Buradasınız: ÖNEMLİ BİLGİLER > Önlemler

Önlemler

Polar OH1 kalp atış hızınızı ölçmek için tasarlanmıştır. Başka bir amaçla kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.

Egzersiz cihazı, profesyonel veya endüstriyel hassasiyette çevresel ölçümler elde etmek için kullanılmamalıdır.

Kol bandı zamanla kirlenebileceğinden cildinizde oluşabilecek sorunları önlemek için cihazı ve kol bandını arada bir yıkamanızı öneririz.

Egzersiz sırasındaki etkileşim

Elektromanyetik Etkileşim ve Egzersiz Ekipmanı

Elektrikli cihazların yanında sinyal karışması gerçekleşebilir. Ayrıca WLAN (kablosuz yerel ağ) baz istasyonları egzersiz cihazı ile egzersiz yaparken sinyal karışmasına neden olabilir. Düzensiz okumayı veya yanlış işleyişi önlemek için sinyal karışmasına yol açabilecek olası kaynaklardan uzaklaşın.

LED ekranlar, motorlar ve elektrikli fren elektronik veya elektrikli parçalar sinyal karışmasına neden olabilir.

Egzersiz cihazı hâlâ çalışmıyorsa, kullandığınız egzersiz ekipmanı kablosuz kalp atış hızı ölçümü için çok fazla elektriksel sinyal karışmasına yol açıyor olabilir. Daha fazla bilgi için www.polar.com/support adresine bakın.

Egzersiz yaparken risklerin en aza indirilmesi

Egzersiz yapmak bazı riskler içerebilir. Düzenli bir egzersiz programına başlamadan önce sağlık durumunuzla ilgili aşağıdaki soruları yanıtlamanız önerilir. Bu sorulardan herhangi birine evet yanıtı vermeniz durumunda, bir egzersiz programına başlamadan önce bir doktora danışmanızı öneririz.

  • Son 5 yıldır fiziksel egzersiz yapmadan mı yaşıyorsunuz?
  • Kan basıncınız veya kan kolesterolünüz yüksek mi?
  • Kan basıncı veya kalbiniz için ilaç alıyor musunuz?
  • Daha önce bir solunum rahatsızlığı yaşadınız mı?
  • Herhangi bir hastalık belirtiniz var mı?
  • Ciddi bir hastalıktan veya ilaç tedavisinden kurtuluyor musunuz?
  • Bir kalp pili veya vücuda yerleştirilen başka bir elektronik aygıt kullanıyor musunuz?
  • Sigara içiyor musunuz?
  • Hamile misiniz?

Egzersiz zorluk derecesine ek olarak kalp, kan basıncı, fizyolojik durum, astım, solunum vb. ile ilgili ilaçlar ve ayrıca bazı enerji içecekleri, alkol ve nikotin kalp atış hızını etkileyebilir.

Egzersiz yaparken vücudunuzun tepkilerine duyarlı olmanız önemlidir. Egzersiz yaparken beklenmedik bir ağrı veya yorgunluk hissederseniz, egzersize ara vermeniz veya daha hafif bir zorluk derecesinde devam etmeniz önerilir.

Not! Kalp pili kullanıyorsanız Polar ürünlerini kullanabilirsiniz. Teorik olarak Polar ürünlerinin kalp pilini etkilemesi mümkün değildir. Uygulamada böyle bir etkinin gerçekleştiği ile ilgili bir bildirim bulunmamaktadır. Bununla birlikte ürünlerimizin tüm kalp pilleri gibi vücuda yerleştirilen diğer cihazlara uygunluğu konusunda söz konusu cihazların çok fazla çeşitte olması nedeniyle resmi bir garanti veremiyoruz. Polar ürünlerini kullanırken bir sorun yaşarsanız veya olağan dışı bir şey hissetmeniz durumunda, güvenliğiniz için lütfen doktorunuza danışınız veya ilgili implante elektronik aygıtın üreticisi ile iletişim kurunuz.

Cildinize temas eden bir maddeye alerjiniz varsa veya ürünün kullanımından kaynaklanan bir alerjik tepkiden şüphelenmeniz durumunda Teknik Özellikler'de listelenen malzemeleri kontrol edin.

Nemin aşınmayla bir araya gelmesiyle oluşan etki, kalp atış hızı sensörünün yüzeyindeki rengin çıkmasına yol açarak giysinizi kirletebilir. Cildinizde parfüm, bronzlaşma/güneş kremi veya sinek kovucu varsa bunların egzersiz cihazı veya kalp atış hızı sensörü ile temas etmemesi gerekir. Lütfen egzersiz yaparken egzersiz cihazına (özellikle açık/parlak renkli egzersiz cihazlarına) renk verebilecek renkli giysiler giymemeye özen gösterin.

Bu ürün, bir oyuncak değildir. Çocukların veya evcil hayvanların bu ürünle oynamasına izin vermeyin. Bu üründe, boğulma tehlikesine yol açabilecek küçük parçalar bulunmaktadır.