Buradasınız: ÖNEMLİ BİLGİLER > OH1'inizin bakımı

OH1'inizin bakımı

Tüm elektronik cihazlar gibi Polar OH1 de temiz tutulmalı ve özenle kullanılmalıdır. Aşağıdaki talimatlar garanti yükümlülüklerini yerine getirmenize, cihazı en yüksek performansla kullanmanıza ve şarj veya eşitlemeyle ilgili sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

OH1'inizi temiz tutun

Her egzersizden sonra OH1'inizde biriken kiri ve çamuru yumuşak bir havluyla silin.

Sorunsuz şarj ve eşitleme işlemleri için OH1 ve OH1 USB adaptörü şarj temas noktalarını temiz tutun.

Şarj etmeden önce OH1 veya OH1 USB adaptörü şarj temas noktalarında nem, tüy, toz veya kir bulunmadığından emin olun. Cihazı yavaşça silerek kiri temizleyin ve tozu giderin. Cihazın çizilmesini önlemek için temizlik sırasında sivri aletler kullanmayın.

Oksitlenmeden ve kir ile tuzlu suyun (ör. ter veya deniz suyu) neden olduğu diğer olası hasarlardan korumak için OH1'inizin temas noktalarını temiz tutun. Şarj temas noktaları ıslak veya nemliyken OH1'i şarj etmeyin.

Optik kalp atış hızı sensörüne iyi bakın

Optik sensör bölgesini temiz tutun ve çizilmelere karşı koruyun. Ancak küçük çizikler optik kalp atış hızı ölçümü performansını etkilemeyecektir.

Saklama

Egzersiz cihazını serin ve kuru bir yerde saklayın. Nemli veya hava almayan bir yerde (plastik poşet veya spor çantası) veya iletken maddelerle (ıslak havlu) bir arada bulundurmayın. Egzersiz cihazını uzun süre doğrudan güneş ışığına (ör. arabada) maruz bırakmayın. Egzersiz cihazını tam ya da kısmen şarj edilmiş halde saklamanız önerilir. Cihaz uzun süre kullanılmadığında pilin şarjı yavaş yavaş tükenir. Egzersiz cihazını çok uzun bir süre kullanmayacaksanız, her birkaç ayda yeniden şarj etmeniz önerilir. Bu, pilin ömrünü uzatacaktır.

Cihazı aşırı soğukta (–10°C/14°F altında) ve sıcakta (50°C/120°F üstünde) veya doğrudan güneş ışığı altında bırakmayın.

Servis

İki yıllık garanti süresi boyunca, yalnızca yetkili bir Polar Servis Merkezi'nde bakım ve onarım yaptırmanızı öneririz. Polar Electro'nun yetki vermediği bir servisin neden olduğu hasarlar veya dolaylı hasarlar garanti kapsamına girmez. Daha fazla bilgi için Sınırlı Uluslararası Polar Garantisi'ne bakın.

İletişim bilgileri ve tüm Polar Servis Merkezi adresleri için support.polar.com adresini ve bulunduğunuz ülkeye özel web sitesini ziyaret edin.