Polar RCX5 Kullanım Kılavuzu

11. YENİ BİR AKSESUAR KULLANIMI

Yeni bir aksesuarı kullanmaya başlamak için öncelikle egzersiz bilgisayarına tanıtılması gerekir. Eşleştirme olarak adlandırılan bu işlem yalnızca birkaç saniye sürer. Eşleştirme işlemi egzersiz bilgisayarınızın yalnızca sizin aksesuarınızdan sinyal almasını sağlar ve bir grup içinde sinyaller karışmaksızın egzersiz yapılmasına olanak sağlar.

Yeni Bir Hız Sensörünün Egzersiz Bilgisayarı ile Eşleştirilmesi

Hız sensörünü doğru olarak taktığınızdan emin olun.

 1. Menu > Settings > Sport profiles > Cycling (Bike 1) > Bike 1 settings > Speed sensor > Search new (Menü > Ayarlar > Spor profilleri > Bisiklet 1 > Bisiklet ayarları > Hız sensörü > Yeni ara) öğelerini seçin ve Tamam düğmesine basın.

 2. Press OK to start the test drive (Test sürüşüne başlamak için Tamam'a basın) görüntülenir.

 3. Tamam'a basın ve Searching for new speed sensor (Yeni hız sensörü aranıyor) görüntülenir. Egzersiz bilgisayarı hız sensörü sinyalini aramaya başlar. Sensörü etkinleştirmek için tekerleği birkaç defa çevirin. Sensörün üzerindeki yanıp sönen kırmızı ışık sensörün etkin durumda olduğunu belirtir.

 4. Yeni hız sensörü bulunduğunda Speed sensor found (Hız sensörü bulundu) bildirimi görüntülenir. Eşleştirme işlemi tamamlanmıştır.

 5. Arama işlemi başarısız olursa Speed sensor not found (Hız sensörü bulunamadı) veya Other Speed sensors interfering. Move further. (Başka bir hız sensörünün sinyali karışıyor. Daha uzağa gidin.), Try again? YES/NO (Yeniden dene? Evet/Hayır) görüntülenir.

 6. Yeniden aramaya başlamak için YES'i (Evet) seçin.

 7. Arama işlemini iptal etmek için NO'yu (Hayır) seçin.

 8. Saat moduna dönmek için GERİ düğmesini basılı tutun.

Hız sensörünün yerleştirilmesi ile ilgili daha fazla bilgi için hız sensörünün kullanım kılavuzuna veya http://www.polar.com/en/support/video_tutorials adresinden ilgili eğitim videosuna bakınız.

Yeni Bir Kadans Sensörünün Egzersiz Bilgisayarı ile Eşleştirilmesi

Kadans sensörünü doğru olarak taktığınızdan emin olun.

 1. Menu > Settings > Sport profiles > Cycling (Bike 1) > Bike 1 settings > Speed sensor > Search new (Menü > Ayarlar > Spor profilleri > Bisiklet 1 > Bisiklet ayarları > Kadans sensörü > Yeni ara) adımlarını izleyin ve Tamam düğmesine basın.

 2. Press OK to start the test drive (Test sürüşüne başlamak için Tamam'a basın) görüntülenir.

 3. Tamam'a basın ve Searching for new cadence sensor (Yeni kadans sensörü aranıyor) görüntülenir. Egzersiz bilgisayarı kadans sensörü sinyalini aramaya başlar. Sensörü etkinleştirmek için tekerleği birkaç defa çevirin. Sensörün üzerindeki yanıp sönen kırmızı ışık sensörün etkin durumda olduğunu belirtir.

 4. Yeni kadans sensörü bulunduğunda Cadence sensor found (Kadans sensörü bulundu) bildirimi görüntülenir. Eşleştirme işlemi tamamlanmıştır.

