Ööpäevaringne aktiivsuse jälgimine

Sinu kell jälgib su aktiivsust integreeritud 3D kiirendusmõõturi abil, mis registreerib su randmeliigutusi. See analüüsib su liigutuste sagedust, intensiivsust ja korrapärasust ning võtab arvesse ka sinu füüsilisi andmeid, võimaldades sul teada saada, kui aktiivne sa väljaspool regulaarseid treeninguid tegelikult oled. Kõige täpsemate aktiivsuse jälgimise tulemuste saamiseks tuleks kella kanda mittedomineerival käel.

Aktiivsuseesmärk

Isikliku aktiivsuseesmärgi saad kella seadistamisel. Aktiivsuseesmärk põhineb sinu isiklikel andmetel ja aktiivsustaseme sätetel, mille leiad Polar Flow' rakendusest või Polar Flow' võrguteenusest.

Kui soovid eesmärki muuta, ava Flow' rakendus, puuduta menüüvaates oma nime/profiilipilti ja libista sõrmega allapoole, kuni leiad valiku Aktiivsuseesmärk. Või mine aadressile flow.polar.com ja logi Polari kontole sisse. Seejärel klõpsa oma nimel valikuid > Sätted > Aktiivsuseesmärk. Vali kolmest aktiivsustasemest üks, mis kirjeldab kõige täpsemini sinu tüüpilist päeva ja aktiivsust. Valikuala alt saad vaadata, kui aktiivne pead olema, et valitud tasemel oma päevast aktiivsuseesmärki saavutada.

Aktiivsuseesmärgi saavutamiseks vajalik aktiivsuseaeg sõltub sinu valitud tasemest ja tegevuste intensiivsusest. Intensiivsemate kehaliste tegevuste või päeva jooksul veidi tempokama üldise liikumisega saavutad oma eesmärgid kiiremini. Aktiivsuseesmärgi saavutamiseks vajalik intensiivsus sõltub ka vanusest ja soost. Mida noorem oled, seda intensiivsemad su tegevused peavad olema.

Aktiivsusandmed kella ekraanil

Aktiivsusekuvale navigeerimiseks vajuta kellaaja vaates nuppe ÜLES ja ALLA.

Ekraanil kuvatav aktiivsusrõngas ja protsendiarv näitavad, kui lähedal sa oma päevase aktiivsuseesmärgi saavutamisele oled. Kui oled aktiivne, värvub rõngas helesiniseks.

Lisaks kuvatakse ekraanil järgmised päevase aktiivsuse koondandmed:

  • Seni tehtud sammud. Kehaliigutuste hulk ja tüüp registreeritakse ning muudetakse hinnanguliseks sammude arvuks.
  • Aktiivne aeg näitab ära sinu tervisele kasulike kehaliigutuste kumulatiivse aja.
  • Treeningu käigus põletatud kalorid, aktiivsus ja põhiainevahetuse määr (minimaalne ainevahetus, mida inimene elus püsimiseks vajab).

Passiivsushoiatus

On üldteada, et kehaline aktiivsus on tervise säilitamisel üks olulisemaid tegureid. Lisaks kehalisele aktiivsusele on oluline vältida pikaajalist istumist. Pikaajaline istumine on tervisele kahjulik, isegi nendel päevadel, kui teed trenni ja oled piisavalt aktiivne. Su kell märkab, kui oled päeva jooksul liiga kaua passiivne olnud, ning ergutab sind liikuma, et vältida pikaajalise istumise kahjulikku mõju tervisele.

Kui oled 55 minutit olnud paigal, kuvatakse ekraanil passiivsushoiatus: kerge värina saatel kuvatakse tekst On aeg liikuda. Tõuse püsti ja leia võimalus, kuidas olla aktiivne. Tee lühike jalutuskäik, venita või leia endale mõni muu kergem tegevus. Hoiatus kaob ekraanilt, kui hakkad liikuma või vajutad nuppu TAGASI. Kui oled järgneva viie minuti jooksul jätkuvalt passiivne, saas passiivsustempli, mida näed pärast sünkroonimist Flow' rakenduses ja Flow' võrguteenuses. Flow' rakenduses ja Flow' võrguteenuses on näha, mitu passiivsustemplit oled saanud. Niimoodi saad vaadata tagasi oma tegevustele ja teha muudatusi aktiivsema elu suunas.

Aktiivsusandmed Flow' rakenduses ja Flow' võrguteenuses

Flow' rakenduse abil saad igal ajal jälgida ja analüüsida oma aktiivsusandmeid ning kanda need juhtmevabalt oma kellast Flow' võrguteenusesse. Flow' võrguteenuses saad oma aktiivsusest kõige üksikasjalikuma ülevaate. Aktiivsuse aruannete abil (vahekaardi EDUSAMMUD alt) saad jälgida oma päevast aktiivsust pikema perioodi jooksul. Su on võimalik näha päeva-, nädala- ja kuuaruandeid.

Lisateavet ööpäevase aktiivsuse jälgimise funktsiooni kohta leiad sellest põhjalikust juhendist.