Polar RCX5 Kullanım Kılavuzu

1. GİRİŞ

Yeni bir Polar RCX5 egzersiz bilgisayarı aldığınız için sizi kutlarız! Birden fazla ve dayanıklılık gerektiren sporları yapan atletler için eksiksiz bir egzersiz sistemidir ve egzersizin planlanmasından analizine kadar egzersizlerinizi destekler.

Bu kullanım kılavuzu, egzersiz bilgisayarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak tüm talimatları içermektedir.

Bu kullanım kılavuzunun son sürümünü www.polar.com/support adresinden edinebilirsiniz. Görüntülü eğitimler için http://www.polar.com/en/support/video_tutorials adresini ziyaret ediniz.

  • Polar ZoneOptimizer özelliği, ısınma sırasında kalp atış hızı bölgelerinizi kişiselleştirir. ZoneOptimizer özelliği, kalp atış hızınızın değişkenliğini ölçer ve size göre kişisel spor bölgelerini belirler.

  • Koşu ve bisiklet için Polar Dayanıklılık programları kişisel kondisyon düzeyiniz için özelleştirilmiş egzersiz programlarıdır. Egzersiz programı, optimum kondisyon gelişimi için egzersiz miktarını, egzersiz zorluk derecesini ve egzersizlerin zamanını belirleyerek doğru şekilde egzersiz yapmanızı sağlar. Egzersiz programı Polar ZoneOptimizer özelliği ile birlikte çalışır ve egzersiz seansları, kişisel spor bölgelerinize göre değiştirilir.

  • RCX5 egzersiz bilgisayarı seçebileceğiniz dört varsayılan Spor profili'ne sahiptir. Ayrıca WebSync yazılımı ile kendi spor profillerinizi oluşturabilir ve DataLink veri aktarım ünitesini kullanarak egzersiz bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Spor profillerini egzersiz sırasında ara vermeden kolayca değiştirebilirsiniz.

  • Toplam egzersiz yükü grafiği polarpersonaltrainer.com adresinde mevcuttur. Egzersiz bilgisayarınızdaki egzersiz sonuçlarını polarpersonaltrainer.com adresine yükleyerek egzersiz yükünüzü ve dinlenme dönemlerinizi takip edebilirsiniz. Egzersiz yükünüzü ve dinlenme dönemlerinizi sürekli izlemeniz kişisel sınırlarınızı öğrenmenize, fazla veya yetersiz egzersizden kaçınmanıza ve egzersiz zorluk derecesini ve süresini günlük ve haftalık hedeflerinize göre ayarlamanıza yardımcı olacaktır.

  • Polar WearLink®+ Hybrid / Polar H2 kalp atış hızı sensörü su sporları için de uygundur.

  • Race Pace (Yarış Temposu) özelliği düzenli bir tempo tutmanıza ve belirli bir mesafe için hedef sürenizi elde etmenize yardımcı olur.

↑ Başa geri dön