Buradasınız: ÖNEMLİ BİLGİLER > Teknik özellikler

Teknik özellikler

OH1

Çalışma süresi: 12 saate kadar kesintisiz egzersiz
Pil tipi: 45 mAh Li-po şarj edilebilir pil
Bellek kapasitesi: 200 saatlik egzersize kadar
Çalışma sıcaklığı: -10°C - +50°C/14°F - 122°F
OH1 sensör malzemeleri: ABS, ABS+GF, PMMA, SUS 316 (Paslanmaz çelik)
Kol bandı malzemeleri: Siyah kol bandı: %53 Naylon, %27 Elastan, %20 Polyester. Gri, turuncu ve turkuaz kol bantları: %70,5 Polyester, %29,5 Elastan.
USB adaptörü malzemeleri: PC+ABS, SUS 301 (Paslanmaz çelik) Altın kaplama
Su geçirmezlik: 30 m (banyoda kullanım ve yüzme için uygundur)

Kablosuz Bluetooth® ve ANT+™ teknolojilerini kullanır.

Polar FlowSync Yazılımı

FlowSync yazılımını kullanmak için, Microsoft Windows veya Mac işletim sistemleriyle çalışan ve internet bağlantısı ile boş USB bağlantı noktası bulunan bir bilgisayar gerekir.

FlowSync, aşağıdaki işletim sistemleri ile uyumludur:

Bilgisayar işletim sistemi 32 bit 64 bit
Windows 7 X X
Windows 8 X X
Windows 8.1 X X
Windows 10 X X
OS X 10.9   X
OS X 10.10   X
OS X 10.11   X
macOS 10.12   X
macOS 10.13   X
macOS 10.14   X

Polar Flow Mobil Uygulaması Uyumluluğu

Polar cihazları çoğu modern akıllı telefonlarla çalışır. Minimum gereksinimler şu şekildedir:

  • iOS 11 ve üstü mobil cihazlar için
  • Android mobil cihazlar için Bluetooth 4.0 özelliği ile Android 5 veya üstü (telefonun tam teknik özelliklerini telefon üreticinizden öğrenin)

Örneğin Bluetooth Low Energy (BLE) ve farklı standartlar ile protokoller gibi farklı Android cihazlar ürünlerimizde ve hizmetlerimizde kullanılan teknolojileri farklı şekillerde kullanmaktadır. Bu nedenle uyumluluk telefon üreticileri arasında değişmektedir ve ne yazık ki Polar tüm özelliklerin tüm cihazlarla kullanılabileceğini garanti edemez.

Polar ürünlerinin su geçirmezlik düzeyi

Çoğu Polar ürününü yüzerken takabilirsiniz. Ancak bu ürünler, dalışa uygun değildir. Su geçirmezlik özelliğinin korunması için suyun altındayken cihazın düğmelerine basmayın. GymLink uyumlu Polar cihazı ve kalp atış hızı sensörü ile suda kalp atış hızını ölçerken şu nedenlerden dolayı sinyal karışması yaşayabilirsiniz:

  • İçinde yüksek oranda klor bulunan havuz suyu ve deniz suyu, son derece iletkendir. Kalp atış hızı sensörünün elektrotları kısa devre yapabilir, bu nedenle kalp atış hızı sensörü EKG sinyallerini tespit edemeyebilir.
  • Suya atlanması veya yoğun yüzme egzersizi sırasında zorlu kas hareketleri nedeniyle, kalp atış hızı sensörü vücutta EKG sinyallerinin alınamayacağı bir bölgeye kayabilir.
  • EKG sinyal gücü kişiye özeldir ve cihazı kullanan kişinin doku bileşimine göre değişiklik gösterebilir. Suda kalp atış hızı ölçülürken sık sık sorunla karşılaşılabilir.

Bilekten kalp atış hızı ölçen Polar cihazları yüzme ve banyoda kullanım için uygundur. Bu cihazlar, yüzdüğünüzde bilek hareketlerinize bakarak etkinlik verilerinizi toplar. Ancak testlerimizde bilekten kalp atış hızı ölçümünün suda optimum şekilde çalışmadığını keşfettik. Bu nedenle, yüzme sırasında bilekten kalp atış hızı ölçülmesini öneremiyoruz.

Saat sektöründe su geçirmezlik düzeyi genellikle metreyle ifade edilir. Bu değer, söz konusu derinlikteki statik su basıncını işaret eder. Polar da bu gösterge sistemini kullanmaktadır. Polar ürünlerinin su geçirmezlik düzeyi, Uluslararası ISO 22810 veya IEC60529 standartlarına göre test edilmiştir. Su geçirmezlik göstergesi bulunan tüm Polar cihazları, teslimden önce su basıncına dayanıklılık açısından teste tabi tutulur.

Polar ürünleri, su geçirmezlik düzeylerine göre dört farklı kategoriye ayrılmıştır. Polar ürününüzün su geçirmezlik kategorisini öğrenmek için ürünün arkasına bakın ve gördüğünüz değeri aşağıdaki tabloyla karşılaştırın. Bu tanımlamalar diğer üreticilerin ürünleri için geçerli değildir.

Su altı etkinliklerinde suda hareket ederken oluşan dinamik basınç, statik basınçtan büyüktür. Yani su altında hareket ettirdiğiniz ürüne, sabit duran bir ürüne göre daha fazla basınç uygulanır.

Ürünün arkasındaki işaretSu sıçramaları,
ter, yağmur damlaları vb.
Banyoda kullanım ve yüzmeŞnorkelle aletsiz dalış
(dalış tüpü olmadan)
Aletli dalış
(dalış tüpüyle)
Su geçirmezlik özellikleri
IPX7 su geçirmezliğiTAMAM---Basınçlı su ile yıkamayınız.
Su sıçramaları, yağmur damlaları vb. etkilere karşı korumalıdır.
Referans standardı: IEC60529.
IPX8 su geçirmezliğiTAMAMTAMAM--Banyoda kullanım ve yüzme için asgari düzeyde uygundur.
Referans standardı: IEC60529.
Su geçirmez
20/30/50 metrede su geçirmez
Yüzme için uygun
TAMAMTAMAM--Banyoda kullanım ve yüzme için asgari düzeyde uygundur.
Referans standardı: ISO22810.
100 metrede su geçirmezTAMAMTAMAMTAMAM-Suda sık kullanıma uygundur ancak aletli dalışta kullanılamaz.
Referans standardı: ISO22810.