Egzersiz yaparken

Egzersiz görünümlerine göz atma

Egzersiz sırasında YUKARI/AŞAĞI düğmesiyle egzersiz görünümlerine göz atabilirsiniz. Mevcut egzersiz görünümlerinin ve bu görünümlerde gördüğünüz bilgilerin seçtiğiniz spora ve seçtiğiniz spor profilini nasıl düzenlemiş olduğunuza bağlı olduğunu unutmayın.

Saatiniz üzerinden spor profili ekleyebilir, Polar Flow uygulamasında ve web hizmetinde her spor profili için özel ayarlar belirleyebilirsiniz. Yaptığınız her spor için özel egzersiz görünümleri oluşturabilir ve egzersiz seanslarınız sırasında hangi verileri izlemek istediğinizi seçebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Flow'daki spor profilleri bölümünü inceleyin.

Örneğin egzersiz görünümleriniz şu bilgileri içerebilir:

Kalp atış hızınız ve kalp atış hızı ZonePointer

Mesafe

Süre

Tempo/Hız

Kalp atış hızınız ve kalp atış hızı ZonePointer

Süre

Kalori

Tırmanış

Bulunduğunuz rakım (rakımı manuel olarak kalibre etmek için TAMAM düğmesine basın)

İniş

Bulunduğunuz segmentin mesafesi (düz, yokuş yukarı veya yokuş aşağı)

Tırmanış/İniş

Hız/Tempo

Yokuş yukarı/Yokuş aşağı sayımı

Duruş noktanız

Ana yönler

Maksimum kalp atış hızı

Kalp atış hızı grafiği ve mevcut kalp atış hızınız

Ort. kalp atış hızı

Maksimum güç

Güç grafiği ve mevcut gücünüz

Ortalama güç

Günün saati

Süre

Zamanlayıcı ayarlama

Egzersiz sırasında zamanlayıcı kullanmak için egzersiz görünümünüze zamanlayıcı eklemeniz gerekir. Bunu da Hızlı menü'den mevcut egzersiz seansınız için zamanlayıcı görünümünü ayarlayarak veya Flow web hizmetindeki spor profili ayarlarından spor profilinizin egzersiz görünümüne zamanlayıcı ekleyip bu ayarları saatinize eşitleyerek yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Flow'daki Spor Profilleri bölümünü inceleyin.

 

Aralık Zamanlayıcısı

Hızlı menüden egzersiz seansınızın zamanlayıcı görünümünü açarsanız egzersiz seansını başlattığınızda zamanlayıcı da çalışmaya başlar. Aşağıdaki talimatları izleyerek zamanlayıcıyı durdurup yeni bir zamanlayıcı başlatabilirsiniz.

Zamanlayıcıyı kullandığınız spor profilinin egzersiz görünümlerine eklediyseniz şu şekilde başlatabilirsiniz:

 1. Aralık zamanlayıcısı görünümüne gidin ve TAMAM düğmesine basılı tutun. Daha önce ayarlanan bir zamanlayıcıyı kullanmak için Başlat seçeneğini belirleyin veya Aralık zamanlayıcısını ayarla seçeneğiyle yeni bir zamanlayıcı oluşturun:
 2. Süreye dayalı veya Mesafeye dayalı öğesini seçin: Süreye dayalı: Zamanlayıcı için dakika ve saniye değerlerini girin ve TAMAM düğmesine basın. Mesafeye dayalı: Zamanlayıcı için mesafeyi ayarlayın ve TAMAM düğmesine basın.
 3. Başka bir zamanlayıcı ayarlamak ister misiniz? yazısı görüntülenir. Başka bir zamanlayıcı ayarlamak için TAMAM düğmesine basın.
 4. Bittikten sonra aralık zamanlayıcısını başlatmak için Başlat seçeneğini belirleyin. Her aralık tamamlandığında, saat titreyerek size haber verir.

Zamanlayıcıyı durdurmak için TAMAM düğmesine basılı tutun ve Zamanlayıcıyı durdur öğesini seçin.

Geri Sayım Zamanlayıcısı

Hızlı menüden egzersiz seansınızın zamanlayıcı görünümünü açarsanız egzersiz seansını başlattığınızda zamanlayıcı da çalışmaya başlar. Aşağıdaki talimatları izleyerek zamanlayıcıyı durdurup yeni bir zamanlayıcı başlatabilirsiniz.

Zamanlayıcıyı kullandığınız spor profilinin egzersiz görünümlerine eklediyseniz şu şekilde başlatın:

 1. Geri sayım zamanlayıcısı görünümüne gidin ve TAMAM düğmesine basılı tutun.
 2. Daha önce ayarlanan bir zamanlayıcıyı kullanmak için Başlat seçeneğini belirleyin veya Geri sayım zamanlayıcısını ayarla seçeneğiyle yeni bir geri sayım zamanlayıcısı oluşturun. Oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra geri sayım zamanlayıcısını başlatmak için Başlat seçeneğini belirleyin.
 3. Geri sayım tamamlandığında, saat titreyerek sizi bilgilendirir. Geri sayım zamanlayıcısını yeniden başlatmak istiyorsanız TAMAM düğmesine basılı tutun ve Başlat öğesini seçin.

Zamanlayıcıyı durdurmak için TAMAM düğmesine basılı tutun ve Zamanlayıcıyı durdur öğesini seçin.