 5. Arama işlemi başarısız olursa Cadence sensor not found (Kadans sensörü bulunamadı) veya Other Speed sensors interfering. Move further. (Başka bir hız sensörünün sinyali karışıyor. Daha uzağa gidin.), Try again? YES/NO (Yeniden dene? Evet/Hayır) görüntülenir.

 6. Yeniden aramaya başlamak için YES'i (Evet) seçin.

 7. Arama işlemini iptal etmek için NO'yu (Hayır) seçin.

 8. Saat moduna dönmek için GERİ düğmesini basılı tutun.

Kadans sensörünün yerleştirilmesi ile ilgili daha fazla bilgi için kadans sensörünün kullanım kılavuzuna veya http://www.polar.com/en/support/video_tutorials adresinden ilgili eğitim videosuna bakınız.

Yeni Bir GPS Sensörünün Egzersiz Bilgisayarı ile Eşleştirilmesi

GPS sensörünü egzersiz bilgisayarınızın olduğu kolunuza dik olarak doğru şekilde taktığınızdan emin olun. Ayrıca GPS sensörünü açtığınızı kontrol edin. GPS sensörünün nasıl ayarlanacağı ile ilgili daha fazla bilgi için GPS sensörünün kullanım kılavuzuna başvurunuz.

 1. Menu > Settings > Sport profiles > Running > GPS sensor > Search new (Menü > Ayarlar > Spor profilleri > Koşu > GPS sensörü > Yeni ara) adımlarını izleyin ve Tamam düğmesine basın.

 2. Searching for new GPS sensor (Yeni GPS sensörü aranıyor) görüntülenir. Egzersiz bilgisayarı GPS sensörü sinyalini aramaya başlar.

 3. Yeni GPS sensörü bulunduğunda GPS sensor found (GPS sensörü bulundu) bildirimi görüntülenir. Eşleştirme işlemi tamamlanmıştır.

 4. Arama işlemi başarısız olursa GPS sensor not found (GPS sensörü bulunamadı) veya Other GPS sensors interfering. Move further. (Başka bir GPS sensörünün sinyali karışıyor. Daha uzağa gidin.), Try again? YES/NO (Yeniden dene? Evet/Hayır) görüntülenir.

 5. Yeniden aramaya başlamak için YES'i (Evet) seçin.

 6. Arama işlemini iptal etmek için NO'yu (Hayır) seçin.

 7. Saat moduna dönmek için GERİ düğmesini basılı tutun.

Yeni Bir Adım Sensörünün Egzersiz Bilgisayarı ile Eşleştirilmesi

Adım sensörünü ayakkabınıza doğru şekilde yerleştirdiğinizden emin olun.

 1. Menu > Settings > Sport profiles > Running > Stride sensor > Search new (Menü > Ayarlar > Spor profilleri > Koşu > Adım sensörü > Yeni ara) adımlarını izleyin ve Tamam düğmesine basın.

 2. Searching for new stride sensor (Yeni adım sensörü aranıyor) görüntülenir. Egzersiz bilgisayarı adım sensörü sinyalini aramaya başlar.

 3. Yeni adım sensörü bulunduğunda Stride sensor found (Adım sensörü bulundu) bildirimi görüntülenir. Eşleştirme işlemi tamamlanmıştır.

 4. Arama işlemi başarısız olursa Stride sensor not found (Adım sensörü bulunamadı) veya Other Stride sensors interfering. Move further. (Başka bir adım sensörünün sinyali karışıyor. Daha uzağa gidin.), Try again? YES/NO (Yeniden dene? Evet/Hayır) görüntülenir.

 5. Yeniden aramaya başlamak için YES'i (Evet) seçin.

 6. Arama işlemini iptal etmek için NO'yu (Hayır) seçin.

 7. Saat moduna dönmek için GERİ düğmesini basılı tutun.

Adım sensörünün yerleştirilmesi ile ilgili daha fazla bilgi için adım sensörünün kullanım kılavuzuna veya http://www.polar.com/en/support/video_tutorials adresinden ilgili eğitim videosuna bakınız.

↑ Başa geri dön