Saat kadranları ve menü

Saat kadranları

Saat kadranları size saatten çok daha fazlasını gösterir. En doğru ve güncel bilgiler saat kadranınızda görüntülenir. Saat görünümünde ekranda görünecek saat kadranlarını seçin. Yalnızca saat, Günlük etkinlik, Kardiyo yükü durumu, Kesintisiz kalp atış hızı takibi, Son egzersiz seansları, Son gece uykusu, FitSpark egzersiz kılavuzu, Hava durumu, Haftalık özet, Adınız, Müzik kontrolleri, Konum ve Gün doğumu ve batımı arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Saat kadranlarınızı sağa veya sola kaydırabilir, YUKARI ve AŞAĞI düğmeleriyle saat kadranlarınız arasında geçiş yapabilir ve ekrana ya da TAMAM düğmesine basarak daha fazla ayrıntı görüntüleyebilirsiniz.

Yalnızca saat

Saat ve tarih. Saat tarzını ve rengini özelleştirebilirsiniz.

Daha fazlasını keşfetmek için Saat kadranı ayarları bölümüne bakın.

 

Etkinlik

Saat kadranının çevresindeki daire ile tarih ve saatin altındaki yüzde, günlük etkinlik hedefinize doğru ilerleme durumunuzu gösterir. Siz aktif oldukça daire açık mavi renkle dolar.

Ayrıca, ayrıntıları açarken günlük etkinlik birikiminiz ile ilgili şu detayları görebilirsiniz:

 • Attığınız adım sayısı. Vücut hareketlerinizin miktarı ve türü kaydedilir ve tahmini adım sayısına çevrilir.
 • Etkin süre, sağlığınıza faydalı olan toplam vücut hareketlerinizin süresini size gösterir.
 • Egzersiz, etkinlik ve BMR (Bazal metabolizma hızı: hayatı sürdürmek için gereken en düşük metabolik etkinlik) ile yaktığınız kalori miktarı.

Daha fazla bilgi için 7/24 Etkinlik ölçümü bölümüne bakın.

 

Kardiyo Yükü Durumu

Kardiyo Yükü Durumu kısa dönem egzersiz yükü (Zorlanma) ve uzun dönem egzersiz yükü (Tolerans) değerleriniz arasındaki ilişkiye bakar. Buna bağlı olarak egzersiz yükü durumunuzun egzersiz yetersiz, koruma, verimli egzersiz ve aşırı egzersiz durumlarından hangisine uyduğunu gösterir. Dinlenme takibi (Recovery Pro) açık olarak ayarlandığında ve yeterli veri olduğunda, saat kadranında Kardiyo yükü durumu yerine günlük egzersiz önerisini görürsünüz.

Ayrıca, ayrıntıları açarken Kardiyo Yükü Durumunuz, Zorlanmanız ve Toleransınız için sayısal değerler elde edebilir ve Kardiyo yükü durumunuzun sözlü açıklamasını görebilirsiniz.

 • Kardiyo yükü durumunuzu gösteren sayısal değer Zorlanmanın Toleransa bölümüne eşittir.
 • Zorlanma son zamanlarda egzersizler esnasında ne kadar zorlandığınızı gösterir. Bu seçenekle son 7 gün içindeki ortalama günlük kardiyo yükünüzü görebilirsiniz.
 • Tolerans kardiyo antrenmanına dayanıklılık açısından ne kadar hazır olduğunuzu gösterir.Bu seçenekle son 28 gün içindeki ortalama günlük kardiyo yükünüzü görebilirsiniz.
 • Kardiyo yükü durumunuzun sözlü açıklaması.

Daha fazla bilgi için Training Load Pro bölümüne bakın.

 

Kalp atış hızı

Saatiniz, Kesintisiz kalp atış hızı özelliğini kullanırken kalp atış hızınızı sürekli ölçer ve Kalp atış hızı saat kadranında görüntüler.

Gün içindeki en yüksek ve en düşük kalp atış hızı değerlerinize göz atabilir, önceki gece ölçülen en düşük kalp atış hızınızı görebilirsiniz. Ayarlar > Genel ayarlar > Kesintisiz HR takibi bölümüne giderek saatinizdeki Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliğini açabilir ve kapatabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliği bölümüne bakın.

