Yön uyduları

Saatinizde çeşitli açık hava sporları için hız, tempo, mesafe ve yükseklik ölçümü sağlayan, egzersiz seansından sonra Polar Flow uygulamasında ve web hizmetinde rotanızı harita üzerinde görmenize olanak tanıyan dahili GPS (GNSS) özelliği yer alır.

GPS'e ek olarak saatinizde kullanılan uydu navigasyon sistemini değiştirebilirsiniz. Bu ayar saatinizde Genel ayarlar > Yön uyduları'nda yer alır.GPS + GLONASS, GPS + Galileo veya GPS + QZSS seçeneğini belirleyebilirsiniz.GPS + GLONASS varsayılan ayardır.Bu seçenekler farklı uydu navigasyon sistemlerini test etme ve kapsadıkları alanlarda daha iyi performans verip vermediklerini görme olanağı sunar.

GPS + GLONASS

GLONASS Rus global uydu navigasyon sistemidir. Üç seçenek arasında global uydu görünürlüğü ve güvenilirliği açısından en iyi seçenek olduğu ve genel olarak tarafımızca önerildiği için varsayılan ayar olarak belirlenmiştir.

GPS + Galileo

Galileo, Avrupa Birliği tarafından oluşturulmuş bir global uydu sistemidir.

GPS + QZSS

QZSS, özellikle Japonya'ya odaklanan ve Asya ile Okyanusya bölgelerinde GPS performansını güçlendirmek üzere geliştirilen dört uyduluk bölgesel saat aktarım sistemi ve uydu tabanlı güçlendirme sistemidir.

Destekli GPS

Saat, hızlı uydu bağlantısı elde etmek ve egzersiz sırasında konumlandırma performansını iyileştirmek için Destekli GPS (A-GPS) kullanır. A-GPS verileri, saatinize GPS, Glonass, Galileo ve QZSS uydularının tahmini konumlarını bildirir. Böylece saatiniz uyduları nerede arayacağını bilir ve konumunuzun hızlıca tanımlanmasını sağlar.

A-GPS verileri her gün güncellenir. FlowSync yazılımı veya Polar Flow uygulaması üzerinden saatinizi Flow web hizmetiyle eşitlediğinizde, saatiniz otomatik olarak en yeni A-GPS veri dosyasıyla güncellenir.

A-GPS son geçerlilik tarihi

A-GPS veri dosyası 14 güne kadar geçerlidir. Konumlandırma doğruluğu ilk üç günde göreceli olarak yüksektir ve kalan günlerde giderek azalır. Düzenli güncellemeler yüksek bir konumlandırma doğruluğu seviyesi sağlar.

Mevcut A-GPS veri dosyası için son kullanım tarihini saatinizden kontrol edebilirsiniz. Ayarlar > Genel ayarlar > Ürününüz hakkında > Destekli GPS son kullanım tarihi adımlarını izleyin. Veri dosyasının son kullanım tarihi geçmişse, FlowSync yazılımı veya Polar Flow uygulaması aracılığı ile saatinizi Flow web hizmeti ile eşitleyerek A-GPS verilerini güncelleyin.

A-GPS veri dosyasının son kullanım tarihi geçtiğinde, mevcut konumunuzun belirlenmesi için daha fazla süre gerekebilir.

En iyi GPS performansı için saati, ekranı yukarı bakacak şekilde bileğinize takın. Saatteki GPS anteninin konumu nedeniyle ekran bileğinizin altında olacak şekilde takmanız önerilmez. Bisikletin gidonuna takarak kullanacağınızda ekranın yukarı dönük olmasına dikkat edin.