Buradasınız: Başlarken > M450'nin Ayarlanması

M450'nin Ayarlanması

Lütfen ayarları Polar Flow web hizmetinde gerçekleştirin. Doğru egzersiz verileri için gereken tüm fiziksel bilgileri buradan girebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz bir dili seçebilir ve M450 için en son cihaz yazılımını edinebilirsiniz. Flow web hizmetinde ayarları yapabilmeniz için internet bağlantısı olan bir bilgisayar gerekir.

Alternatif olarak, hazırda internet bağlantısı olan bir bilgisayar yoksa cihazdan başlayabilirsiniz. Cihazda ayarların yalnızca bir bölümü yer almaktadır. M450'nizden en iyi şekilde yararlanmak için daha sonra ayarları Polar Flow web hizmetinde yapmanız önemlidir.

M450 uyku modunda gönderilir. Bir bilgisayara veya bir USB şarj cihazına bağladığınızda etkinleşir. Pil tamamen bitmişse, şarj animasyonunun ekranda görünmesi biraz zaman alabilir.

Polar Flow Web Hizmetinde Ayarların Yapılması

 1. Flow.polar.com/start adresine gidin ve M450'yi Flow web hizmetine bağlamak için gereken Polar FlowSync yazılımını indirin.
 2. Kurulum paketini açın ve yazılımı yüklemek için ekrandaki talimatları uygulayın.
 3. Kurulum tamamlandıktan sonra, FlowSync otomatik olarak açılır ve Polar cihazınızı bağlamanızı ister.
 4. USB kablosunu kullanarak M450'yi bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına bağlayın. M450 etkinleşir ve şarj olmaya başlar. Bilgisayarınızın önerilen USB sürücülerini yüklemesini onaylayın.
 5. Flow web hizmeti internet tarayıcınızda otomatik olarak açılır. Bir Polar hesabı oluşturun veya hesabınız varsa oturum açın. Kalori hesaplamasını ve diğer Akıllı Yönlendirme özelliklerini etkileyeceğinden fiziksel bilgilerinizi en doğru şekilde girin.
 6. Done'a (Bitti) tıklayın. Senkronizasyonu başlar ve ayarlar M450 ve hizmet arasında eşitlenir. Senkronizayon işlemi bittiğinde FlowSync durumu tamamlandı olarak görünecektir.

Polar Flow web hizmetinde seçebileceğiniz diller:Dansk, Deutsch, English, Español, Français, Italiano, 日本語, Nederlands, Norsk, Polski, Português, 简体中文, Русский, Suomi veya Svenska.

Ayarların Cihazdan Yapılması

Kutudaki kabloyu kullanarak M450'yi bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına veya USB şarj cihazına bağlayın. Choose language (Dili seçin) görüntülenir. BAŞLAT'a basarak English'i seçin. M450 yalnızca "English" dil seçeneği ile gönderilir ancak daha sonra Polar Flow web hizmetinde ayarları yaparken başka diller ekleyebilirsiniz.

Aşağıdaki verileri ayarlayın ve Başlat düğmesi ile her bir seçimi onaylayın. Geri dönmek ve bir ayarı değiştirmek isterseniz değiştirmek istediğiniz ayara gelene kadar Geri düğmesine basın.

 1. Time format (Saat biçimi): 12 h (12 saat) ya da 24 h (24 saat) seçin. 12 h (12 saat) seçeneğinde, AM (öğleden önce) veya PM (öğleden sonra) öğesini seçin. Daha sonra yerel saati ayarlayın.
 2. Date (Tarih): Geçerli tarihi girin.
 3. Units (Birimler): Metrik (kg, cm) ya da İngiliz ölçü birimini (lb, ft) seçin.
 4. Weight (Kilo): Kilonuzu girin.
 5. Height (Boy): Boyunuzu girin.
 6. Date of birth (Doğum tarihi): Doğum tarihinizi girin.
 7. Sex (Cinsiyet): Male (Erkek) veya Female (Kadın) seçeneğini seçin.
 8. Training background (Egzersiz geçmişi) Occasional (0-1 h/week) (Arada sırada (0-1 saat/hafta)), Regular (1-3 h/week) (Düzenli (1-3 saat/hafta)), Frequent (3-5 h/week) (Sık (3-5 saat/hafta)), Heavy (5-8 h/week) (Ağır (5-8 saat/hafta)), Semi-Pro (8-12 h/week) (Yarı profesyonel (8-12 saat/hafta)), Pro (12+ h/week) (Profesyonel (>12 saat/hafta)). Egzersiz geçmişi hakkında daha fazla bilgi için Fiziksel Ayarlar başlığına bakınız.
 9. Ayarları tamamladığınızda Ready to go! (Hazır!) gösterilir ve M450 saat görünümüne geçer.