Kesintisiz kalp atış hızı takibi özelliğini kullanmıyorsanız mevcut kalp atış hızınızı bir egzersiz seansı başlatmadan hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Bilekliğinizi sıkıca takın ve bu saat kadranını seçin. TAMAM düğmesine bastığınızda kalp atış hızınız saat kadranında hemen görüntülenecektir. GERİ düğmesine basarak Kalp atış hızı saat kadranına geri dönün.

 

En son egzersiz seansları

En son egzersiz seansınızda hangi sporu yaptığınızı ve seansınızın üzerinden ne kadar zaman geçtiğini görün.

Ayrıca, ayrıntıları açarken son 14 gündeki egzersiz seanslarınızın özetlerini görüntüleyebilirsiniz. YUKARI/AŞAĞI düğmesini kullanarak istediğiniz egzersiz seansına gidin ve TAMAM düğmesine basarak bu seansın özetini açın. Daha fazla bilgi edinmek için Egzersiz özeti bölümüne bakın.

 

Nightly Recharge

Uyandığınızda Nightly Recharge durumunuzu görebilirsiniz. Nightly Recharge durumu gecenizin ne kadar canlandırıcı geçtiğini gösterir. Nightly Recharge uykunuzun ilk saatlerinde otonom sinir sisteminizin (ANS) ne kadar rahatladığı (ANS durumu) ve ne kadar iyi uyuduğunuz (uyku durumu) hakkında bilgileri bir araya getirir.

Bu özellik varsayılan olarak kapalıdır. Saatinizde Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliğini açık tuttuğunuzda pil daha hızlı tükenir. Nightly Recharge'ın çalışabilmesi için kesintisiz kalp atış hızı takibinin etkin halde olması gerekir. Hem pil kullanımını azaltmak hem de Nightly Recharge'ı kullanmak isterseniz sürekli kalp atış hızı izleme özelliğini sadece gece çalışacak şekilde saatinizin ayarlarından ayarlayın.

Daha fazla bilgi için Nightly Recharge™ dinlenme ölçümü ya da Sleep Plus Stages™ uyku takibi bölümüne bakın.

 

FitSpark

Saatiniz, egzersiz geçmişinizi, kondisyon seviyenizi ve mevcut dinlenme durumunuzu temel alarak sizin için en uygun egzersiz hedeflerini önerir. Önerilen tüm egzersiz hedeflerini görmek için TAMAM tuşuna basın. Önerilen egzersiz hedefi hakkında daha detaylı bilgi almak için bir hedef seçin.

Daha fazla bilgi için FitSpark™ günlük egzersiz kılavuzu bölümüne bakın.

 

Hava Durumu

Geçerli günün saatlik hava durumu tahminlerini doğrudan bileğinizde görün. Rüzgar hızı, rüzgar yönü, nem, yağmur ihtimali, ertesi günün 3 saatlik hava durumu tahmini ve sonraki günün 6 saatlik hava durumu tahmini gibi daha detaylı hava durumu bilgilerini görüntülemek için TAMAM düğmesine basın.

Daha fazla bilgi için Hava Durumu bölümüne bakın.

 

Haftalık özet

Egzersiz haftanızın genel bakışını görüntüleyin. Haftalık toplam egzersiz zamanınız farklı egzersiz alanlarına ayrılmış şekilde ekranda gösterilir. Diğer ayrıntıları açmak için TAMAM düğmesine basın. Her kalp atış hızı bölgesinde harcanan toplam kaloriyi ve zamanı, mesafeyi ve egzersiz seanslarını görüntüleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak geçen haftanın özeti ve ayrıntılarıyla birlikte sonraki hafta için planlanan seansları da görüntüleyebilirsiniz.

Tek bir seans hakkında daha fazla bilgi görüntülemek için aşağı kaydırıp TAMAM düğmesine basın.

 

Adınız

Saat, tarih ve adınız görüntülenir.

 

Müzik kontrolleri

Egzersiz yapmadığınızda, telefonunuzda çalan müziği ve medyayı saatinizden kontrol edin.

Daha fazla bilgi için bkz. Müzik kontrolleri

 

Konum

Mevcut rakımınızı ve rotanızı bir bakışta görüntüleyin. Son 6 saat için rakım profiliniz, bilinen son konumunuzun koordinatları ve pusula dahil birçok ayrıntıyı görmek için Tamam düğmesine basın.

