Jesteś tutaj: Trening > Trening z pomiarem tętna

Trening oparty na pomiarze tętna

Mimo że istnieje wiele subiektywnych odczuć związanych z reakcją organizmu na wykonywane ćwiczenia (zauważalne zmęczenie, tempo oddychania, odczucia fizyczne), żadne z nich nie jest tak wiarygodne jak pomiar tętna. Ponieważ mają na niego wpływ zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne, daje on obiektywny i wiarygodny obraz stanu fizycznego.

Pomiar tętna przy użyciu OH1

Aby pomiar tętna był dokładny, sensor OH1 musi ściśle przylegać do przedramienia lub ramienia albo do skroni, jeśli jest umieszczony w uchwycie do mocowania na pasku okularków pływackich. Sensor musi przez cały czas dotykać skóry, ale pasek nie może być zapięty zbyt ciasno, aby nie tamować przepływu krwi. W przypadku przymocowania do okularków pływackich uchwyt sensora powinien być przesunięty możliwie najdalej, ale między sensorem a skórą nie powinny znajdować się włosy. Aby uzyskać dokładny pomiar tętna, zalecamy założenie OH1 na kilka minut przed rozpoczęciem pomiaru tętna.

Aby utrzymać wodoszczelność, nie naciskaj przycisku sensora znajdującego się pod wodą.

Jeśli masz tatuaże, unikaj umieszczania sensora bezpośrednio na nich; w przeciwnym razie wyniki pomiaru mogą być niedokładne.

Jeśli Twoje dłonie i skóra łatwo marzną, rozgrzej ją. Przed rozpoczęciem treningu pobudź krążenie krwi.

Szczegółowe instrukcje dotyczące zakładania sensora OH1 znajdują się w części Zakładanie OH1.