Kalp Atış Hızı, Hız veya Güç bölgesi kilitleme

ZoneLock özelliği ile kalp atış hızına, hız/tempoya veya güce dayalı olarak mevcut bölgenizi kilitleyebilirsiniz ve bu özellik egzersiz sırasında saatinizi kontrol etmenize gerek kalmadan seçtiğiniz bölgede kalmanıza yardımcı olur. Egzersiz sırasında kilitlenen bölgenin dışına çıkarsanız saatiniz size titreşimli bir bildirim gönderir.

Kalp atış hızı, hız/tempo ve güç bölgeleri için ZoneLock özelliği, her spor profiline göre ayrı olarak ayarlanmalıdır. Flow web hizmeti spor profili ayarlarındaki Kalp atış hızı, Hız/Tempo veya Güç ayarları altından bunu ayarlayabilirsiniz.

Hız/tempo veya güç bölgenizi kilitlemek üzere ZoneLock'ı kullanabilmek için spor profilinin egzersiz görünümlerine tam ekran Hız/tempo grafiği veya Güç grafiği eklemeniz de gerekir.

Kalp atış hızı bölgesini kilitleme

Mevcut kalp atış hızı bölgenizi kilitlemek için tam ekran HR grafiği görünümünde veya Flow'da düzenlenebilen görünümlerden herhangi birinde TAMAM düğmesini basılı tutun.

Bölgeyi açmak için TAMAM düğmesini tekrar basılı tutun.

Hız/tempo bölgesini kilitleme

Mevcut hız/tempo bölgenizi kilitlemek için tam ekran Hız/tempo grafiği görünümünde TAMAM düğmesini basılı tutun.

Bölgeyi açmak için TAMAM düğmesini tekrar basılı tutun.

Güç bölgesini kilitleme

Mevcut güç bölgenizi kilitlemek için tam ekran Güç grafiği görünümünde TAMAM düğmesini basılı tutun.

Bölgeyi açmak için TAMAM düğmesini tekrar basılı tutun.

Tur işaretler

Tur işaretlemek için TAMAM düğmesine basın. Turlar otomatik olarak da kaydedilebilir. Polar Flow uygulaması veya web hizmetindeki spor profili ayarlarında Otomatik tur değerini Tur mesafesi, Tur süresi ya da Konum tabanlı olarak ayarlayın. Tur mesafesi'ni seçerseniz bir tur için katedilmesi gereken mesafeyi girin. Tur süresi'ni seçerseniz, her turun süresini belirleyin. Konum tabanlı'yı seçerseniz, egzersiz seansına başladığınız yere her dönüşünüz bir tur olarak sayılır.

Birden Fazla Sporlu Egzersiz Seansından Spor Değiştirme

GERİ düğmesine basın ve geçmek istediğiniz sporu seçin. TAMAM düğmesine basarak seçiminizi onaylayın.

Hedef belirleyerek egzersiz yapma

Flow uygulamasında veya web hizmetinde süreye, mesafeye veya kalori miktarına dayalı bir hızlı egzersiz hedefi oluşturup saatinize eşitlediyseniz, varsayılan ilk egzersiz görünümünüz şu egzersiz görünümü olur:

Süreye veya mesafeye bağlı bir hedef oluşturduysanız hedefinize ulaşmanıza ne kadar süre veya mesafe kaldığını görebilirsiniz.

VEYA

Kalori miktarına bağlı bir hedef oluşturduysanız, hedefinize ulaşmak için kaç kalori daha yakmanız gerektiğini görebilirsiniz.

Flow uygulamasında veya web hizmetinde bir aşamalı egzersiz hedefi oluşturup bu hedefi saatinize eşitlediyseniz, varsayılan ilk egzersiz görünümünüz şu egzersiz görünümü olur:

 • Seçtiğiniz yoğunluğa bağlı olarak kalp atış hızınızı veya hızınızı/temponuzu ve bulunduğunuz aşamanın en düşük ve en yüksek kalp atış hızı veya hız/tempo limitini görebilirsiniz.
 • Aşama adı ve aşama numarası/toplam aşama sayısı
 • Şu ana kadar bitirdiğiniz süre/mesafe
 • Geçerli aşamanın hedef süresi/mesafesi

Egzersiz hedefi oluşturmayla ilgili talimatlar için Egzersizinizin planlanması bölümüne bakın.

Aşamalı egzersiz seansı sırasında aşamanın değiştirilmesi

Aşamalı hedefi oluşturduğunuzda manuel aşama değişikliğini seçtiyseniz aşamayı tamamladıktan sonra bir sonraki aşamaya devam etmek için Tamam'a basın.

Otomatik aşama değişikliğini seçtiyseniz bir aşamayı bitirdiğinizde otomatik olarak bir sonraki aşamaya geçilir. Aşama değiştirilirken saat titreyerek size haber verir.

Unutmayın: Çok kısa (10 saniyeden kısa) aşamalar ayarladığınızda aşama bittiği zaman sesli bildirim almazsınız.

Egzersiz hedefi bilgilerini görüntüleme

Egzersiz sırasında egzersiz hedefi bilgilerini görüntülemek için egzersiz hedefi görünümünde TAMAM düğmesini basılı tutun.

Bildirimler

Planlanan kalp atış hızı veya hız/tempo bölgelerinin dışında egzersiz yapıyorsanız saatiniz size titreşimli bir bildirim gönderir.