Mevcut rakımınızı kalibre etmek için Kalibre et seçeneğini ve kalibrasyon yöntemini seçin: Mevcut rakımımı ekleyeceğim, Akıllı telefonumu kalibre edeceğim veya Saat konumunu kullanacağım.

Mevcut konumunuzun koordinatlarını almak için Yenile seçeneğini belirleyin. Mevcut konumunuz GPS bilgilerine dayanır.

Pusula görünümünde mevcut duruş noktanızı sabitlemek için Tamam düğmesine basın. Bu işlemden sonra sabit duruş noktanızdan ne kadar saptığınız, ekranda kırmızı ile gösterilir.

Pusulayı kalibre etmek için en aşağı kadar kaydırın ve Kalibre Et seçeneğini belirleyin.

 

Gün doğumu ve batımı

Mevcut konumunuzda güneşin ne zaman doğduğunu, ne zaman battığını ve gündüz uzunluğunu kontrol edin. Daha fazla ayrıntı görmek için Tamam düğmesine basın.

 • Gün batımı - Karanlık
 • Şafak - Gün doğumu
 • Gündüz uzunluğu

Saatinizi Polar Flow uygulaması ile eşleştirdiyseniz gün doğumu ve batımı uygulama üzerinden otomatik olarak güncellenir. Güncelle öğesini seçerek verileri GNSS üzerinden manuel olarak da güncelleyebilirsiniz.

Gün doğumu ve batımı bilgilerini yalnızca saatinizin gün doğumu ve batımı kadranından görüntüleyebilirsiniz.

Gün doğumu ve batımı saat kadranı görünümü, dijital veya analog saat kadranından hangisini kullandığınız bağlı olarak farklı şekillerde gösterilir. Analog saat kadranı gün doğumu ve batımı bilgilerini önümüzdeki 12 saat için gösterirken, dijital saat kadranı gün doğumu ve batımı bilgilerini önümüzdeki 24 saat için gösterir.

Ayarlar > Saat ayarları > Saat kadranı'na giderek saat kadranını değiştirebilirsiniz. Analog veya Dijital arasından dilediğinizi seçin. Saat kadranını değiştirmenizin ardından gün doğumu ve batımı saat kadranı görünümü de güncellenecektir.

Analog (12 saatlik görünüm)

Dijital (24 saatlik görünüm)

Menü

GERİ düğmesine basarak menüye girin ve YUKARI ya da AŞAĞI düğmelerine basarak ilerleyin. TAMAM düğmesi ile seçimleri onaylayın ve GERİ düğmesi ile geri dönün.

Egzersizi başlatın

Egzersiz seanslarınızı buradan başlatabilirsiniz. TAMAM düğmesine basarak egzersiz öncesi moduna girin ve kullanmak istediğiniz spor profilini bulun.

Egzersiz öncesi moduna saat görünümünde TAMAM düğmesini basılı tutarak da girebilirsiniz.

Bu konuda ayrıntılı talimatlar için Egzersiz seansı başlatma bölümüne bakın.

Serene rehberli nefes egzersizi

Nefes egzersizini başlatmak için önce Serene, ardından Başlat öğelerini seçin.

Daha fazla bilgi için Serene™ rehberli nefes egzersizi bölümüne bakın.

Strava Live Segmentleri

Strava live segmentleri

Saat ile eşitlenen Strava segmentleri hakkındaki bilgileri görüntüleyin. Flow hesabınızı bir Strava hesabına bağlamadıysanız veya saatinize herhangi bir segment eşitlemediyseniz, buradan yardım alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Strava live segmentleri bölümünü inceleyin.

Enerji depolama

Enerji depolama

FuelWise™ enerji depolama asistanı ile egzersiz seanslarınız boyunca enerjinizi koruyun. FuelWise™, uzun seanslarınız sırasında size yeterli enerji düzeyini korumanız ve enerji depolamanız için üç farklı hatırlatma sunar. Bu hatırlatmalar şunlardır: Akıllı karbonhidrat hatırlatıcı, Manuel karbonhidrat hatırlatıcı ve İçecek hatırlatıcı.

Daha fazla bilgi için Enerji Depolama bölümüne bakın

Zamanlayıcılar

Zamanlayıcılar bölümünde kronometreyi ve geri sayım zamanlayıcısını bulabilirsiniz.

Kronometre

Kronometreyi başlatmak için TAMAM düğmesine basın. Tur eklemek için TAMAM düğmesine basın. Kronometreyi duraklatmak için GERİ düğmesine basın.

