Polar RCX3 Uživatelská příručka

1. ÚVOD

Blahopřejeme vám k zakoupení vašeho nového tréninkového počítače Polar RCX3! Tréninkový počítač RCX3 nabízí kompletní systém řízení vašeho tréninku.

Tato uživatelská příručka obsahuje kompletní pokyny, které vám pomohou maximálně využívat váš tréninkový počítač.

Aktuální verzi této příručky si lze stáhnout na adrese www.polar.com/support. Instruktážní videa naleznete na stránce http://www.polar.com/en/polar_community/videos.

Hlavní prvky a výhody

Prvek Sportovní profil vám pomůže pohodlně zahájit každý jednotlivý trénink. Počítač RCX3 nabízí čtyři sportovní profily; jeden pro běh, dva pro jízdu na kole a jeden pro ostatní sporty.

Prvek Sportovní zóny Polar vám pomůže zvolit správnou intenzitu tréninku. Svou cílovou sportovní zónu pro každý trénink si můžete zamknout. Jakmile se vaše tepová frekvence dostane nad nebo pod limit zvolené sportovní zóny, počítač RCX3 vás upozorní zvukovým a optickým signálem.

Funkce Polar ZoneOptimizer individuálně nastavuje vaše zóny tepové frekvence během rozcvičování. Funkce ZoneOptimizer měří variabilitu vaší tepové frekvence a podle mí určuje vaše osobní sportovní zóny.

Programy Polar Endurance pro běh a jízdu na kole jsou individuální tréninkové programy pro vaši osobní úroveň tělesné zdatnosti. Tréninkový program je průvodcem správným tréninkem tím, že stanovuje objem tréninku, jeho intenzitu a zařazení ve všední dny pro optimální zlepšení kondice. S funkcí Polar ZoneOptimizer spolupracuje tréninkový program, který upravuje jednotlivé tréninky podle vašich osobních sportovních zón.

Prvek Výhody tréninku vám pomůže lépe poznat prospěch, který budete mít z každého tréninku, pomocí textové zpětné vazby o vašem výkonu.

Prvek Tréninková zátěž na stránce polarpersonaltrainer.com vás bude pohodlně a přehledně na jedné stránce informovat o tom, jak náročný váš trénink byl a kdy budete dostatečně zotaveni na další trénink. Trvalé sledování vašeho tréninku a zotavování po jednotlivých trénincích vám pomůže poznat své osobní kondiční limity, vyhnout se nadměrnému přetížení při tréninku nebo na opak tréninkové nedostatečnosti a pomůže vám přizpůsobit váš tréninkový program vašim denním a týdenním tréninkovým cílům.

↑ Zpet na zacátek strany