Buradasınız:Ayarlar > Genel ayarlar

Genel ayarlar

Genel ayarlarınızı görüntülemek ve düzenlemek için Ayarlar > Genel ayarlar'a gidin.

Genel ayarlar'de aşağıdakileri bulabilirsiniz:

 • Eşleştirme ve eşitleme
 • Bisiklet ayarları (Sadece bisiklet sensörü ile eşleştirme yaptığınızda görünür)
 • Kesintisiz HR takibi
 • Uçuş modu
 • Arka plan ışığı parlaklığı
 • Rahatsız etme
 • Telefon bildirimleri
 • Müzik kontrolleri
 • Birimler
 • Dil
 • Hareketsizlik uyarısı
 • Titreşim
 • Saatimi takıyorum
 • Yön uyduları
 • Saatiniz hakkında

Eşleştirme ve eşitleme

 • Akıllı telefonla eşleştirme ve eşitleme/Sensörle veya başka bir cihazla eşleştirme: Sensörleri ya da mobil cihazları saatinizle eşleştirin. Flow uygulaması ile verilerinizi eşitleyin.
 • Eşleştirilmiş cihazlar: Buradan saatinizle eşleştirilmiş tüm cihazları görebilirsiniz. Bunlar arasında kalp atış hızı sensörleri, koşu sensörleri, bisiklet sensörleri ve mobil cihazlar bulunabilir.

Bisiklet ayarları

Bisiklet ayarları sadece bisiklet sensörü ile eşleştirme yaptığınızda görünür.

 • Tekerlek boyutu: Tekerlek boyutunu milimetre cinsinden belirleyin. Tekerlek boyutunu ölçme talimatları için Sensörleri saatinizle eşleştirme başlığına bakın.
 • Aynakol uzunluğu: Aynakol uzunluğunu milimetre cinsinden belirleyin. Bu ayar sadece güç sensörü ile eşleştirme yaptığınızda görünür.
 • Kullanımdaki sensörler: Bisiklete bağladığınız tüm sensörleri görüntüleyin.

Kesintisiz kalp atış hızı takibi

Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliğini Açık, Kapalı veya Yalnızca gece vakti olarak ayarlayın. Sadece gece modunu seçerseniz kalp atış hızı izlemeyi yatağa girebileceğiniz en erken zamanda başlayacak şekilde ayarlayın.

Daha fazla bilgi için Kesintisiz Kalp Atış Hızı bölümüne bakın.

Uçuş modu

Açık ya da Kapalı seçeneğini belirleyin.

Uçuş modu, saatinizin tüm kablosuz iletişimini kapatır. Saatinizi kullanmaya devam edebilirsiniz ancak verilerinizi Polar Flow mobil uygulamasıyla eşitleyemez ve kablosuz aksesuarlarla beraber kullanamazsınız.

Arka plan ışığı parlaklığı

Yüksek, Orta, Düşük veya Yalnızca ışık düğmesiyle seçeneğini belirleyin. Bu ayar, yalnızca arka plan ışığı etkinleştirme hareketinin parlaklığını ve bir tuşa basıldığında yanan otomatik arka plan ışığını etkiler. IŞIK düğmesinin arka plan ışığı parlaklığı etkilenmez ve değiştirilemez.

Rahatsız etme

Kapalı, Açık veya Açık (-) seçeneklerinden birini belirleyin. Rahatsız etme özelliğinin açık olacağı dönemi ayarlayın. Başlangıç zamanı ve Bitiş zamanını seçin. Bu özellik açık olduğunda bildirim veya arama uyarısı almayacaksınız. Arka plan ışığını etkinleştirme hareketi ve sesler de devre dışı bırakılır.

Telefon bildirimleri

Telefon bildirimlerini Kapalı veya Egzersiz Yapmıyorken Açık olarak belirleyin. Egzersiz seansları esnasında bildirim almayacağınızı unutmayın.

Müzik kontrolleri

Egzersiz ekranı ve/veya saat kadranı için müzik kontrollerini açın. Daha fazla bilgi için bkz. Müzik kontrolleri.

Birimler

Metrik (kg, cm) ya da İngiliz ölçü birimini (lb, ft) seçin. Kilo, boy, mesafe ve hız ölçümlerinde kullanılacak birimleri belirleyin. Sıcaklığı ölçmek için metrik birimler Celcius, imperyal birimler ise Fahrenheit kullanır.

Dil

Saatinizde kullanmak istediğiniz dili seçebilirsiniz. Saatiniz şu dilleri destekler: Bahasa Indonesia, Čeština, Dansk, Deutsch, English, Español, Français, Italiano, Nederlands, Norsk, Polski, Português, Русский, Suomi, Svenska veya Türkçe.

Hareketsizlik uyarısı

Hareketsizlik uyarısını Açık veya Kapalı olarak ayarlayın.

Titreşim

Menü öğelerinde gezinirken titreşimi Açık veya Kapalı olarak ayarlayın.

Saatimi takıyorum

Sol el veya Sağ el seçeneğini belirleyin.

Yön uyduları

GPS'e ek olarak saatinizde kullanılan uydu navigasyon sistemini değiştirin. Bu ayar saatinizde Genel ayarlar > Yön Uyduları'nda yer alır.GPS + GLONASS, GPS + Galileo veya GPS + QZSS seçeneğini belirleyebilirsiniz.GPS + GLONASS varsayılan ayardır.Bu seçenekler farklı uydu navigasyon sistemlerini test etme ve kapsadıkları alanlarda daha iyi performans verip vermediklerini görme olanağı sunar.

GPS + GLONASS

GLONASS Rus global uydu navigasyon sistemidir. Üç seçenek arasında global uydu görünürlüğü ve güvenilirliği açısından en iyi seçenek olduğu ve genel olarak tarafımızca önerildiği için varsayılan ayar olarak belirlenmiştir.

GPS + Galileo

Galileo, Avrupa Birliği tarafından oluşturulmuş bir global uydu sistemidir. Geliştirme çalışmaları devam etmektedir ve 2020'nin sonunda hazır olması öngörülmektedir.

GPS + QZSS

QZSS, özellikle Japonya'ya odaklanan ve Asya ile Okyanusya bölgelerinde GPS performansını güçlendirmek üzere geliştirilen dört uyduluk bölgesel saat aktarım sistemi ve uydu tabanlı güçlendirme sistemidir.

Saatiniz hakkında

Saatinizde cihaz kimliğinin yanı sıra cihaz yazılımı sürümüne, HW modeline, destekli GPS son geçerlilik tarihine ve Grit X Pro'ye özel yasal etiketlere bakın. Saatinizi yeniden başlatın, kapatın veya saatinizdeki tüm verileri ve ayarları sıfırlayın.

Yeniden başlatma: Saatinizde bir sorunla karşılaşmanız durumunda cihazı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Saatinizi yeniden başlattığınızda, saatteki ayarlarınız veya kişisel verileriniz silinmez.

Kapatma: Saatinizi kapatın. Tamam düğmesine basılı tutup tekrar açabilirsiniz.

Tüm verileri ve ayarları sıfırlama: Saati fabrika ayarlarına sıfırlayın. Bu işlem saatinizdeki tüm verileri ve ayarları silecektir.