Geri Sayım Zamanlayıcısı

Geri sayım zamanlayıcısını belirli bir süreden geri sayması için ayarlayabilirsiniz. Zamanlayıcıyı Ayarla seçeneğini belirleyin, geri sayım yapılacak süreyi ayarlayın ve onaylamak için TAMAM düğmesine basın. Tamamlandığında Başlat seçeneğini belirleyin ve geri sayım zamanlayıcısını başlatmak için TAMAM düğmesine basın.

Geri sayım zamanlayıcısı, saat ve tarihin olduğu ana saat ekranına eklenecektir.

Geri sayım tamamlandığında, saat titreyerek sizi bilgilendirir. Zamanlayıcıyı yeniden başlatmak için TAMAM düğmesine, iptal etmek ve saat görünümüne geri dönmek için GERİ düğmesine basın.

Egzersiz sırasında aralık zamanlayıcısını ve geri sayım zamanlayıcısını kullanabilirsiniz. Zamanlayıcı görünümlerini egzersiz görünümlerine Flow'daki spor profili ayarlarından ekleyin ve ayarları saatinizle eşitleyin. Egzersiz sırasında zamanlayıcı kullanımı hakkında daha fazla bilgi için Egzersiz yaparken bölümünü inceleyin.

Saat kadranı görünümleri

Saat görünümünde ekranda görünecek saat kadranlarını seçin. Yalnızca saat, Günlük etkinlik, Kardiyo yükü durumu, Kesintisiz kalp atış hızı takibi, Son egzersiz seansları, Son gece uykusu, FitSpark egzersiz kılavuzu, Hava durumu, Haftalık özet, Adınız, Müzik kontrolleri, Konum ve Gün doğumu ve batımı arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

En az bir görünüm seçmelisiniz.

Testler

Testler içinde Ortostatik test, Bacak kasları için toparlanma testi, Bisiklet testi, Koşu testi ve Kondisyon testi bulunur.

Ortostatik test

Ortostatik test yapabilir (H10 kalp atış hızı sensörü gereklidir), en güncel sonuçlarınızı ortalamanızla karşılaştırabilir ve test dönemini sıfırlayabilirsiniz.

Ayrıntılı talimatlar için Ortostatik test bölümüne bakın.

Bacak kasları için toparlanma testi

Bacak Kasları için Toparlanma Testi, herhangi bir uzman ekipmanına ihtiyaç duymadan birkaç dakika içinde, yüksek yoğunluklu egzersize başlamak için bacaklarınızın hazır olup olmadığını belirtir. Tek ihtiyacınız olan şey saatinizdir.

Daha fazla bilgi için Bacak Kasları için Toparlanma Testi bölümüne bakın.

Bisiklet testi

Bisiklet Performansı Testi, güç bölgelerinizi kişiselleştirmenizi sağlar ve size kişisel fonksiyonel eşik gücünüzü gösterir. Bisiklet güç sensörü gereklidir.

Daha fazla bilgi için Bisiklet Performansı Testi bölümüne bakın.

Koşu testi

Koşu Performansı Testi, ilerlemenizin kaydını tutmanıza ve kalp atış hızı, hız ve güç bölgelerinizi kişiselleştirmenize yardım eder.

Daha fazla bilgi için Koşu Performansı Testi bölümüne bakın.

Kondisyon Testi

Uzanırken ve dinlenirken bilekten kalp atış hızı ölçümüyle kondisyon seviyenizi kolayca ölçün.

Daha fazla bilgi için Bilekten kalp atış hızı ölçümüyle Kondisyon Testi bölümüne bakın.

Ayarlar

Ayarlar

Saatinizde aşağıdaki ayarları düzenleyebilirsiniz:

 • Genel ayarlar

 • Saat kadranı ayarları

 • Görünüm seçme

 • Saat ve tarih

 • Fiziksel ayarlar

Saatinizde bulunan ayarların yanı sıra Polar Flow web hizmeti ve uygulamasındaki Spor Profillerini de düzenleyebilirsiniz. Favori sporlarınızı ve egzersiz seansı sırasında saatinizde görmek istediğiniz bilgileri yapılandırarak saatinizi özelleştirin. Daha fazla bilgi için Flow'daki Spor Profilleri bölümünü inceleyin.