaticky detekuje všechna stoupání a klesání pomocí vašich údajů o rychlosti, vzdálenosti a nadmořské výšce.

Nová technologie snímání biologických funkcí Polar Elixir vybavuje hodinky Polar Grit X2 Pro schopností měřit teplotu pokožky, saturaci krve kyslíkem a elektrický signál srdce pomocí Měření EKG na zápěstí a měřením tepové frekvence optickým snímačem čtvrté generace.

Nástroje pro sledování tréninkové zátěže a regenerace vám pomohou optimalizovat tréninky a předcházet přetrénování. Unikátní regenerační řešení Recovery Pro pomáhá předcházet přetrénování a zraněním. Měří míru regenerace těla, poskytuje zpětnou vazbu k regeneraci a nabízí pokyny, jak jí dosáhnout. Měřič EKG na zápěstí umožňuje provádět Ortostatický test, který je nedílnou součástí funkce Recovery Pro, bez spárovaného snímače tepové frekvence Polar. Dosáhněte ideální tréninkové zátěže pomocí aplikace Training Load Pro. Sledujte své pokroky v průběhu času pomocí testů Polar. Prostřednictvím testu běžecké výkonnosti zjistíte, jaká je vaše aktuální běžecká výkonnost, abyste podle ní mohli upravit tepovou frekvenci, rychlost a silové zóny. Pomůže vám to naplno využít každý běžecký trénink. S testem také zjistíte svou maximální tepovou frekvenci. Cyklistický výkonnostní test umožňuje nastavení individuálních silových zón a zjištění hodnoty funkčního prahového výkonu (FTP). Test regenerace nohou vám během několika minut bez speciálního vybavení sdělí, zda jsou vaše nohy připraveny na trénink s vysokou intenzitou Potřebujete pouze hodinky.

Hodinky Grit X2 Pro poskytují úplnou analýzu regenerace vašeho těla přes noc a předpověď vaší energie a bdělosti na následující den. Sledování spánku Sleep Plus Stages™ monitoruje vaše fáze spánku (spánek REM, lehký spánek a hluboký spánek) a poskytne vám zpětnou vazbu a číselně vyjádřené hodnocení spánku. Nightly Recharge™ je aplikace pro měření míry regenerace těla přes noc. Znázorňuje, jak se dokážete zotavit po denní námaze. Funkce Sleepwise™ vám pomůže pochopit, jak spánek přispívá k vaší denní bdělosti a připravenosti k výkonu.

Mezi další hlavní funkce patří:

 • Buďte plní energie po celou dobu tréninku s novým inteligentním asistentem při doplňování živin FuelWise™. Funkce FuelWise™ vám připomene, kdy doplnit energii a pomůže vám udržovat její dostatečnou hladinu během dlouhých tréninků.

 • Sledujte, jak vaše tělo využívá při tréninku různé zdroje energie.

 • Se Segmenty Strava Live budou vaše běhání a vyjížďky na kole zajímavější. Obdržíte upozornění na nedaleké segmenty, uvidíte na nich v reálném čase data o svém výkonu a na konci můžete zkontrolovat svůj výsledek.
 • Získejte komplexnější náhled na intenzitu svých běžeckých tréninků s funkcí Běžecký výkon.
 • Funkce Metriky plavání automaticky zjišťuje vaši tepovou frekvenci, plavecký styl, vzdálenost, tempo, záběry a dobu odpočinku. Vzdálenost a záběry se měří také při dálkovém plavání.
 • Funkce Optimalizace odpočinku analyzuje vaši tepovou frekvenci při silovém tréninku a poskytuje vám individuální pokyny pro optimalizaci odpočinku. Upozorní vás na to, až budete připraveni zahájit další sadu, takže nezačnete dříve, než se dostatečně zregenerujete.

 • Tréninkový průvodce FitSpark™ zajistí, abyste byli připraveni vydat se do terénu pomocí předpřipravených denních tréninků, které odpovídají vaší regeneraci, připravenosti a tréninkové historii.
 • Funkce Hlasové pokyny provádí tréninkem prostřednictvím aplikace Polar Flow se sluchátky nebo reproduktory.
 • Hodinky Polar Grit X2 Pro nabízejí veškeré nezbytné funkce chytrých hodinek: ovládání hudby, informace o počasíoznámení z telefonu.
 • Vyměnitelné řemínky vám umožňují přizpůsobit si hodinky svému stylu a každé situaci.
 • Hodinky Polar Grit X2 Pro podporují více než 150 různých sportů. Přidejte své oblíbené sporty do hodinek v aplikaci Polar Flow a přizpůsobte si tréninkové náhledy pro jednotlivé sporty podle svých preferencí a údajů, které chcete při tréninku sledovat.

Naše produkty neustále vyvíjíme, aby uživatelům nabízely lepší funkce. Chcete-li, aby vaše hodinky byly aktuální a fungovaly co nejlépe, aktualizujte firmware vždy, když je k dispozici nová verze. Aktualizace firmwaru zlepšují funkčnost hodinek a nabízejí nová vylepšení.

Využívejte všech výhod hodinek Polar Grit X2 Pro

Připojte se k ekosystému Polar a využijte své hodinky na maximum.

Aplikace Polar Flow

Pořiďte si aplikaci Polar Flow v App Store® nebo Google PlayTM. Po tréninku hodinky synchronizujte s aplikací Polar Flow a získejte okamžitý přehled a zpětnou vazbu ke svým tréninkovým výsledkům a výkonům. V aplikaci Polar Flow se můžete také podívat, jak aktivní jste byli během dne, jak se vaše tělo během noci dokázalo zregenerovat z tréninku a stresu a jak dobře jste spali. Na základě automatického nočního měření Nightly Recharge a dalších naměřených parametrů, které od vás získáváme, získáte v aplikaci Polar Flow individuálně přizpůsobené tipy ohledně cvičení a tipy týkající se spánku a regulace výdeje energie pro zvlášť náročné dny.

Webová služba Polar Flow

Převeďte svá tréninková data do webové služby Polar Flow pomocí aplikace FlowSync na počítači nebo pomocí aplikace Flow. Ve webové službě můžete plánovat trénink, sledovat své úspěchy, získat pokyny a podrobnou analýzu tréninkových výsledků, aktivity a spánku. Dejte o svých úspěších vědět všem svým přátelům, najděte spřátelené sportovce a získejte motivaci v tréninkových komunitách na sociálních sítích.

Toto vše naleznete na adrese flow.polar.com.