Buradasınız: Özellikler > GPS

Destekli GPS (A-GPS)

M450'de, çeşitli açık hava sporları için doğru hız ve mesafe ölçümü sağlayan ve seanstan Flow uygulamasında ve web hizmetinde rotanızı harita üzerinde görmenize olanak tanıyan dahili GPS özelliği bulunmaktadır.

M450, hızlı bir uydu bağlantısı sağlamak için AssistNow® Offline hizmetini kullanır. AssistNow Offline hizmeti, GPS uydularının tahmini konumlarını M450'nize bildiren A-GPS verilerini sağlar. Böylece M450 uyduları nerede arayacağını bilir ve zorlu sinyal koşullarında bile saniyeler içinde uydulardan sinyalleri alabilir.

A-GPS verileri her gün güncellenir. FlowSync yazılımı aracılığı ile M450'nizi Flow web hizmeti ile eşitlediğinizde, en yeni A-GPS veri dosyası otomatik olarak M450'nize güncellenir.

A-GPS Son Kullanım Tarihi

A-GPS veri dosyası 14 güne kadar geçerlidir. GPS uydu sinyallerinin bulunması ilk üç günde göreceli olarak daha hızlıdır. Uyduların bulunması için gereken süre 10. ve 14. günler arasında artarak uzar. Düzenli güncellemeler uyduların daha hızlı bulunmasını sağlar.

Mevcut A-GPS veri dosyası için son kullanım tarihini M450'nizden kontrol edebilirsiniz. M450'de Settings > General settings > About your product > A-GPS exp. date (Ayarlar > Genel ayarlar > Ürün hakkında > A-GPS son kullanım tarihi) adımlarını izleyin. Veri dosyasının son kullanım tarihi geçmişse, FlowSync yazılımı aracılığı ile M450'nizi Flow web hizmeti ile eşitleyerek A-GPS verilerini güncelleyin.

A-GPS veri dosyasının son kullanım tarihi geçtiğinde, uydu sinyallerinin bulunması için daha fazla süre gerekebilir.

GPS Özellikleri

M450'de aşağıdaki GPS özellikleri bulunmaktadır:

  • Distance (Mesafe): Seans sırasında ve sonrasında doğru mesafe.
  • Speed/Pace (Hız/Tempo): Seans sırasında ve sonrasında doğru hız/tempo bilgileri.
  • Back to start (Başlangıca geri dön): Sizi başlangıç noktanıza en kısa zamanda yönlendirirken aynı zamanda başlangıç noktanıza kalan mesafeyi de gösterir. Artık başladığınız yere giden yolu sadece bir düğmeye basarak görebileceğinizi bilmenin rahatlığıyla daha macera dolu rotalara girebilir ve bunları güvenli biçimde keşfedebilirsiniz.