Güç tasarrufu ayarları

Güç tasarrufu ayarları, GPS kayıt sıklığını değiştirerek, bilekten kalp atış hızı ölçümünü kapatarak ve ekran koruyucu kullanarak egzersiz sürenizi uzatabilme imkanı sunar. Bu ayarlar, pil kullanımını optimize etmenizi ve pil gücünüz düşükken çok uzun seanslar için daha fazla egzersiz süresi kazanmanızı sağlar.

Güç tasarrufu ayarlarına hızlı menüden ulaşabilirsiniz. Hızlı menüye; egzersiz öncesi modundan, bir seans esnasında seansı duraklatarak ve birden fazla spor seansı aktifken geçiş modu esnasında erişebilirsiniz. Egzersiz öncesi modunda simgesine veya IŞIK düğmesine basarak hızlı menüyü açabilirsiniz. Seansı duraklattığınızda veya geçiş modundayken ise sadece IŞIK düğmesinde basarak erişebilirsiniz.

Güç tasarrufu ayarlarından herhangi birini ayarladığınızda, egzersiz öncesi modundaki tahmini egzersiz sürenizin değiştiğini göreceksiniz. Güç tasarrufu ayarlarının her bir seans için ayrı olarak ayarlandığını unutmayın. Ayarlar sonraki kullanımlar için kaydedilmez.

Sıcaklığın tahmini egzersiz süresini etkilediğini unutmayın. Soğuk hava koşullarında egzersiz yaparken gerçek egzersiz süresi, seansın başlangıcında gösterilen süreden daha kısa olabilir.

GPS kayıt sıklığı

GPS kayıt sıklığını daha aralıklı olacak şekilde ayarlayın (1 veya 2 dakika). Bu ayar, pil ömrünün uzun süre korunması gereken çok uzun egzersiz seansları için oldukça kullanışlıdır.

Rota rehberi, Komoot rotaları ve Strava Live Segmentleri gibi yön özelliklerini kullanmak için GPS kayıt sıklığının 1 saniye olarak ayarlanması gerektiğini unutmayın. Kullanılan spor profiline ve sensörlere göre koşu gücü, hız/tempo ve mesafe ölçümü gibi diğer işlevler de bu ayardan etkilenebilir.

Bilekten kalp atış hızı

Bilekten kalp atış hızı ölçümünü kapalı olarak ayarlayın. Kalp atış hızı verilerine ihtiyaç duymadığınız zamanlarda bu özelliği kaparak güç tasarrufu yapabilirsiniz. Göğüs kayışı ile kalp atış hızı izleme cihazı kullanıldığında, bilekten kalp atış hızı özelliği varsayılan olarak kapatılır.

Ekran koruyucu

Egzersiz verilerini sürekli görüntülemeniz gerekmeyen seanslarda ekran koruyucuyu açın.

Ekran koruyucu açıldığında ekranda yalnızca saat gösterilir. Ekran koruyucudan çıkmak ve egzersiz verilerinizi görüntülemek için herhangi bir düğmeye basın. Ekran koruyucu 8 saniye sonra tekrar açılır.