Buradasınız: Özellikler > Hız ve Güç Bölgeleri

Hız ve Güç Bölgeleri

Hız ve güç bölgeleri ile egzersiz seansınızda hızınızı veya gücünüzü kolayca izleyebilir ve egzersiz hedefinize erişmek için hızınızı veya gücünüzü ayarlayabilirsiniz. Bölgeler, seanslarda egzersizinizin verimli olması için kullanılabilir ve en iyi sonuçları sağlamak için egzersizinizi farklı zorluk derecelerinde yapmanıza yardımcı olur.

Ayarlar

Hız ve güç bölgesi ayarları Flow web hizmetinde ayarlanabilir. Bulundukları spor profillerinde etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilirler. Beş farklı spor profili vardır ve bölge sınırları manuel olarak ayarlanabilir veya varsayılanları kullanabilirsiniz. Spor türüne özeldirler ve her bir spor türüne en uygun bölgeleri ayarlamanıza olanak sağlarlar. Koşu sporları (koşuyu kapsayan takım sporları dahil), bisiklet sporları, kürek ve kano sporlarında bölgeler mevcuttur.

Default (Varsayılan)

Default (Varsayılan) seçeneğini seçerseniz, sınırları değiştiremezsiniz. Varsayılan bölgeler, göreceli olarak yüksek kondisyon düzeyine sahip kişiler için optimize edilmiştir.

Free (Serbest)

Eğer Free (Serbest) seçeneğini seçerseniz tüm sınırlar değiştirilebilir. Örneğin, anaerobik ve aerobik eşikler veya üst ve alt laktat eşikleri gibi gerçek eşiklerinizi test ettiyseniz, kişisel eşik hızınıza veya temponuza dayalı bölgeler ile egzersiz yapabilirsiniz. Anaerobik eşik hızınızı ve temponuzu 5. bölge için minimum olarak ayarlamanızı öneririz. Ayrıca aerobik eşiği de kullanıyorsanız, 3. bölgenin minimumu olarak ayarlayın.

Hız bölgelerine göre egzersiz hedefleri oluşturabilirsiniz. Hedefleri Flow Sync aracılığıyla eşitledikten sonra egzersiziniz boyunca egzersiz cihazınızdan yönlendirmeler alacaksınız.

Egzersiz Sırasında

Egzersiz sırasında hangi bölgede egzersiz yapmakta olduğunuzu ve her bir bölgede geçirdiğiniz süreyi görebilirsiniz.

Egzersiz Sonrası

M450'deki egzersiz özetinde, her bir hız bölgesinde geçirdiğiniz süre için bir genel açıklama görebilirsiniz. Senkronizasyondan sonra, ayrıntılı hız veya güç bölgesi bilgilerini Flow web hizmetinde görsel olarak inceleyebilirsiniz.