Buradasınız: Egzersiz > Kalp atış hızı egzersizi

Kalp atış hızı egzersizi

Egzersiz sırasında vücudunuzla ilgili birçok kişisel ipuçları bulunmasına karşın (algılanan zorlanma, nefes alıp verme hızı ve fiziksel hisler) bunlardan hiçbiri kalp atış hızının ölçülmesi kadar güvenilir değildir. Kalp atış hızı nesnel bir değerdir ve hem iç hem de dış etkenlere bağlı olduğundan fiziksel durumunuz hakkında güvenilir bilgiler sağlar.

OH1'inizle kalp atış hızınızın ölçülmesi

Kalp atış hızınızı doğru bir şekilde ölçmek için OH1'inizi ön kolunuza, üst kolunuza veya yüzücü gözlüğü tutucusu kullanarak şakağınıza iyice oturtun. Sensör cildinizle sürekli temas halinde olmalıdır, ancak kol bandı kan akışını önleyecek kadar sıkı takılmamalıdır. Sensör yüzücü gözlüğü tutucusuna takılırken şakağınıza olabildiğince yakın bir noktaya takılmalı, sensör ile cildiniz arasına saç girmemesine dikkat edilmelidir. Kalp atış hızının en doğru şekilde ölçülebilmesi için OH1'inizi kalp atış hızı ölçümü başlamadan birkaç dakika önce takmanızı öneririz.

Su geçirmezlik özelliğini korumak için su altındayken sensör düğmesine basmayın.

Dövmeniz varsa, ölçümün doğruluğunu etkileyebileceğinden sensörün dövme üzerine gelmemesine özen gösterin.

Ayrıca soğuk havalarda elleriniz ve cildiniz çok çabuk üşümeye başlıyorsa cildinizi ısıtmak faydalı olabilir. Egzersiz seansınıza başlamadan önce yeterince kan akışınızın olmasını sağlayın!

OH1'in takılması hakkında ayrıntılı talimatlar için OH1'inizin takılması bölümünü inceleyin.